Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Slider (page 31)

Slider

Абутовиќ и Марсениќ го поздравија новиот трофеј на Вардар

during the Final Tournament - Semi final match - Vardar vs Meshkov Brest - Final Four - SEHA - Gazprom league, Skopje, 13.04.2018, Mandatory Credit ©SEHA/ Uros Hocevar

Иако не се повеќе дел од Вардар, сепак поранешните играчи не го заборавија клубот во кој ги направија најголемите успеси во својата играчка кариера. Вардар вчера го освои својот петти трофеј во СЕХА-лигата, а честитки стигнаа од Илија Абутовиќ кој претодно четири пати се имаше радувано на трофејот од СЕХА-лигата, како и Мијајло Марсениќ кој оваа сезона е дел од ... Read More »

(ВИДЕО) Најдобрата одбрана за Милосављев, најдобрата акција за Дибиров

seha-f4-finale-2019-vardar-ppd-zagreb-198941

Вардар е победник на осмата сезона во СЕХА-лигата, откако во големото финале го победи тимот на ППД Загреб. Претходно црвено-црните во полуфиналето го совладаа домашниот тим на Брест Мешков. Медија тимот на СЕХА-лигата, после одигрување на финалето, направи избор на најдобра одбрана и акција, а истите им припаднаа на вардаровите играчи. Одбраната на Милосављев од седум метри кога спречи удар ... Read More »

Што изјавија Парондо, Столе, Карачиќ и Милосављев после победата во големото финале

vardarfans-izjavi

Вардар уште еднаш покажа дека е најдобрата екипа на Балканот, откако успеа да биде победник на завршниот турнир во СЕХА-лигата. Вардарци повторно се покажаа како најсилни во моментите кога е најмногу потребно, повторно до израз дојде карактерот на тимо кој е составен од квалитетни играчи, кои се родени за големи достигнувања. Огромно е задоволството од вардаровиот табор за освоениот трофеј, ... Read More »

(ВИДЕО) Летонскиот „џин“ е МВП на завршниот турнир во СЕХА-лигата

56496393_10157939669200348_7691573995140808704_n

Вардар успеа да го одбрани трофејот во СЕХА-лигата, со победата во големото финале против екипата на ППД Загреб, славејќи со резултат 23:26. По одигрување на големото финале, беше прогласен најдобриот тим на овој Ф4 турнир, како и најкорисниот играч. Признанието за МВП заврши во рацете на летонскиот „џин“ Даинис Кристопанс кој одигра одлични два натпревари и беше предводник во нашиот ... Read More »

ШАМПИОНИИИ !!! ВАРДАР Е СТАРО-НОВ ОСВОЈУВАЧ НА СЕХА-ЛИГАТА, ПЕТТИ ТРОФЕЈ ВО БОГАТАТА КОЛЕКЦИЈА

vardarfans-sampioni

Вардар во своето седмо финале во СЕХА-лигата успева да го одбрани трофејот во ова натпреварување и по петти пад да ја подигне титулата во СЕХА. Втора сезона по ред во големото финале, вардарци успеваат да го надиграат Загреб и да слават со резултат 23:26. По првите 9 минути гледавме игра гол за гол, а мечот започна со гол на Сршен, ... Read More »

Вардар освои само бод од гостувањето кај Победа

19692-vardar-vodeshe-pa-dozhivea-poraz-vo-duelot-so-sumgait-660x330

Вардар и Победа одиграа со поделба на бодовите (0:0), во рамките на 26.коло од ПМФЛ. Ние стартувавме со следниот состав: Гачевски, Тошевски, Манев, Новак, Мицевски, Димовски, Аврамовски, Попзлатанов, Цветановски, Лира, Фелипе. Во 2.минута имаше мешаница во нашиот шеснаесетник, за среќа ја расчистивме ситуација, топката дојде до еден од противничките играчи кој бие во рацете на добро поставениот Гачевски. Вардар се ... Read More »

Веспрем се враќа во СЕХА, од идната сезона нов формат со две групи по 6 тима

35659844_1308558962580174_5814141015786782720_n-660x330

Во екот на актуелниот Ф-4 турнир  во СЕХА лигaта, соопштени се плановите за нејзината иднина. Па така веќе  од следната сезона регионалната лига  ќе има 12 екипи, тие во  т.н  регуларниот дел ќе бидат поделени во две групи. Голема новина е старо-новиот член на лигата, унгарскиот гигант Веспрем тим покрај Вардар ќе биде аспирант за круната. Во идната сезона  12-те ... Read More »

Вардар против ППД Загреб во ново големо финале на СЕХА

vardarfans-finale

Уште еден натпревар не дели до нов трофеј во СЕХА-лигата. Вечерва со почеток од 19:00 часот, силите во големото финале од осмата сезона на ова натпреварување ќе ги одмерат екипите на Вардар и ППД Загреб. Инаку ова ќе биде дури седмо финале за вардарци. За само десет дена двете екипи ќе одиграат и нов трет меѓусебен натпревар. Познато е дека ... Read More »

(ВИДЕО) Стоилов со најубав гол во полуфиналниот дуел

rk

Вардар го доби полуфиналето против Брест Мешков (25:23) и успеа да се пласира во големото финале на СЕХА-лигата. Во еден одличен натпревар, црвено-црните успеаа да го добијат домаќинот на овој завршен турнир. Најдобар стрелец во нашите редови беше капитенот, Стојанче Стоилов кој постигна седум голови од исто толку обиди кон противничкиот гол. Еден од нив, медија тимо на СЕХА го ... Read More »

Изјави на Парондо и играчите после големата победа: Беше тешко, но пресуди карактерот на екипата, сега е време за големото финале

seha-f4-2019-vardar-meshkov-02-04-2019-198651

Во едно тешко и неизвесно до крајот полуфинале, екипата на Вардар успеа да излезе како победник во дуелот со Брест Мешков и на тој начин да се избори за пласман во финалето. Вардар по првото полувреме се стекна со предност од четири голови (14:10), но домашниот тим во вториот дел заигра подобро и го сврти резултатот во своја корист. Сепак ... Read More »