Sunday ,28 November 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 176)

Младински лиги

Филип Дамчески: Овој момент го чекав безмалку еден месец

11088236_1053146801367707_546428486_n

Младинците на Рк Вардар забележаа нова победа во првенството, вкупно девета за нив. Без поголеми проблеми ја победија екипата на Охрид, со резултат 24:41. По првото полувреме беше 9:23. Најефикасни беа Ончев и Јагуриносвки кои постигнаа по 7 голови во мрежата на РК Охрид . После подолга пауза во екипата се врати и крилото Дамчески кој на овој меч успеја ... Read More »

Алија Амзоски: Сите одигравме максимално ангажирано

11035704_334764876719562_7755148544892709570_n

Во предпоследното коло за оваа сезона, кадетите на Рк Вардар забележаа нова убедлива победа. Во С.Р.Ц. Кале црвено-црните беа подобри од екипата на Бутел, забележувајќи висока победа со резултат 50:13. Најдобри поединци беа Анастасовски со 11 и Амзоски со 8 постигнати голови. -Одигравме уште еден во низа одличен натпревар. Иако со послаб противник ние сериозно пристапивме кон овој натпревар, бидејќи ... Read More »

“Победничко селфи“ и за младинците на Рк Вардар

11084514_1423745301271744_1748916287_n

Со победа од Охрид се враќаат и младинците на Рк Вардар. Во рамките на деветото коло, Вардар беше поуспешен од своите врсници од Охрид, забележувајќи висока победа со резултат 24:41. Разликата во квалитет беше очигледна на наша страна, па избраниците на Стојан Петрушевски рутински го одиграа овој натпревар. На пауза се замина со резултат 9:23. Тоше Ончев и Томи Јагуриновски ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар со “селфи“ ја прославија 50-тката во мрежата на Бутел

19982_891151177572631_6655081693426149807_n

Пред околу еден час во С.Р.Ц. Кале заврши натпреварот во рамките на кадетската лига, помеѓу екипите на Вардар и Бутел. Црвено-црните без поголеми проблеми забележаа убедлива победа на овој меч, со резултат 50:13. Уште по првото полувреме беше решен победникот, кога гостите постигнаа само шест гола. На полувреме се замина со предност од 24:6. Избранците на Зоран Петковски прикажаа солидна ... Read More »

Категориите на Рк Вардар продолжуваат со настапи викендов

11001737_931830406861277_3029207549436142574_n

Младинските категории на Рк Вардар продолжуваат со своите настапи во првенството. -Пионерите го започнуваат вториот дел од сезоната со дуел против екипата на Велес, на гостински терен. Натпреварот се игра денес со почеток од 12:00 -Кадетите во десетото коло ја пречекуваат екипата на Бутел. Мечот се игра во недела на Кале со почеток од 11:00 -Свој настап имаат и младинците.Во ... Read More »

Петар Тевдовски: Се надевам на пласман на фајнал-фор

10433070_815290641864953_6019091880996699693_n

Вториот дел од сезоната започнува и за пионерите на Рк Вардар, со натпревар против екипата на Велес на гостински терен. Натпреварот се игра утре со почеток од 12:00. -Првиот натпревар од втората полусезона го играме против екипата на Велес. Очекувам победа на овој меч. Припремниот период помина одлично. Имавме многу тренинзи и пријателски натпревари на кои се воигрувавме. Се надеваме ... Read More »

Младинците на Рк Вардар со нова победа

DAD_7051-150x150

Избраниците на Стојан Петрушевски продолжуваат со одличните игри во првенството. Во С.Р.Ц. Кале забележаа убедлива победа против екипата на Прилеп. По првото полувреме младинците го најавија триумфот кога се заминаa со предност од 18:8. Во вториот дел оваа разлика се зголемуваше,за на крај да биде двоцифрена. Конечниот резултат беше 36:16. Димовски, Наумовски и Јагуриновски постигнаа по четири гола. Ова е ... Read More »

Кристијан Анастасовски: Нашата тимска соработка повторно ја покажавме на терен

10882313_854383121248933_2174264247174151381_n

Кадетите на Рк Вардар победнички се вратија од Кичево, каде забележаа убедлива победа против екипата на Гого. Во ниеден момент победата не беше доведена во прашање. Конечниот резултат гласеше 23:41. Најефикасни беа Трајковски со 7 гола. Димов, Мирчев и Анастасовски постигнаа по 5. -Нашата тимска соработка пак ја покажавме на терен.Натпревар каде се соочивме со нов правилник од страна на ... Read More »

Нов триумф за кадетите на Рк Вардар

10616597_853706011309098_157863418225328417_n-660x330

Нова убедлива победа за кадетите на Рк Вардар. Пред неполн час заврши натпреварот во Кичево, помеѓу екипите на Гого и Вардар. Црвено-црните забележаа триумф, со резултат 23:41. Натпревар во кој немаше многу допирни точки со ракомет, нашите момви победија убедливо што се заблежува и по резултатот. На полувреме се замина со предност од 12:26. Ова е голема школа за играчите ... Read More »

Младинските категории на Рк Вардар продолжуваат со своите настапи.

222222222222222222222222222222222222

  Кадетите и младинците продолжуваат со своите настапи во првенството. Денеска избраниците на Зоран Петковски гостуваат во Кичево, на екипата на Гого. Натпреварот се игра од 16:00. На Вардар му е потребна и победа со голема разлика, во борбата за титула со екипата на Металург, каде одлучува вкупната гол разлика во лигата. Свој меч имаат и младинците предводени од Стојан ... Read More »