Wednesday ,15 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 389)

Прв тим

Фелипе трансфер цел на Фк Вардар!

11356258_1462889720688747_1972247026_n

  Неофицијално пристигна информација до нас дека бразилскиот интернационалец Хуан Фелипе, играч на Цска Софија е трансфер цел на Фк Вардар. Овој офанзивен играч наводно контактирал преку неговиот агент Ендов, и се остварени првите контакти. Фелипе би бил одлично засилување за Фк Вардар! Фелипе е роден 1987 година, оваа сезона има одиграно 28 натпревари за ЦСКА.   Read More »

УЕФА го ”смести” Вардар на 340 место

vardarfans fk vardar

Европската куќа на фудбалот го смести нашиот шампион на 340 место на најновата ранг листа. Нашиот тим уште од многу поодамна има ранкинг од (3.175) доколку успееме да минеме барем едно коло во квалификациите од Лигата на Шампионите, драстично ќе се подобри ранкингот и освоените бодови ќе се зголемат, што би значело и подобра позиција во иднина, односно како носители ... Read More »

Вардар со млади сили ја напаѓа Европа!

vardarfans mur

  Со значително помлад тим нашиот првак ќе атакува на долго лето. Откако дојдоа Бобан Николов, Ацо Стојков, и Владица Брдаровски, денес во ФК Вардар пристигнаа уште тројца млади талентирани надежи, кој треба да го подгинат квалитетот на играта на нашиот првак за едно повисоко нив. Но тоа не е се, Вардар тргнува во атак на Махмудов и други играчи. ... Read More »

Филип Гачевски нов голман на ФК Вардар! Рекордерот во мак.фудбалот како “најдолго несовладан голман’’

vardarfans gece

Најдобриот голман оваа пролет на македонските фудбалски терени во првата македонска лига Филип Гачевски нов голман на ФК Вардар. Тој пролетва успеја да ја сочува својата мрежа од погодок рекордни 797 минути што е најдобро остварување на голман во историјата на ПМФЛ. Црвено-црните добиа два рекордери самиот Гачевски го потисна  Пачовски на втората позиција на оваа листа, Томе имаше 790 минути ... Read More »

ФК Вардар со две нови имиња : Велковски и Мијушковиќ

vardarfans darko-

Вардар веќе иде по нови имиња за засилување на ростерот свој официјално три имиња има потпишано , а наскоро  потпишуваат уште  две имиња со што ќе се стигне до бројката од пет нови имиња . Вистинско засилување за црвено-црните доаѓа од Романтичарите младиот и надежен фудбалер Дарко Велковски . Како што донесува Екипа овој фудбалер ќе потпише верност од три ... Read More »

Вардар го подмладува својот тим

БОБАН НИКОЛОВ

Нашиот шампион драстично реши да го подмлади тимот за новата натпреварувачка сезона. По доаѓањето на Ацо Стојков кој е веќе навлезен во триесетите години, низата од тројца нови играчи драсично го подмладија тимот на Вардар за новата сезона. Со потпишувањето на Николов, Брдаровски, и најновиот дефанзицев од Црна Гора, Вардар јасно даде дознаење дека ќе цели на помлад тим во ... Read More »

Времеплов: Генерации на Вардар (ФОТО)

11391738_1674245422806316_3396501514752959395_n

Многумина генерации на Вардар поминаа… фотографии од неколкуте генерации кој може да се каже дека беа усшешни во Вардар на некој начин, овие фотографии се на прославата од љубилејот на Вардар и Комити. Во преден план се поранешниот голман на Вардар, Јорде Георгиевски, поранешниот играч на Вардар Остоја Стјепановиќ, сегашните Бојовиќ, Деспотовски кој е на заминување од Вардар, Јован Костовски, ... Read More »

(ФОТО) НОВИ ЗАСИЛУВАЊА!ФК Вардар ги престави : Николов 3години договор, Брдаровски 2 години црвено-црн !

vardarfans mur

Денес Фудбалскиот клуб Вардар ги престави својте нови засилувања Бобан Николов и Владица Брдаровски. Со нив се стигна до бројката од три нови имиња одкако прв на црвено-црниот тим претходно се приклучи поранешниот играч на Вардар и екс Македонски репрезенативец Ацо Стојков . Станува збор за две квалитетни млади фудбалери кој се повратници од странство во мак фудбалот поточно до ... Read More »

Брдаровски трето засилување на ФК Вардар

vardarfans brda

Дефанзивецот Владица Брдаровски е веќе договорено трето засилување на црвено- црните по Ацо Стојков и Бобан Николов како штообјави нашиот Вардар на својот официјален клубски сајт ! Очигледно големиот предизвик што следи во европската Лига на Шампиони вардаровата управа го сваќа сериозно и ова е трето засилување за црвено-црните .Добра вест е што Брдаровски е слободен играч и нашиот тим ... Read More »

Вардар ќе одигра 4 меча во Австрија противници се :Терек Грозни, Спартак ,Металист, Пушкаш Академија !

vardarfans 77

Вардар заминува на летни подготовки на 18ти месецов за Австрија и ќе остане се до 3 јули . Фудбалерите и целата експедиција ќе бидат сметени во Хотелот Авита кој беше наша база и изминатите летни  подготовки . Нашите момци во Австрија ќе го дочекаат противникот за европскиот предизвик .Тие на 18 ќе пристигнат во Бад Тацмансдорф , а веќе после ... Read More »