Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 160)

Младински лиги

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Финале 2004/05: Рк Бисинов-Вардар -Опш.Кисела Вода 13:7

vardarfans13

Во изминативе три дена се одиграа натпреварите во машка и женска конкуренција на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ за генерации родени 2004/05 година. Денес во спортската сала Кaле се одиграа натпреварите за пласман на завршниот турнир кај момчињата. Освојувачи на овогодинешното издание на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во машка конкуренција е екипата на Рк Бисинов-Вардар од Велес тие ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Гонзалес, Лацковиќ и Девис на машките, а Нацева и Индира на женските ги поделија наградите на завршниот турнир за 2004/05

trio

Денеска беше завршен финален ден за генерацијата 2004/05 на турнирот „Вардар- еден живот, една љубов“. Во Јане Сандански се одигра женскиот дел од турнир, а во Кале машкиот дел од овој турнир. По крајот на истиот имаше церемонија со доделување на признанија за најуспешните на истиот. На големо изненадување на дечињата на истото присуствуваа и ги поделија наградите за машките ... Read More »

Рк Бисинов-Вардар е освојувач на турнирот “Вардар,еден живот, една љубов“ во машка конкуренција за генер. “2004/05

vardarfans bisnov vardar osvojuvac vo generacija 2004-05

Изминативе три дена се играа натпреварите во машка и женска конкуренција на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ за генерации родени 2004/05 година. Денес во спортските сали во Јане Сандански и Кaле се одиграа натпреварите за пласман на завршниот турнир. Освојувачи на второто издание на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов„ во машка конкуренција е екипата на Рк Бисинов-Вардар од ... Read More »

Андреј Мицаноски: Премногу ми значи наградата за најдобар пикер во младинска конкуренција

vardarfans-nagradi-2

Младинците на Рк Вардар Јуниор го освоија второто место на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ , кој по втор пат се одржуваше во Скопје. Оваа екипа во финалето беше поразена од тимот на Рк Вардар. Претходно во групата забележаа две победи и нерешен резултат, кои им овозможија да се борат за првото место. Беа совладани екипите на ХЈС Работник ... Read More »

Стефан Чакалиќ: Во Вардар сум веќе две години и ова ми е прва награда, која ќе ми даде уште поголем мотив за понатаму

vardarfans-nagradi-3

Младинците на Рк Вардар Јуниор го освоија второто место на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ , кој по втор пат се одржуваше во Скопје. Оваа екипа во финалето беше поразена од тимот на Рк Вардар. Претходно во групата забележаадве победи и нерешен резултат, кои им овозможија да се борат за првото место. Беа совладани екипите на ХЈС Работник (18:17), ... Read More »

Дамјан Трајковски: Наградата ми претставува сатисфакција за мојот досегашен труд и одговорност за натпреварите во пролетниот дел

vardarfans rk vardar osvojuvaci na turnirot

Младинците на Рк Вардар го освоија турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во генерација родени 1998/99 година. Избраниците на Зоран Петковски во финалниот натпревар беа подобри од “братскиот“ Рк Вардар Јуниор со резултат 30:19. Без поголеми проблеми оваа екипа се “прошета“ до финалето на турнирот. Совладани беа екипите на Рк Војнисон Вардар од Кичево, Рк Шампион Вардар и тимот на Метрополис. ... Read More »

Христи Бикоски: Наградата за најдобар играч ја посветувам на тимот, бидејќи без нив немаше да стигнам до нејзе

vardarfans hristi bikoski najdobar igrac

Кадетите на Рк Вардар го освоија турнирот “Вардар, еден живот, една љубов, во својата генерација родени 2000/01 година. Црвено-црните во финалето беа подобри од екипата на Рк Илинден Вардар. Претходно остварија уште четири убедливи победи и заслужено се најдоа на првото место. За најдобар играч на турнирот беше прогласен Христи Бикоски, токму од редовите на Вардар. -Целокупните впечатоци од овој ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Младинското “братско“ финале му припадна на РК Вардар

Vardarfans-10

 Избраниците на  Зоран Петковски т.е. младинците на Рк Вардар  се освојувачи на второто издание на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ за генерација на ракометари кои се родени 1998/99 година. Во големото финале тие успeаа да го совладаа “братскиот“тим на  Рк Вардар Јуниор со  краен резултат од 30:19. Вардар фанс вi носи фотографии од ова финале во продолжение. Read More »

Марко Кизиќ: Оваа награда за мене ќе значи дополнителна мотивација за уште повеќе да работам и да одам нанапред

vardarfans kizik najdobar golman

Кадетите на Рк Вардар го освоија турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во генерација родени 2000/2001 година. Избраниците на Чивлачки во финалниот натпревар беа подобри од екипата на Рк Илинден, со резултат 18:14. Претходно во полуфиналето ја совладавме екипата на Урдаревски Вардар (21:7). Во групата исто така бевме сигурни во своите настапи, со три победи против Опш. Кисела Вода Вардар ... Read More »

Ален Ќосевски: Признанието за најдобро десно крило многу ми значи и ми е показател за уште понапорна работа и освојување на други индивидуални награди

vardarfans kjosevski najdobro desno krilo

Кадетите на Рк Вардар го освоија турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во генерација родени 2000/2001 година. Избраниците на Чивлачки во финалниот натпревар беа подобри од екипата на Рк Илинден, со резултат 18:14. Претходно во полуфиналето ја совладавме екипата на Урдаревски Вардар (21:7). Во групата исто така бевме сигурни во своите настапи, со три победи против Опш. Кисела Вода Вардар (19:1), ... Read More »