Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 170)

Младински лиги

Кадетите на Рк Вардар јуниор, го победија Илинден

vardarfans 23

Успешен настап имаа кадетите на Рк Вардар јуниор, во рамките на кадетската лига. На натпреварот кој се играше во С.Р.Ц. Кале избраниците на Чивлачки беа подобри од екипата на Илинден. Конечниот резултат гласеше 19:28, во корист на црвено-црните кои имаа постојано водство во текот на целиот дуел. Уште на почетокот во првите 6 минути направивме предност од 1:4. Како одминуваа ... Read More »

Распоред на натпревари, во третото коло на ракометните младински категории на Вардар

vardarfans-5

Третото првенствено коло кај младинските категории, ќе започне да се игра од денес. Во него ќе настапат сите екипи на машкиот и женскиот ракометен клуб Вардар. Ви го презентираме распоредот и термините на одигрување на сите нивни дуели: Рк Радовиш – Рк Вардар јуниор ( младинци)  недела 16:00 Рк Пелистер – Рк Вардар ( младинци)  сабота  14:00 Рк Вардар Јуниор ... Read More »

Прва победа за кадетите на Рк Вардар во првенството

vardarfans prva pobeda na kadetite na rk vardar

Кадетите на Рк Вардар предводени од тренерот Чивлачки ја забележаа првата победа во првенството. Во малата сала на С.Ц. Јане Сандански, црвен0-црните беа подобри од екипата на Радовиш. Конечниот резултат гласеше 32:23. На овој меч видовме две различни полувремиња. Во првото, противникот беше тој кој имаше постојана предност и го контролираше резултатот. Во 23 минута се случи првото израмнување, кога ... Read More »

Прв пораз за Рк Вардар 2, во првата ракометна лига

DSC00087

Прв неуспех за избраниците на Стојан Петрушевски, во дебитантската сезона на првата ракометна лига. Лидерите на табелата по првите четири одиграни кола се сретнаа меѓусебно во борбата за првото место. Триумфот им припадна на ХЈС Работник, кој славеше минимално со резултат 25:24. Во првото полувреме гледавме израмнета игра на двете страни. Ниту една од екипите не успеа да се одлепи ... Read More »

Победа и нерешен резултат за младинските екипи на Рк Вардар во своите групи

vardarfans pobeda i nereseno za mladincite na rk vardar

Први победи во новата сезона за младинските екипи на ракометниот клуб Вардар, кои се натпреваруваат во своите првенствени групи. Рк Вардар предводен од Слободан Чивлачки се натпреварува во првата младинска група. Во малата сала С.Ц. Јане Сандански се одигра меч помеѓу Вардар и Охрид 2013. Поуспешни беа црвено-црните, победувајќи со резултат 37:32. Во текот на целиот натпревар, нашите младинци имаа ... Read More »

Лидерите во првата ракометна лига, во меѓусебен дуел за првото место

vardarfans rk vardar 2

Во недела со почеток од 12 часот во спортската сала во Битола, ќе се одигра дерби натпреварот помеѓу екипите на ХЈС Работник и Рк Вардар 2. Ова е всушност дуел на двата единствени тима, кои сеуште немаат доживеано неуспех во новата сезона. Со максимални 12 освоени бодови, по првите четири одиграни кола, Работник и Вардар ја делат првата позиција. Сепак ... Read More »

Распоред на натпревари, во второто коло на ракометните младински категории на Вардар

10616597_853706011309098_157863418225328417_n

Второто првенствено коло кај младинските категории, ќе се одигра овој викенд. Во него ќе настапат сите екипи на машкиот и женскиот ракометен клуб Вардар. Кадетите на Рк Вардар јуниор ќе го одиграат својот втор натпревар во новата сезона, во својата конкуренција. Во второто коло оваа екипа предводена од Слободан Чивлачки беше слободна. На стартот од сезоната одиграа нерешено со тимот ... Read More »

Црвено-црните “херои“ на Стојан Петрушевски

Rk-vardar2-3

Момците на Стојан Петрушевски, екипата на Рк Вардар 2 се вистински “хит“ во првата ракометна лига. После четири одиграни кола се наоѓаат на првото место на табелата, со максимални 12 освоени бодови. Многу работи треба да се испишат за овие “златни“ момчиња кои во иднина сигурно дека ќе бидат носители на Македонскиот ракомет и секако Вардар. Нивниот предводник на клупата ... Read More »