Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 175)

Младински лиги

Дамјан Трајковски:Турнирот во Белград преставува едно големо искуство за сите нас.

10616597_853706011309098_157863418225328417_n

Кадетите на Рк Вардар овие денови имаа можност да настапат на силен турнир “Трофеј Београд“ во Србија.Екипата на Вардар го освои одличното трето место,што преставува еден голем успех за овие млади надежи. -Турнирот во Белград ни беше прв настап надвор од Македонија. Тоа за нас беше едно големо искуство. Сместувањето и пречекот од домаќинот беше одличен. Во групата ги победивме ... Read More »

Никола Стоилевски:Очекувам да ја освоиме кадетската лига.

1912378_955629041117680_5250103019199232384_n

Момците на Зоран Петковски завршија со натпреварите во кадетската лига за првиот дел од сезоната,каде се наоѓаат на второто место со само еден пораз и пет победи. Лигата брои седум екипи,во која и оваа сезона главни конкуренти за трофејот се Вардар и Металург. Никола Стоилевски има 16 години,и игра на позицијата десно крило. -Мора да се потенцира фактот дека имаме ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар го финишираа првиот дел од сезоната.

1424313_648308761914769_6002747182942976315_n

Со 5 победи и 1 пораз,кадетите на Рк Вардар го завршија првиот дел од сезоната.Единствениот пораз го доживеаа од екипата на Металург,кој ќе им биде главниот конкурент и оваа сезона во првенството. 1 коло: Вардар-Металург 18:24 2 коло: Зомимак-Вардар 16:37 3 коло: Вардар-Јуниро 46:19 4 коло: Вардар-Гого 45:11 5 коло: Бутел 2014-Вардар 09:37 6 коло: Вардар-Струга 30:23 Кадетите на Вардар ... Read More »

Александар Димовски за Вардарфанс:Очекувам уште подобри и поголеми успеси.

10877479_902924533052357_363507801_n

Младите надежи на Рк Вардар успешно го завршија првиот дел од сезоната,каде на шест натпревари забележаа исто толку победи. Имавме можност да разговараме со нивниот капитен,кој даде едно резиме за остварените резултати досега,како и очекувањата од вториот дел за оваа натпреварувачка сезона. Пред почетокот на младинската лига,екипата предводена од Стојан Петрушевски беше на подготовки во Маврово. -Пρвиот дел од сезоната ... Read More »

Младинците на Рк Вардар со максимален учинок,по првиот дел од сезоната.

225431_10151321658609397_1883506600_n

Младинците на Рк Вардар предводени од тренерот Стојан Петрушевски имаат максимален ефект од 6 победи во исто толку натпревари во младинската лига. 1 коло:Рк Вардар-Рк Преспа 2010 35:19 2 коло:Рк Прилеп 2010-Рк Вардар 23:29 3 коло:Рк Вардар-Рк Охрид 2013 36:13 4 коло:Рк Метрополист спорт-Рк Вардар 17:22 5 коло:Рк Вардар-Рк Пелистер 25:13 6 коло:Младост јуниори-Рк Вардар 18:32 Младинците на Вардар го ... Read More »

Рк Вардар(кадети) 2018/2019

1. Давид Стојковски 2. Ненад Ангеловски 3. Леонид Чорогунов 4. Бојан Чакалиќ 5. Борис Павловски 6. Андреј Трајановски 7. Дамјан Димитријевски 8. Дамјан Србиновски 9. Велимир Грујовски 10. Горјан Трајчевски 11. Давид Савревски 12. Андреј Пешевки 13. Благој Димчевски 14. Давид Мирчевски 15. Антонио Пешевски 16. Симон Калајџиески Главен тренер: Андријана Будимир Помошен тренер: Аце Станковски Read More »

Филип Дамчески:Работиме напорно,за повторно да ја освоиме тутулата во младинската лига.

10383583_890839367611923_6041965576531138928_n

Младинците на Рк Вардар напорно се подготвуваат за почетокот на новата сезона.Екипата предводена од Стојан Петрушевски беа на десетдневни подготовки во Маврово,каде ја темпираа формата и силата за новите предизвици. -На подготовките во Маврово тргнавме на 15ти август , 24ти август пристигнавме во Скопје. За времето поминато во Маврово трениравме секој ден по два тренинзи дневно ,имавме два дена слободни ... Read More »