Friday ,21 February 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 162)

Младински лиги

Младинците на Рк Вардар го победија Прилеп

vardarfans 13

Младинците на Рк Вардар предводени од Слободан Чивлачки забележаа нова победа во првенството. Во С.Р.Ц. Кале нашите младинци беа подобри од екипата на Прилеп, со резултат 28:25. Неизвесен натпревар до самиот крај, кој им припадна на црвено-црните. По едно полувреме им припадна на двете екипи. Противникот беше подобар во првиот дел кога имаше предност од 12:15. На почеткот беше израмнето ... Read More »

Кадетското машко дерби во Автокоманда, му припадна на Рк Металург

vardarfans kadeti

Вчера во салата во Автокоманда се одигра машкото кадетско дерби, помеѓу екипите на Металург и Вардар јуниор. Победата му припадна на домаќинот, иако во поголем дел од натпреварот се играше израмнето. Конечниот резултат гласеше 24:17. Металург ги постигна првите два гола, но Вардарци вратија со серија од три погодоци за водство од 2:3. Целото прво полувреме се играше неккао гол ... Read More »

Против Преспа, за продолжување на патот кон главната цел

vardarfans rk vardar 2

Дербито во 6 коло на првата машка ракометна лига, ќе се одигра вечерва помеѓу екипите на Вардар 2 и Преспа 2010. Овој меч ќе започне во 19 и 30 часот, во спортскиот ракометен центар Кале. Вардарци се наоѓаат во одлична позиција и како лидери ќе го дочекаат овој дуел. Вкупно пет победи и еден пораз е билансот за избраниците на ... Read More »

Термини на одигрување мечеви, во младинските категории на Рк и Жрк Вардар

vardarfans 7

Младинските ракометни категории на машкиот и женскиот клуб Вардар, викендов ги продолжуваат настапите во првенството. Слободни во четвртото коло ќе бидт само младинките на Жрк Вардар, додека младинците на Вардар јуниор својот меч од ова коло против Зомимак ќе го одиграат во среда. Ви го презентираме распоредот на сите мечеви, на кои ќе настапат Вардаровите категории: -Рк Вардар јуниор (кадетки) ... Read More »

Младинците на Рк Вардар Јуниор подобри од Радовиш

vardarfans-rk-2

Младинците на Рк Вардар јуниор со победа се вратија од гостувањето во Радовиш. Совладана беше истоимената екипа, со резултат 26:30. Ова е втор триумф за избраниицте на Зоран Петковски, кои имаат и уште еден нерешен резултат во дуелот со Пролет 62. Младите Вардарци ја оправдаа фаворитската улога на овој дуел и впишаа нови бодови во младинската лига. Црвено-црните имаа целосна ... Read More »

Милош Стошиќ: Сигурен сум, дека на крајот на врвот на табелата ќе биде испишано името на Вардар.

vardrafans rk vardar 2 izjava stosik

Екипата на Рк Вардар 2 се врати на победите во првата ракометна лига. На гостински терен беше подобар од тимот на Метрополис, со резултат 14:26. Ова е вкупно петта победа за избраниците на Стојан Петрушевски во ова натпреварување. Во текот на целиот натпревар имавме водство и ја контролиравме играта. Домаќинот не успеаа ниту еднаш да поведе, највеќе што стори е ... Read More »

Рк Вардар 2 лесно се “справи“ со Метрополис

Rk-vardar2

Екипата на Рк Вардар 2 се врати на победите во првата ракометна лига. На гостински терен беше подобар од тимот на Метрополис, со резултат 14:26. Ова е вкупно петта победа за избраниците на Стојан Петрушевски во ова натпреварување. Во текот на целиот натпревар имавме водство и ја контролиравме играта. Домаќинот не успеаа ниту еднаш да поведе, највеќе што стори е ... Read More »

Кристијан Ангелковски: Нашата форма оди во нагорна линија

vardarfans izjava na angelkovski

Кадетите на Рк Вардар ја остварија втората победа, во рамките на третото коло од кадетската лига. Совладан беше тимот на Илинден, меч кој се одигра во С.Р.Ц Кале. Натпревар во кој имавме постојано водство и во ниту еден момент не беше доведена во прашање победата. На полувреме имавме солидна предност од 7:15. Второто полувреме го одигравме рутинирано, како одминуваше мечот ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар јуниор, го победија Илинден

vardarfans 23

Успешен настап имаа кадетите на Рк Вардар јуниор, во рамките на кадетската лига. На натпреварот кој се играше во С.Р.Ц. Кале избраниците на Чивлачки беа подобри од екипата на Илинден. Конечниот резултат гласеше 19:28, во корист на црвено-црните кои имаа постојано водство во текот на целиот дуел. Уште на почетокот во првите 6 минути направивме предност од 1:4. Како одминуваа ... Read More »

Распоред на натпревари, во третото коло на ракометните младински категории на Вардар

vardarfans-5

Третото првенствено коло кај младинските категории, ќе започне да се игра од денес. Во него ќе настапат сите екипи на машкиот и женскиот ракометен клуб Вардар. Ви го презентираме распоредот и термините на одигрување на сите нивни дуели: Рк Радовиш – Рк Вардар јуниор ( младинци)  недела 16:00 Рк Пелистер – Рк Вардар ( младинци)  сабота  14:00 Рк Вардар Јуниор ... Read More »