Monday ,25 June 2018
Последни:
Home > Tag Archives: Slider (page 4)

Tag Archives: Slider

Перо Ангелески-Манце, економот на ФК Вардар, без кој не поминува ниту еден тренинг и натпревар на младинските категории

vardarfans-naslovna

Ниту еден тренинг, ниту еден натпревар на младинските екипи во фудбалскиот клуб Вардар, не може да се замисли без економот во Вардар. Се работи за Перо Ангелески-Манце, кој веќе шест години е задолжен за спортската опрема во клубот. Најпрво започнува во фудбалскиот клуб Работнички, каде се задржува три години, по што истата дејност ја продолжува во Вардар, во периодот од ... Read More »

Избраниците на Томче Трајановски “бркаат“ финале на турнирот во Сараево, утре одлучувачкиот натпревар против тимот на Марибор

vardarfans-turnir

Генерацијата на ФК Вардар родени “2001“ година се наоѓа на силен меѓународен турнир во Сараево, каде во конкуренција на осум екипи, се бори да стигне до големото финале на истиот. Денес избраниците на Томче Трајановски во еден борбен натпревар одиграа без голови (0:0) против екипата на Железничар од БИХ. Со поделба на бодовите заврши и вториот натпревар во оваа група, ... Read More »

Вардар против Хамбург, ќе го отвори настапот на турнирот “Хеиде Куп“ во Германија

30724406_10156923895310348_5734658754733932544_n

Првиот меѓународен турнир на кој ќе настапи тимот на РК Вардар, ќе биде оној во Германија, “Хеиде Куп“, во периодот од 10-12-ти август. Како што претходно известивме се работи за силен турнир, на кој покрај Вардар, ќе нстапи и актуелниот Европски шампион, тимот на Монпелје, потоа Хамбург, Кристијанштад, Фуксе Берлин и Лајпциг. Организаторот на турнирот веќе го објави распоредот на ... Read More »

Дејан Блажевски ја продолжува кариерата во екипата на Тирана

vardarfans-blazevski-660x330

Довчерашниот играч на ФК Вардар, Дејан Блажевски во текот на утрешниот ден треба да биде претставен во новиот клуб, а тоа е екипата на Тирана од Албанија. Популарниот “Шиле“ кој е дете на Вардар одигра повеќе од 100 меча во црвено-црниот дрес и освои две титули со екипата на Вардар и беше дел од тимот кој обезбеди историски пласман во ... Read More »

Бабунски: Секој противник е прилично силен, и сакаме да го прифатиме најсериозно што е можно и што подобро да се подготвиме

18057-video-babunski-govori-za-podgotovkite-i-mozhnite-protivnici-vo-l-e

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Бобан Бабунски ги искажа своите импресии од досегашниот тек на подготовките на екипата, како и утрешниот можен противник на Вардар. „Немам некоја посебна желба во ждрепката, имам најголем респект за било кој противник. Сакам и играчите така да го разберат. Мора да ги респектираме, затоа што во последно време се изедначува квалитетот на фудбалот, сите ... Read More »

Пјуник вреди највеќе од можните противници, Зариа во очајна форма

barsegjan-fkv-sosiedad-liga-evropa

Тимот на Пјуник од Ерменија би требало да е најнезгодниот тим од овие можни пет противници на Вардар. Овој тим од Ерменија сезоната во својата лига ја заврши како петто пласиран. Пјуник и според „Трансфермаркт“ вреди највеќе од сите овие противници. Цената на тимот се проценува дека во овој момент е нешто помалку од 4. милиони евра. Зариа Балти од Молдавија е вториот ... Read More »

Познати се сите екипи, кои во новата сезона ќе бидат дел од машката Лига на Шампиони, Вардар повторно во најсилните групи

vardarfans-ehf

Извршната комисија на ЕХФ веќе ги одреди екпите кои ќе се натпреваруваат во Лигата на Шампионите, за следната натпреварувачка сезона. Повторно дел од најголемото натпреварување ќе биде Вардар, а претставник од Македонија ќе биде и тимот на Металург, кој доби вајлд карта за настап во ЛШ, како и екипите на Веспрем, Нант,Рајн-Некар, Монпелје Интересно во новата сезона ќе има и ... Read More »

Вардар ги дозна можните пет противници!

fkv

Тимот на Вардар ги дозна можните пет противници за првото квалификациско коло во Лигата на Европа. Вардар доби противници по мерка, избегнати се незгодните тимови од Унгарија. Можни пет противници на Вардар се: Пјуник (Ерменија), Зира Балти (Молдавија), Колерејн (Северна Ирска), Дери (Ирска) и подобриот од дуелот Б36 Торшаун од Фарски Острови и Сент Џозеф од Гибралтар. Ждрепката за Лигата на Европа е в среда, од ... Read More »

Ибиши ја реши Војводина, голема победа за пионерите на ФК Вардар, на отварањето на турнирот во Сараево

2104-660x330

Голема победа за пионерите на ФК Вардар, на отварањето на силниот меѓународен турнир во Сараево, “Играј фудбал, живеј живот“. Избраниците на Томче Трајановски успеаа да ја совладаат екипата на Војводина, која важи за една од најдобрите школи на Балканот. Црвено-црните триумфираа минмално со резултат од 1:0. Искусниот стратег, Трајановски играше со формација 3-4-3 на овој натпревар. Во одбраната беа Ѓурковски, ... Read More »

Лејно: Поминавме многу години заедно, сите бевме како едно семејство

vardarfans-lejno

Амандин Лејно беше една од најдобрите ракометарки во црвено-црниот дрес. Голманката беше дел од клубот пет години и ги освои срцата на голем дел од навивачите. Дојде време за разделба, a Лејно во новата сезона ќе биде дел од екипата на Ѓер, која е актуелен шампион на Европа. Во интервјуто, Лејно говори за поминатите години во Вардар и Скопје, за ... Read More »