Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младински лиги (page 92)

Младински лиги

Кадетите убедливи на стартот на “Трофеј Белград“ , кадетките со половичен успех по првиот натпреварувачки ден

vardarfans trofej belgrad

Кадетите се единствената наша генерација, која со две победи стартуваше на првиот натпреварувачки ден на турнирот во Белград. Избраниците на тренерот Слободан Чивлачки покажаа моќ, сила и квалитет на отварањето на “Трофеј Белград“. Во првото коло, црвено-црните го прегазија домаќинот Белград, со убедлив триумф од 28:11. Одлична игра за младите Вардарци кои доминираа во текот на целиот натпревар, ниту во ... Read More »

Младинките на Жрк Вардар стартуваа со победа и пораз на “Трофеј “Белград“

vardarfans mladinkite na trofej belgrad

Слично како машката младинска, така и женската екипа предводена од Билјана Пецевска остварија еден триумф и пораз на првиот ден на силниот меѓународен турнир “Трофеј Белград. Нашите младинки го отворија турнирот во дуел со екипата на Срем, на кој беа поразени со резултат 17:24. Противникот беше подобар тим и на крајот сосема заслужено издвојува победа. Многу подобра игра и посериозен ... Read More »

Маја Петровска: “Јуниор лигата“ претставува одлична можност за сопствена промоција како добар спортист и можност за напредување во кариерата

vardarfans izjava na petrovska maja za junior ligata

Позитивните впечатоци од најновиот проект на ракометниот клуб Вардар, “Јуниор лигата“ и понатаму продолжуваат. До сега се одиграа четири кола во ова натпреварување. До 20-ти јануари следи пауза, кога и ќе продолжат мечевите во лигата, која ја сочинуваат повеќе од 20 ракометни школи кои се дел од ракометната академија на Вардар. Дел од ова лига е и екипата на Рк ... Read More »

Следи пауза и во ракометната “Вардар јуниор лига“

vardarfans5

Во вардаровата јуниор  лига која се игра помeѓу школите кој се дел од големото црвено-црно семејство следи како и во другите колективи зимска новогодишна пауза. Младите вардарци ќе одмараат од предизвиците во лига системот во следните денови кои престојат, досега се одиграни вкупно 4-кола од “Вардар јуниор лигата“. Мечевите од петтото коло се закажани за 23 и 24 јануари во ... Read More »

Кадетите и кадетките на ракометниот клуб Вардар, учесници на силен турнир во Белград

vardarfans-hh1-660x330-660x330

Кадетите на Рк Вардар и кадетките на Жрк Вардар ќе земат учество на силен меѓународен турнир “Трофеј Белград“ кој ќе се одигра во периодот од 28-30-ти декември во главниот град на Србија. Веќе се познати противниците на нашите екипи во групната фаза и распоредот на одигрување на натпреварите. Кадетите предводени од тренерот Слободан Чивлачки се наоѓаат во групата Б заедно ... Read More »

(ВИДЕО) Како се подготвува РК Кузман Вардар за “Јуниор лигата“

vardarfans7

Ракометната школа РК Кузман Вардар е дел од големото црвено-црно ракометно семејство.  Како и секоја школа, така и оваа екипа се натпреварува во “Вардар Јуниор лигата“ ,каде се успеа на едно место да се спојат сите  дечиња од вардаровите школи и да преку натпревари се градат во идни ракометни Ѕвезди.  Во неа учествуваат вкупно 20 ракометни школи од нашата  земја,  екипата на ... Read More »

Викторија Димитриевска: “Јуниор лигата“ е можност да се дружиме, развиваме по правилен пат и секако да се подобриме во секој поглед на ракометната игра

vardarfans dimitrievska izjava za junior ligata

Позитивните впечатоци од “Вардар Јуниор“ лигата продолжуваат и понатаму. Сите учесници во оваа лига ги искажуваат своите задоволства од можноста да се натпреваруваат во еден циклус на натпревари, кои се играат секој викенд во спортските сали Јане Сандански и Кале. Една од екипите која е дел од оваа лига е Рк Кастратовиќ, која ја предводи тренерот Здравка Дамовска. -Оваа лига ... Read More »

“Трофеј Белград“ е следниот предизвик за младинките на Жрк Вардар

vardarfans trofej belgrad nov predizvik za mladinkite

Во периодот од 28-30-ти декември во главниот град на Србија, ќе се одигра меѓународен младински турнир “Трофеј Белград“ за генерации родени 1998 и 2000 година. Учество ќе заземе и младинскиот состав на Жрк Вардар, предводен од тренерот Билјана Пецевска. Нашите девојки се наоѓаат во групата Б заедно со екипите на Авала ( Врчин) , Извор (Аранѓеловац) и Срем ( Сремска ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Подготовки за Јуниор лигата на ракометната школа РК Илинден Вардар

vardarfans 35

Вардар фанс продолжува со посетите на ракометните школи ширум главниот град. Најновата школа што ја посетивме е таа на ракометниот клуб Илинден Вардар, чии тренери се Александра и Дарко Јанев кој е поранешен играч на Мрк Вардар. Погледнете низ нашите фотографии како се подготвуваат младите ракометарчиња родени 2004 и помали за Јуниор лигата.  На тренингот владееше позитивна атмосфера, а младите ... Read More »

Ивона Арсовска: “Јуниор лигата“ ја гледам како предизвик да стигнам до целта, да бидам дел од младинските екипи на Вардар

vardarfans6

Изминатиов викенд се одигра четвртото коло на ракометната “Вардар Јуниор“ лига. Се оди според предвиденото, сите планирани мечеви се одигруваат во закажаните термини. Оваа лига функционира на највисоко ниво и се очекува така да продолжи се до крајот на оваа прва сезона на овој голем проект на ракометниот клуб Вардар. Рк Кузман-Вардар се натпреварува во три возрасни категории 02/03, 00/01 ... Read More »