Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 180)

Младински лиги

Филип Дамчески:Работиме напорно,за повторно да ја освоиме тутулата во младинската лига.

10383583_890839367611923_6041965576531138928_n

Младинците на Рк Вардар напорно се подготвуваат за почетокот на новата сезона.Екипата предводена од Стојан Петрушевски беа на десетдневни подготовки во Маврово,каде ја темпираа формата и силата за новите предизвици. -На подготовките во Маврово тргнавме на 15ти август , 24ти август пристигнавме во Скопје. За времето поминато во Маврово трениравме секој ден по два тренинзи дневно ,имавме два дена слободни ... Read More »