Wednesday ,17 January 2018
Последни:
Home > Tag Archives: Slider (page 2)

Tag Archives: Slider

Гонзалез: Сите бевме супер, имавме трпение!

vardarfans-gonzales

Селекторот на Македонија, Раул Гонзалез е презадоволен од денешниот натпревар и втората победа на нашата репрезентација. Искусниот стратег рече дека Македонија играла добро и во нападот но и во одбраната што е клуч за успехот. “Многу сум задоволен и среќен. По два меча имаме две победи и четири бода. Денеска почнавме добро, потоа имавме проблеми, но одигравме добро во продолжението и ... Read More »

ПАДНА И ЦРНА ГОРА, МАКЕДОНИЈА НА ЧЕЛО СО ГОНЗАЛЕЗ ПРОДОЛЖУВА ДА “ГАЗИ“ НА ЕП

during the EHF EURO Croatia 2018 - Preliminary round -  Group C - Germany vs Montenegro in Arena Zagreb, Zagreb, Croatia, 13.1.2018, Mandatory Credit © HRS / Nebojsa Tejic

Македонија се пласира во следната фаза на ЕП во Хрватска, откако вечерва успева да ја победи и селекцијата на Црна Гора. Избраниците на Раул Гонзалез повторно слават со резултат од 28:29. Македонија добро го започна натпреварот и со головите на Талевски и Лазаров, имаше почетна водство од 0:2. Во иста мера врати Црна Гора со два пследователни голови, за нашата ... Read More »

Ракчевиќ: Црна Гора да победи, а потоа на Македонија и посакувам да игра во финалето на ЕП

mladen-rakcevic4

Играчот кој од 2005-2009 година настапуваше за екипата на РК Вардар, црнагорецот Младен Ракчевиќ во пресрет на вечерашниот натпревар помеѓу Македонија и Црна Гора истакна дека овој дуел за него ќе биде емотивен. Со оглед дека најголем дел од кариерата ја помина во Македонија, во екипите на Вардар и Металург, Ракчевиќ посака вечера да слави неговата репрезентација, но на Македонија ... Read More »

Кој е новиот играч на проба, за Оједа има информации само до 2015

26940470_1709494149107836_1842243393_n

“Вардар Фанс” се обидуваше да најде некој информации за Аргентинецот кој е дојден на проба кај шампионот. За Лукас Оједа дефинитивно нема премногу информации ниту пак некој видео материјал, за офанзивниот играч може да се најде нешто само до 2015 година, потоа нема никакви информации дека играл фудбал и каде играл. Оједа во 2015 настапувал за нисколигашот Клуб Депортиво Еспањол каде одиграл само шест натпревари ... Read More »

Хрватите со пофални зборови за својот соиграч, Лука Циндриќ кој беше најдобар стрелец во победата против Исланд

vardarfans-cindric

Најдобриот европски ракометар за 2017 година според ЕХФ и на Хрватска, Лука Циндриќ одигра одличен напревар против Исланд, на кој заврши како најдобар стрелец за својата репрезентација со 7 постигнати голови. Лука покажува дека и на ова ЕП ќе биде лидер на Хрватска, откако на последното СП во Франција беше најдобар стрелец на својата селекција. Исланд даде силен отпор во ... Read More »

Вардар добива 100.000 евра од Видеотон?

vardarfans-nikolov2-480x330

Бобан Николов и Вардар се разделуваат. Репрезентативецот на Македонија исто како и Спировски прави трансфер во првата лигата на Унгарија во тимот на Видеотон каде тренер е Србинот Марко Николиќ. Според најавите на sport1.mk, Вардар од овој трансфер би требало да добие 100.000 евра. Целиот текст можете да го прочитате ТУКА. Read More »

Вардар го пушта и Николов во Унгарија

vardarfans-nikolov

ФК Вардар губи уште еден квалитетен фудбалер од средината на теренот. Репрезентативецот на Македонија, Бобан Николов заминува во таборот на Видеотон. Oваа информација вчера ја пренесе  sport1.mk Николов има договор со Вардар до крајот на оваа сезона, но, управата решила да го продаде и да заработи од овој играч. По заминувањето на Николов сега Вардар ќе има многу мака да состави ... Read More »

Составот кој победува не се менува, Гонзалез со истите сили и против Црна Гора

during the EHF EURO Croatia 2018 - Preliminary round -  Group C - Fyr Macedonia vs Slovenia in Arena Zagreb, Zagreb, Croatia, 13.1.2018, Mandatory Credit © HRS / Nebojsa Tejic

Вечерва со почеток од 20:30 часот, Македонската ракометна репрезентација го игра вториот натпревар на ЕП во Хрватска. Противник ќе ни биде селекцијата на Црна Гора. Во овој натпревар, Македонија влегува со два освоени бодови, додека Црна Гора ќе атакува на првите бодови. Нашите момци во првото коло ја изненадија брозената селекција од последното СП, тоа е Словенија, која ја совладаа ... Read More »

Лејно и Лакрабер: Сакаме да ги обединиме светското злато и титулата во ЛШ оваа сезона

lllllll

Французинките во црвено-црниот женски ракометен состав,  Амандин Лејно и Александра Лакрабер со репрезентацијата на Франција станаа светски шампиони  на Мундијалот што се одржа  во Германија минатиот месец. Тие го  освоија светското злато, а сега со другите ракометарките  се подготвуваат за продолжението на сезоната во ЛШ и на крајот на месецов „црвено-црните” ќе го играат првиот меч од Главната фаза против Мец ... Read More »

(ВИДЕО) Голот на Карачиќ против Исланд еден од најубавите во триумфот на Хрватска

999999999999

После повредата на Домагој Дувњак, чиј настап до крајот на првенството е ставен под знак прашалник, сега поголема минутажа во репрезентацијата на Хрватска ќе добива играчот на Вардар, Игор Карачиќ. Така беше и на дуелот со Исланд, на кој Карачиќ беше стартер, а мечот успеа да го заврши со четири постигнат голови. Погледнете го овој соло продор на Игор Карачиќ, ... Read More »