Tuesday ,19 November 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младински лиги (page 135)

Младински лиги

Ружица Атанасова: Во животот нема пораз, туку само лекција

10653422_830114483695613_2981501978573296034_n

Викендов, пионерките на Жрк Вардар стартуваа со вториот дел од сезоната. На гостувањето во Охрид, го забележаа првиот пораз оваа сезона, против екипата на Моби-Дик. Натпреварот заврши со победа на домаќинките со резултат 17:13. -Тргнувањето на утакмицата за нас претставуваше предизвик кој требаше да го исполниме уште во комбето. Сите бевме возбудени за натпреварот што ни предстоеше,но длабоко во себе ... Read More »

Ангела Карчева:Вардар е клуб во кој секој би сакал да игра.

10978583_902990083066169_6574288082919757902_n

Нема одмор за кадетките на Жрк Вардар,кои после настапот на турнирот во Скопје продолжуваат со подготовките пред почетокот на вториот дел од првенството. Оваа генерација го брани трофејот од минатата сезона. -Задоволна сум од првиот дел од сезоната. Во вториот дел од сезоната очекувам подобра игра и многу подобри резултати. Секој пораз за нас е само лекција за понатаму. Минатата ... Read More »

Габриела Костадиновска:Во вториот дел од сезоната очекувам подобри игри и резултати.

10965366_789571407764487_865020889_n

Кадетската екипа на Жк Вардар продолжува со тренинзи и напорна работа како би биле подготвени за вториот дел од сезоната,кој започнува на крајот од месецов. -Три години сум дел од кадетската екипа на Жрк Вардар,и сум задоволна од досегашните резултати.Во изминативе сезони имавме неколку титули,така и оваа сезона се надевам на освојување на трофеј.Првиот дел од сезоната помина добро,со солидни ... Read More »

Младинки сезона 2019/2020

68814990_10215045845121744_3621779486439112704_n-660x330

  Голмани: Јована Трајкоска, Симона Грујовска и  Андреа Илиќ. Пикери: Ивана Џатевска, Катерина Дамјановска и Јана Паковска. Крила: Сара Миновска, Стефанија Ѓорѓиевска, Бојана Диневска (капитен), Ивона Трпевска, Ива Јаковчевска и Васевска Златица. Бекови: Ана Марија Коларовска, Седлоска Андреа, Ана Марија Божиновска, Кети Ангеловска,  Ангела Костовиќ, Милица Николиќ, Марија Гоцевска, Марија Галевска, Ангела Гроздановска и Теодора Стаменкова. Тренер:  Драгана Ристова, Помошник: Билјана Црвенковска, тренер на голмани: Александар Царчев. Read More »

Пионерки сезона 2016/2017

1. Ивана Станчева 2. Сара Миновска 3. Ангела Гроздановска 4. Андреа Седлоска 5. Јана Арсовска 6. Мирјана Петковска 7. Лилија Ивановска 8. Катерина Дамјановска 9. Стефанија Ѓорѓиевска 10. Јована Трајковска 11. Катерина Крстевска 12. Теодора Ѓошевска 13. Ангела Костовиќ 14. Јана Донева 15. Магдалена Наскоска 16. Ангела Цветановска 17. Марија Галевска 18. Ана Исабел Гонзалес 19. Ивана Џатовска 20. Лора ... Read More »

Младинките на Жрк Вардар се освојувачи на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“(ФОТОГАЛЕРИЈА).

DAD_7258

Младинките на Жрк Вардар предводени од Симе Симовски се победници во својата категорија на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ кој се играше во периодот од 14-18 јануари во Скопје. Девојките без поголеми проблеми успеаа да забележат две убедливи победи и да го  освојат првото место. 1.ЖРК Вардар-Жрк Чаир 32:10 2.ЖРК Вардар-Жрк Ѓорче Петров 23:11 Најголем дел од екипата се најде и ... Read More »

Јована Мицевска за Вардарфанс:Наградата ја споделувам со моите соиграчи и тренери.

1656257_890910647615298_4098141149138555492_n

Прво место за кадетките на Жрк Вардар е епилогот од завршениот турнир-Вардар“еден живот,една љубов, кој во периодот од 14-18 јануари се играше во Скопје.Тие на крајот беа најдобри во својата генерација,со пресврт во финалниот натпревар против екипата на Велкова 5. Резултатите кои ги постигнаа на турниров се следниве: 1.ЖРК Вардар-Рк Вардар ДБ 20:0 2.ЖРК Вардар-Рк Илинден Вардар 18:2 Финале:ЖРК Вардар-Рк ... Read More »

Вардарки ги собраа наградите за најдобри играчи.(ФОТОГАЛЕРИЈА).

DAD_7461

Покрај осовеното прво место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“,избраничките на Симе Симовски ги собраа и најголем дел од наградите за најдобри поединки. Во идеалниот состав на турнирот се најдоа Сара Митова,Симона Стојановска и Сара Николовска на бековските позиции.Нина Бојаџиска беше избрана за најдобар пикер,а најдобар голман на турнирот е Нина Ладева. Во финалето младинките на Жрк Вардар ја совладаа екипата ... Read More »

Ана Божиноска за Вардарфанс:Благодарни сме на клубот,кој ни овозможи едно вакво дружење.

10931358_897420566969715_5965554647596497905_n

Избраничките на Анжела Платон беа втори на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов кој во периодот од 14-18 јануари се играше во Скопје,во организација на ракометниот клуб Вардар. На турнирот ги остварија следниве резултати: 1.Жрк Вардар-Карпош Куманово 18:6 2.Жрк Вардар-Урдаревски 24:3 Финале:Жрк Вардар-Делчево 14:14 (пенали 15:17) -Мене како и сите играчи на турнирот најголем впечаток ми оставија натпреварите,кои ги изигравме добро.Мал исклучок ... Read More »