Sunday ,18 March 2018
Последни:
Home > Tag Archives: Slider (page 5)

Tag Archives: Slider

(ВИДЕО) Пенезиќ е една од трите најдобри ѕвезди на колото во ЛШ

vardarfans-penezic

Екипата на ЖРК Вардар стигна до својата единаесетта победа во Лигаа на Шампионите, со триумфот против тимот на Будуќност. Андреа Пенезиќ беше убедливо најефикасна ракометарка постигнувајќи дури десет голови. Таа заслужено се најде во изборот на ЕХФ, за трите најдобри ѕвезди на последното коло во ЛШ. Воедно Пенезиќ се наоѓа во ТОП-5 листата на најдобри стрелци, односно на петтото место, ... Read More »

(ВИДЕО) Лакрабер има трет најубав гол, додека Суслина петта најдобра одбрана во последното коло од главната рунда на ЛШ

vardarfans-suslina

Вардарки со победа ја заокружија главната рунда во Лигата на Шампионите, откако славеа на гостувањето во Подгорица против екипата на Будуќност (25:30). Црвено-црните завршија на првото место во групата и во четвртфиналето за противник го добија тимот на Митјиланд. Две наши ракометарки се најдоа во изборот на ЕХФ, за најдобри одбрани и голови на колото. Александра Лакрабер го има третиот ... Read More »

Младинците на Вардар во директен дуел за првото место го добија дербито против КЛ-7 Струга

2416

Голема победа за младиците на РК Варда, кои со три бодови се враќаат од гостувањето во Струга, каде успеа да ја совладаат екипата на КЛ-7 Струга, тоа е школа на легендарниот Кирил Лазаров. По голема борба, нашите младинци кои на клупата се предводени од Кристијан Грчевски и Слободан Чивлачки успеаа да триумфираат минимално со резултат 26:27. Во најголем дел од ... Read More »

Пионерите на Вардар го растурија Шкупи, момците на Будимир продолжуваат со 100% ефект во лигата

2

Попладнево во салата “Кале“ се одигра пионерски дуел, екипата на РК Шкупи условно беше “домаќин“ на пионерскиот состав на ракометниот клуб Вардар. Во дуел во кој од првиот свиреж на судиската двојка доминиравме, момците предводени од Адријана Будимир дојдоа до висока победа и го продолжија одот на непоразеност во оваа конкуренција. Ние триумфиравме со резултат 8-35 (3-17). По две неефикасни ... Read More »

Вардар не успеа да го победи ниту “фенерџијата”

fkv-bitang-vardafans-kamerun-camerun

Скопје и Вардар денеска одиграа неквалитетни 0:0. Нашиот тим ама баш ништо не одигра на овој дуел против последно пласираниот тим во македонската прва лига. Скопје и Вардар по првите 45. минути одиграа неквалитетни 0:0. Тимот на Вардар во првиот дел не створи ниту една добра шанса да го загрози голот на Стефановиќ. Во првиот дел со два удари од далечина ... Read More »

Младинките на Вардар Јуниор триумфално в гости кај РК Кузман Вардар, висока победа за девојките на Драгана Ристова

00

Младинската екипа на ЖРК Вардар Јуниор предводени од Драгана Ристова денес  гостуваше кај  екипата на РК Кузман-Вардар, мечот се одигра во салата “Гоце Делчев“  во скопската населба Илинден. На истиот младинките на Вардар Јуниор дојдоа до победа над домаќинот со резултат 19-35 (8-13). Први со гол натпреварот го отворија вардарки, на што девојките од РК Кузман одговорија со гол за почетни ... Read More »

Вардар го напаѓа Скопје со Блажевски, Максимов и Барсегјан

vardar-ne-uspea-da-pobedi-na-zhelezarnica-14516

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, се одлучи да го врати својот најдобар тим, па така денеска на Железарница, Вардарци ќе настапат со своите најдобри 11-мина фудбалери. Дуелот започнува во 14.00 часот. Вардар: Гачевски, Брдаровски, Грнчаров, Новак, Тодоровски, Глигоров, Битанг, Фелипе, Блажевски, Максимов и Барсегјан.  На клупата за резерви шанса ќе чекаат Игор Алексовски, Кристијан Тошевски, Горан Попов, Вања Марковиќ, Бојан ... Read More »

Скопје со новите интернационалци против првиот тим на Вардар

fkv

За нешто помалку од 45. минути, шампионот на Македонија Вардар, гостува во скопската населба Железарница кај тимот на Скопје. Овој натпревар за разлика од минатите два, Вардар ќе го започне со најсилниот состав. Во почетните 11-мина се враќаат првотимците кои ги пропуштија минатите дуели против Силекс и Шкендија во Купот. Денешниот противник пак, игра добро пролетва, на крилата на новите ... Read More »

Гонзалез: Важно е да го држиме овој висок ритам и полека да се подготвиме за Ф4-турнирот во СЕХА – Марсениќ: Најважно е што победивме и што минавме без повреди

vardarfans-pres

Вардар продолжува да реди победи во СЕХА-лигата, совладувајќи ја екипата на Војводина (32:36). Црвено-црните во текот на целиот меч имаа водство, додека домашниот тим беше тој кој постојано бркаше негатива. На крајот заслужен триумф за нашиот шампион, кој бепе вкупно 16-ти во ова натпреварување. Најефикасен кај Вардар беше Лука Циндриќ кој постигна седум голови. До крајот на регуларниот дел остана ... Read More »

Билетите за СЕХА дуелот со Нексе во продажба по цена од 50 денари

28795538_2305884336095737_1165919325480026112_n-660x325

Сите кои што сакаат да го следат натпреварот против екипата на РК Нексе можат да купат билет на билетарницата на СЦ „Јане Сандански” во периодот од 10 до 18 часот, или пак онлајн на www.ticketplus.mk. Цената на билетот е 50 денари. Повеќе информации може да се добијат и на: Е-маил: info@ticketplus.mk тел: + 389 2 401 980 Read More »