Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 178)

Младински лиги

Александар Мирчев: Сакам да им честитам на моите соиграчи за одлично одиграниот меч.

1782099_912805232065842_1218327571180015765_n

Со победа започна вториот дел од сезоната за кадетите на Рк Вардар. Оваа победа е послатка бидејќи е издвојувана против екипата на Металург, во автокоманда. Во еден тежок натпревар, и во поголем дел изедначен, сепак избраниците на Зоран Петковски беа подобра екипа. На крајот сосема заслужено забележаа победа со резултат од 18:21. Најефикасен во редовите на Вардар, беше крилото Александар ... Read More »

Зоран Петковски: Задоволен сум од комплетната екипа – Дамјан Трајковски : Оваа победа ни ја подига самодовербата за следните натпревари.

10653823_671627216290575_3059775749409384429_n

Кадетите на Рк Вардар со победа го започнаа вториот дел од сезоната, и тоа против нивниот најголем ривал во првенството. Момците на популарниот “Зенга“ со цел плен се вратија од тешкото гостување во автокоманда, каде издвојуваа победа со резултат 18:21. Металург добро го започна натпреварот, но како одминуваше мечот, црвено-црните беа многу подобра екипа.До 40-та минута се водеше израмнета битка. ... Read More »

Илија Трпевски : Одиме на победа во Автокоманда

22

Кадетите на РК Вардар на самиот  почетокот на вториот дел од сезоната ги чека тежок меч со Металург нагости . Токму овој меч ќе биде важен за конечниот пласман на табелата во категоријата на кадети . Младиот голман на Црвено-Црните  Трпевски со свое видување за дербито . Очекувам тежок меч со екипата на Металург , во салата ќе има голем ... Read More »

Мартин Димов: Не очекува тежок и неизвесен натпревар.

11014797_1017097874970982_1442103763_n

Во петок стартува вториот дел од сезоната за кадетите на Рк Вардар, и тоа во дуел токму против екипата на Металург. Ова ќе биде решавачкиот меч, кој најверојатно и ќе го одлучи во голема мера шампионот за оваа сезона во оваа категорија. -Според мене ова ќе биде одлучувачкиот дуел за титулата. Исто така не очекува пред се тежок и неизвесен ... Read More »

Мурат Куртановиќ:Очекувањата се да го освоиме првенството !

10481628_403129979826224_1555933930747885460_n

Кадетите на Рк Вардар по првата фаза од првенството се наоѓаат на второто место, со учинок од пет победи и еден пораз. -Првиот дел од сезоната на беше лоша, факт е дека секогаш може и подобро. Искрено не бевме лоши. Имавме еден слаб натпревар со Металург. Спортската среќа беше на нивна страна, но се надеваме дека на гостувањето ќе ги ... Read More »

Александар Димовски:Очекувам уште повеќе вакви турнири.

DAD_7327-150x150

Младинците на Рк Вардар на убедлив начин го освоија првото место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ кој беше во организација на ракометниот клуб Вардар. Во сите натпревари забележаа големи победи: 1.Рк Вардар-Рк Младост Јуниор 34:19 2.Рк Вардар-Рк Метрополис 30:20 Финале:Рк Вардар-Рк Ѓорче Петров 41:18 -Ваков турнир за првпат е организиран и тоа од страна на нашиот клуб, што ми е ... Read More »

Пионери сезона 2019/20

1. Никола Спасовски 2. Марио Стојановски 3. Иле Табаков 4. Давид Славевски 5. Алек Алексовски 6. Тадеј Аритонов 7. Мартин Сипковски 8. Стефан Ристевски 9. Кирил Симоновски 10. Петар Колевски 11. Андреј Петрушевски 12. Матеј Трајановски 13. Мартин Тодороски 14. Александар Стојменов 15. Христијан Петковски 16. Ѓорѓи Спасовски 17. Виктор Трифуновски 18. Никола Анакиевски 19. Иле Велковски 20. Стефан Гугуталиев ... Read More »

Алија Амзоски за Вардарфанс:Впечатоците од турнирот се позитивни.

10954943_323425181186865_1201768345_n

Избраниците на Зоран Петковски се победници на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ во својата категорија.Турнирот се играше во периодот од 14-18 јануари во четири сали во Скопје. Кадетите на Рк Вардар беа убедливи во сите натпревари,и на крај сосема заслужено се искачија на највисокото место. 1.РК Вардар-Рк Илинден 30:6 2.РК Вардар-Рк Вардар Карпош 27:6 1/2 РК Вардар-РК Вардар(пионери) 25:18 ФИНАЛЕ:РК Вардар-Хјс ... Read More »

Младинците на Рк Вардар се освојувачи на турнирот Вардар“еден живот,една љубов“(ФОТОГАЛЕРИЈА).

DAD_7147

Избраниците на Стојан Петрушевски го освоија првото место во својата генерација на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ .Турнирот се играше во периодот од 14-18 јануари на три локации во четири сали во Скопје: во двете сали во СЦ „Јане Сандански“, во СРЦ Кале и во ОУ „Круме Кепески“ во Кисела Вода. Учество земаа вкупно 75 екипи од 21 ракометна школа од Македонија. ... Read More »

Филип Арсеновски за Вардарфанс:Заслужено го освоивме првото место.

DAD_7338

Младинците на Рк Вардар на убедлив начин го освоија првото место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ кој беше во организација на ракометниот клуб Вардар. Во сите натпревари забележаа големи победи: 1.Рк Вардар-Рк Младост Јуниор 34:19 2.Рк Вардар-Рк Метрополис 30:20 Финале:Рк Вардар-Рк Ѓорче Петров 41:18 -Како член на ракометниот клуб Вардар веќе пет години сум учествувал на многу турнири,но за прв ... Read More »