Wednesday ,18 September 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младински лиги (page 132)

Младински лиги

Олгица Костовска за Вардарфанс:Играме за клуб,во кој секој би сакал да настапува.

10704045_599030470222467_6513741224674617444_n

Едно свое видување за постигнатите резултати на младинките на Жрк Вардар по првиот дел од сезоната ни даде нивниот голман Олгица Костовска. -Од првата полусезона и од моите соиграчи сум многу задоволна и горда,затоа што на сите натпревари дадовме се од себе и ги исполнивме очекувањата на тренерот а воедно и нашите. Шест победи и три порази е епилогот од ... Read More »

Младинките и кадетките на Жрк Вардар го завршија првиот дел од сезоната.

10617408_790383600983632_2142733964_n

Младите надежи на Жрк Вардар СЦБТ го завршија првиот дел од сезоната, со учинок од 6 победи и 3 порази. Победи се забележани во натпреварите против Жрк Куманово,Гжрк Стружанка,Рк Велкова 5,Жрк Пелистер 2012,Рк Жито Прилеп,Жрк Преспа Нова и Рк Ѓорче. Младинките беа поразени од Рк Металург,од вториот тим на Вардар и од екипата на Гжрк Стружанка. Се очекува во јануари да настапат ... Read More »