Sunday ,25 February 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар (page 10)

ЖРК Вардар

Дамите од РК Кале Вардар и Ѓорче Петров ќе играат во големото финале на турнирот Вардар-„Еден живот, една љубов″

РК Кале Вардар

Утрово се одигра вториот, финален  натпреварувачки ден на овогодинешниот Зимскиот турнир на РК Вардар „Еден живот, една љубов″ кој се одржува по четврти пат. Денес  се играат  натпреварите  за пласман во категоријата 2004/2005 кај женските и машките. Дамите играа во  салата на СЦ „Гоце Делчев″ во Илинден, таму веќе завршија 1/2-финалните  дуелите.  Место во финалето обезбедија екипите на Ѓорче Петров Вардар и  ... Read More »

(ВИДЕА) Вардарки ве повикуваат на дуелите од регионалната ВРХЛ лига

89

За време на продолжениот викенд на програмата е третиот турнир од регионалната ВРХЛ лига. На турнирот во Скопје од 19 до 21 јануари ќе играме со Будуќност и Крим. Потоа ќе имаме време уште една седмица пред да играме со Мец на првиот меч од Главната фаза од лигата на шампионите.   Вардарки низ три видео пораки ја повикаа публиката да ... Read More »

Дамите на РК Делчево Вардар, Ѓ.Петров Вардар, РК Кале и К.Вода Вардар се 1/2-финалисти на зимскиот турнир во генер.2004/05, се одигра и последното 3.коло

o

Заврши првиот натпреварувачки ден на овогодинешниот Зимскиот турнир на РК Вардар „Еден живот, една љубов″ кој се одржува по четврти пат. Денес се играа натпреварите во категоријата 2004/2005 кај женските и машките. Дамите играа во  салата на СЦ „Гоце Делчев″ во Илинден, таму веќе завршија дуелите. Имaше осум учесници кои се поделени во две групи ( “А“ и “Б“), тие ќе ... Read More »

Кај дамите одиграно и 2.коло од Зимскиот турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″

budi88

Зимскиот турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″ кој се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар денес го има првиот натпреварувачки ден. На истиот  се играат натпреварите во категоријата 2004/2005 кај женските и машките. Дамите играат во  салата на СЦ „Гоце Делчев″ во Илинден, веќе е одиграно две  кола. Од првото коло утрово ви донесовме извештаи истите ... Read More »

Победи во 1.коло за дамите на РК Ѓ.Петров, РК Кале, РК Асови и РК Делчево Вардар на зимскиот вардаров турнир кај генер.2004/05

budi33

Денес стартуваше Зимскиот турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″ кој се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар. Денес се играат натпреварите во категоријата 2004/2005 кај женските и машките. Дамите играат во  салата на СЦ „Гоце Делчев″ во Илинден, веќе е одиграно првото коло кое се играше утрово по крајот на истото веќе се познати првите ... Read More »

Лејно и Лакрабер: Сакаме да ги обединиме светското злато и титулата во ЛШ оваа сезона

lllllll

Французинките во црвено-црниот женски ракометен состав,  Амандин Лејно и Александра Лакрабер со репрезентацијата на Франција станаа светски шампиони  на Мундијалот што се одржа  во Германија минатиот месец. Тие го  освоија светското злато, а сега со другите ракометарките  се подготвуваат за продолжението на сезоната во ЛШ и на крајот на месецов „црвено-црните” ќе го играат првиот меч од Главната фаза против Мец ... Read More »

Утре во Кале и Илинден прв натпреварувачки ден од зимски турнир „Еден живот, една љубов“ (распоред)

zimskii

Зимскиот турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″ месецов се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар. После три одлични турнира, се враќаме со ново издание и нови таленти, кои годинава ќе се натпреваруваат во старосните категории 2002/03, 2004/05, 2006/07 и деца родени 2008 и помали. Утре истиот го има својот прв натпреварувачки ден. Според распоредот натпреварите ... Read More »

Вардарки вредно се подготвуваат цела недела за дуелите во ВРХЛ лига

prv-sobir-na-vardarki-vo-2018-12606

ЖРК Вардар на почетокот од неделата се собра и ги одржа првиот тренинг во новата календарска година. На првиот тренинг кој беше одржан на 8-ми, месецов   во СЦ. Јане Сандански присуствуваа сите играчи на ЖРК Вардар заедно со стручниот штаб. Девојките оваа недела ја минаа во сериозен пистап кон зададените задачи на тренерот Дибирова бидејќи за кратко ги очекува предизвик. ... Read More »

(ВИДЕА) РК Илинден Вардар под полна пареа се подготвува за зимскиот турнир „Еден живот, една љубов“

26001379_10156168543099286_8789854291704285619_n

Еден од проектите на ракометната Академија на РК Вардар зимски турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″, прераснува во традиција.  Идната недела истиот  се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар. После три одлични турнира, следи  ново издание и нови таленти, кои годинава ќе се натпреваруваат во старосните категории 2002/03, 2004/05, 2006/07 и деца родени 2008 и помали. ... Read More »

Идниот викенд на програмата четврто издание на зимски турнир „Еден живот, една љубов“

papu2

Зимскиот турнир на Вардар „Еден живот, една љубов″, прераснува во традиција.  Идната недела истиот  се одржува по четврти пат од формирањето на Ракометната академија Вардар. После три одлични турнира, следи  ново издание и нови таленти, кои годинава ќе се натпреваруваат во старосните категории 2002/03, 2004/05, 2006/07 и деца родени 2008 и помали. Годинава на турнирот ќе учествуваат 57 екипи од школите ... Read More »