Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 177)

Младински лиги

Кристијан Анастасовски: Нашата тимска соработка повторно ја покажавме на терен

10882313_854383121248933_2174264247174151381_n

Кадетите на Рк Вардар победнички се вратија од Кичево, каде забележаа убедлива победа против екипата на Гого. Во ниеден момент победата не беше доведена во прашање. Конечниот резултат гласеше 23:41. Најефикасни беа Трајковски со 7 гола. Димов, Мирчев и Анастасовски постигнаа по 5. -Нашата тимска соработка пак ја покажавме на терен.Натпревар каде се соочивме со нов правилник од страна на ... Read More »

Нов триумф за кадетите на Рк Вардар

10616597_853706011309098_157863418225328417_n-660x330

Нова убедлива победа за кадетите на Рк Вардар. Пред неполн час заврши натпреварот во Кичево, помеѓу екипите на Гого и Вардар. Црвено-црните забележаа триумф, со резултат 23:41. Натпревар во кој немаше многу допирни точки со ракомет, нашите момви победија убедливо што се заблежува и по резултатот. На полувреме се замина со предност од 12:26. Ова е голема школа за играчите ... Read More »

Младинските категории на Рк Вардар продолжуваат со своите настапи.

222222222222222222222222222222222222

  Кадетите и младинците продолжуваат со своите настапи во првенството. Денеска избраниците на Зоран Петковски гостуваат во Кичево, на екипата на Гого. Натпреварот се игра од 16:00. На Вардар му е потребна и победа со голема разлика, во борбата за титула со екипата на Металург, каде одлучува вкупната гол разлика во лигата. Свој меч имаат и младинците предводени од Стојан ... Read More »

Мартин Димов: Дојде до израз нашата физичка и тактичка подготвеност со која не можеа да се справи противничката екипа

10369108_924313914249379_8568569154246071893_n

Вчера вториот дел од сезоната го започнаа и младинците на Рк Вардар. На гостувањето во Ресен забележаа убедлива победа, против екипата на Преспа. Уште на почетокот Вардаровите надежи ја направија разликата, па продолжението од натпреварот го одиграа рутински. На пауза се замина со предност од 11:22. Конечниот резултат гласеше 19:37. Најпрецизни во нашата екипа беа Мартин Димов со 7 гола. ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар со победа се враќаат од Струга

10653823_671627216290575_3059775749409384429_n

Избраниците на Зоран Петковски продолжуваат со настапи во кадетската лига. На гостувањето во Струга, забележаа  висока победа против екипата на Јуниор Струга. Конечниот резултат беше 23:48. Целосна доминација на нашата екипа во текот на целиот меч. Тренерот им даде шанса за настап на сите играчи кои му беа на располагање. Екипата покажа убоитост и колективен дух, што се и нивна ... Read More »

Стефан Трпчевски: Ние сме бесконкурентна екипа во која владее пред се едно големо другарство

10926458_10203591773856284_8880184409544462144_n

Викендов кој доаѓа, своите натпревари во вториот дел од сезоната ги започнуваат и младинците на Рк Вардар. По првиот дел се наоѓаат на првото место на табелата со вкупно шест победи и ниеден пораз. Имавме можност да поразговараме со Стефан Трпчевски кој настапува за младинците на Вардар, и кој за нашиот сајт ги сподели впечатоците од првата фаза, подготвителниот период ... Read More »

Кристијан Стојов: Задоволен сум од мојот настап, после долгата пауза

11051232_637815076351313_1090187391_n

Кадетите на Рк Вардар ја забележаа седмата првенствена победа, откако вчера беа подобри од екипата на Зомимак од Струмица. Натпреварот се играше на Кале, во кој црвено-црните забележаа убедлива победа со резултат 44:15. Без поголеми проблеми во играта, успеаа да впишат нова важна победа во борбата за шампионската титула. На полувреме резултатот беше 21:8, што ја потврдува доминацијата на овој ... Read More »

Зоран Петковски: Победивме без поголеми проблеми

1507086_330571873818268_4259476401170391820_n-660x330

Пред час и половина, во С.Р.Ц. Кале заврши натпреварот во кадетската лига помеѓу екипите на Вардар и Зомимак. Избраниците на Зоран Петковски ги “декласираа“ своите врсници од Струмица, совладувајќи ги со резултат 44:15. Во текот на целиот меч црвено-црните имаа постојано водство, кое ниту во еден момент не беше загрозено. На полувреме се замина со предност од 21:8. Петковски им ... Read More »

Наташа Нолевска: Нашата цел оваа сезона е освојување на младинското првенство

10247416_10202972016692605_931665857594735359_n

Младинките на Жрк Вардар со победа го стартуваа вториот дел од сезоната. Денеска на гостински терен беа подобри од екипата на Стружанка, против која забележаа убедлива победа со резултат 12:25. Првото полувреме заврши во корист на Вардарки 6:12. Најефикасна во нашите редови беше Наташа Нолевска која постигна 10 гола. Гичевска и Тодоровска додадоа по 4.  Нина Ладева беше одлична на голот ... Read More »

Стефан Апостоловски: Желбата за победа беше на наша страна

1458464_10201779850818377_5449882243672504269_n

Кадетите на Рк Вардар го стартуваа вториот дел од сезоната, со победа во автокоманда. Тие беа поуспешни од екипата на Металург, совладувајќи ги со резултат 18:21. Во второто полувреме Вардар го скрши отпорот на противникот. На моменти имаше предност од 5 гола, која можеше и да се зголеми. Во нашата екипа највеќе се истакнаа Александар Мирчев со 7 и Стефан ... Read More »