Monday ,11 December 2017
Последни:
Home > ЖРК Вардар (page 20)

ЖРК Вардар

Цвијиќ нов главен адут на ЖРК Вардар

vardarfans-cvijic

Денеска започнуваат возбудувањата од новата сезона во ракометната Лига на шампиони во женска конкуренција. Вардарки оваа сезона се со драстично подобар тим од минатата, со неколку квалитетни засилувања од странство и од Македонија, шампионот тргнува во поход кон титулата. Најголемо засилување за Вардар ова лето секако дека е Драгана Цвијиќ. Корпулентниот пикер од Црна Гора оваа сезона треба да биде главен адут ... Read More »

Лазовиќ, Кузнецова и Саздовска во составот на Вардар за натпреварот против ФТЦ Будимпешта

vardarfans-sostav

Вардарки ја отвараат новата сезона во лигата на шампионите, на домашен терен против екипата на ФТЦ Будимпешта. Мечот се игра вечерва со почеток од 19 часот во С.Ц. Јане Сандански. Вардарки ќе играат во комплетен состав, бидејќи во составот се наоѓаат Лазовиќ, Кузнецова и Саздовска. ЖРК Вардар: Чанадија, Цвијиќ, Керамичиева, Хмирова, Кликовац, Кузнецова, Лакрабер, Лазовиќ, Лејно, Лекиќ, Пенезиќ, Петровиќ, Радичевиќ, ... Read More »

Милица Николиќ: Ние сме млада екипа, која што допрва треба да стекнува искуство

vardarfans-naslovna11-660x330

Вториот тим на ЖРК Вардар одигра со нерешен резултат (29:29) на гостувањето против Гевгелија, во рамките на второто коло од супер лигата. Со многу резултатски пресврти на крајот двете екипи ги поделија бодовите. Имаа младите Вардарки и три голови предност во завршните минути, но Гевгелија целосно се врати, па дури и успеа да поведе. На крајот Јуниор се избори за ... Read More »

Вардар – ФТЦ низ директен ТВ пренос

vardarfans-zrk-vardar

Вардарки денеска официјално ја отвараат новата сезона во ракометната Лига на шампиони. И оваа сезона, целите на Вардар се јасни, атак на толку посакуваното прво место и освојување на драгоцениот пехар во ЛШ. Изминатите години титулата на Вардарки им избега за малку, па се надеваме дека токму оваа сезона е сезоната на Вардар. Составот е изменет, Вардар со Цвијиќ и ... Read More »

Бремер и Сковронек ќе ја делат правдата на утрешниот натпревар

дс

Полските судии Јоана Бремер и Агњешка Сковронек ќе ја делат правдата на утрешниот натпревар на кој се среќаваат екипите на ЖРК Вардар и ФТЦ Реил Карго од Будимпешта. Натпреварот е закажан за 06.10 (петок) со почеток во 19 часот. Ова ќе биде уште една сезона во која Вардарки ќе атакуваат на толку посакуваното прво место, односно освојување на трофејот во Лигата ... Read More »

Набавете денес билети за натпреварот со ФТЦ Будимпешта по цена од 150ден, дуелот се игра утре 19ч.

pochnuva-prodazhbata-na-biletite-za-mechot-so-ftc-budimpeshta-vo-grupnata-faza-od-lsh-11485-660x270

Во тек е  продажбата на поединечни билети за натпреварот од првото коло од Ц групата на Лигата на шампионите меѓу Вардар и ФТЦ Будимпешта. Овој дуел ќе се одигра утре, на 6. октомври со почеток во 19-00 часот во СЦ „Јане Сандански”. Овој меч ќе биде прв пред домашната публика во новата сезона во ЛШ. Билетите за овој натпревар ќе чинат ... Read More »

Двете машки пионерски и женската кадетска екипа на РК Вардар викендов со нови натпревари

11c

Викендов  на програмата се три дуел на младите ракометни надежи, тие ќе ги играат натпреварите во рамки на треттото коло во нивните првенства. Овој викенд натпревари ќе имаат пионерите на РК Вардар и РК Вардар Јуниор и кадетките на ЖРК Вардар Јуниор. Избраниците на Адријана Будимир, пионерите на РК Вардар играат дуел во сабота со почеток во 11-00 часот. Тој ... Read More »

Вардар Јуниор со бод се враќа од гостувањето во Гевгелија

vardarfans-vardar-junior

Младиот состав на ЖРК Вардар Јуниор со бод се врати од гостувањето во Гевгелија, каде ремизираше (29:29) со истоимената екипа, во рамките на второто коло во најсилната супер лига. Избраничките на Симе Симовски има за што да жалат, бидејќи испуштија голови предност во финишот на натпреварот. Вардар поведе, но потоа домашниот тим го превзеде водството кое го имаше се до ... Read More »

(ВИДЕО) Пред почетокот на новата сезона во ЛШ познати најдобрите 12 трансфери, Цвијиќ се најде на шесттото место

vardarfans-cvijic

Во петок со натпреварот, Вардар – ФТЦ Будимпешта стартува новата сезона во лигата на шампионите. Ѓер ја брани Европската титула, откако во финалето беше подобар токму од Вардар. Пред почетокот на новата натпреварувачка сезона, ЕХФ направи преглед на најдобрите 12 трансфери за оваа сезона. Преминот на Драгана Цвијиќ од Будуќност во Вардар се најде на шесттото место на најдобри трансфери ... Read More »

Прес пред почеток на сезоната во ЛШ за вардарки! Своите очекувања ги соопштија Дибирова, Радичевиќ и Нацева

vardarki-trgnuvaat-vo-pettata-sezona-na-lsh-11630

Девојките од ЖРК Вардар во првото коло од групната фаза на женската ЕХФ Лига  во петок тргнуваат во нова мисија на освојување на Европа. Прв противник на црвено-црните  е тимот на ФТЦ Реил Карго од Будимпешта. Натпреварот е закажан за в петок во 19 часот во СЦ „Јане Сандански”. На денешната прес конференција пред овој дуел  свои видувања за истиот ... Read More »