Thursday ,21 November 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младински лиги (page 134)

Младински лиги

Марија Ивановска: Ова беше можеби и најдобриот натпревар кој сум го одиграла

11056743_947065108667216_179714727_n

Свој натпревар вчера имаа пионерките на Жрк Вардар. На гостувањето во Куманово, против истоимената екипа забележаа минимален пораз од само еден гол разлика. Иако имаа предност, сепак на крај среќата не беше на нивна страна. Конечниот резултат гласеше 16:15. -Иако ова ни е трет последователен пораз во овој дел од сезоната, ние се подобруваме од натпревар во натпревар. Овој пораз ... Read More »

Бојана Диневска: Ова е само почеток ,само поттик за да играме подобро

10888768_1551981178392592_3047088122709057600_n

Свој натпревар денеска имаа пионерките на Жрк Вардар. На гостувањето во Куманово, против истоимената екипа забележаа минимален пораз од само еден гол разлика. Иако имаа предност, сепак на крај среќата не беше на нивна страна. Конечниот резултат гласеше 16:15. -Тргнавме со верба во себе дека ќе победиме ,но се случи неочекуваното ,утакмицата ја изгубивме со 1 гол разлика. Изигравме добро ... Read More »

Ива Божиноска: Среќна сум што повторно ми пружија шанса да играм во првиот тим

10301355_601170293341818_1217371767419382744_n

Вчера во малата сала во С.Ц. Јане Сандански, избраничките на Индира Кастратовиќ го одиграа првиот натпревар во вториот дел од сезоната во Супер лигата. Без поголеми проблеми, како на тренинг забележаа убедлива победа против екипата на Жито Прилеп. Конечниот рeзултат гласеше 46:20. На овој меч Кастратовиќ им даде шанса за настап и докажување на помладите ракометарки. Меѓу нив беа и ... Read More »

Моника Георгиевска: Можноста да настапувам заедно со едни од најдобрите ракометарки на овие простори, е голем мотив и поттик за големи успеси во иднина

11039947_936599576392001_215002831_n (1)

Жрк Вардар стартуваше со натпревари во супер-лигата. Противник беше екипата на Жито Прилеп, на кој црвено-црните забележаа убедлива победа со резултат 46:20. Она што е поважно да се одбележи на овој меч, е настапот на голем број млади ракометарки кои се дел од кадетската и младинската екипа на Жрк Вардар. Шанса за настап добија  Анастасија Николовска (5), Ива Божиноска (4), Моника ... Read More »

Анастасија Николовска: Чуството да играш рамо до рамо со првотимките на Вардар е воодушевувачко

11040737_426023334230339_1785500853_n

Вечерва во малата сала во С.Ц. Јане Сандански, избраничките на Индира Кастратовиќ го одиграа првиот натпревар во вториот дел од сезоната во Супер лигата. Без поголеми проблеми, како на тренинг забележаа убедлива победа против екипата на Жито Прилеп. Конечниот рeзултат гласеше 46:20. На овој меч Кастратовиќ им даде шанса за настап и докажување на помладите ракометарки. Меѓу нив беа и ... Read More »

Јована Мицевска: Чуството да си блиску и да работиш Со “Суслина И Лејно“ е непроценливо

1509264_916877641685265_8435818451146718484_n

Жрк Вардар го одигра првиот натпревар во супер-лигата во вториот дел од сезоната, против екипата на Жито Прилеп. На натпреварот кој се одигра во малата сала во С.Ц. Јане Сандански, Вардарки забележаа убедлива победа со резултат 46:20. Она што посебно треба да се истакне е дека на овој дуел, Кастратовиќ им даде шанса за настап на голем број млади ракометарки. ... Read More »

Ана Станикевска: За прв натпревар мислам дека добро одигравме

77

Жрк Вардар-кадетки со победа го започнаа вториот дел од сезоната, против екипата на Делчево. Натпреварот заврши со резултат 19:30. Само по првото полувреме постоеше неизвеснот за тоа кој ќе биде победник. -Првото полувреме беше израмнето. Постојано имаше пресврти во резултатот, поведувавме и ние и противникот, за на крајот од првото полувреме да биде нерешено. Во вториот дел многу се поправиве ... Read More »

Јована Мицевска: Презадоволни сме од играта и резултатот

11009849_915543681818661_6971421466403055665_n

Младинките на Жрк Вардар ја забележаа втората победа по ред, во втората фаза од првенството. После победата против Стружанка на гостински терен, викендов издвојуваа уште еден триумф. Во С.Р.Ц. Кале беа подобри од екипата на Пелистер, со резултат 19:10. Александра Вељаноска беше најефикасна, постигнувајќи 9 гола. -Презадоволни сме од играта и резултатот. Со Пелистер секогаш се игра убав ракомет, што ... Read More »

Кадетките на Жрк Вардар, триумфално од Делчево

11027937_914443925254118_6567634747670427568_n

Вториот дел од сезоната започна и за кадетките на Жрк Вардар. Пред два саати заврши натпреварот во Делчево, против истоимената екипа, во кој вардарки забележаа победа со резултат 19:30. Само во првите 30 минути, домаќинките беа рамноправен противник, каде се замина на пауза со резултат 13:13. Цврстата и агресивна одбрана во вториот дел беа пресудни за убедливата победа на црвено-црните, ... Read More »

ЖРК Вардар со нов дизајн на сајтот

Новиот дизајн на http://zrkvardar.com.mk/

Како и машкиот ракометен клуб Вардар и Женскиот се одлучи да направи редизајн на својот Веб сајт. Од како тимовите се под една капа и сопствеништво на г-н Сергеј Самсоненко целосно се професионализираа во сите сегменти :маркетингот, односот со јавноста , условите и.т.н .  За целосен увид во новит сајт погледнетена http://zrkvardar.com.mk/   Read More »