Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 101)

У-18

Александар Најдоски за Вардарфанс:Сите играчи го дадоа максиумот.

10592905_961613407198005_5760024539126050035_n

Реванш натпреварот од купот на Македонија беше само формалност за избраниците на Љупчо Марковски.Викендов забележаа нова победа против Македонија Ѓ.П. со резултат 5:2.На првиот меч одигран во Ѓорче исто така забележаа победа од 1:4,и така се пласираа во 1/2 од националниот куп.Ердон Даци и Александар Најдовски постигнаа по два гола,а во листата на стрелци се запиша и Јасир Беќири. -Натпреварот ... Read More »

Победнички генерациите на Фк Вардар против Шкупи.

10513485_780266848660460_7585684000509323965_n

Сите генерации на Фк Вардар во ова коло забележаа победи,против екипата на Шкупи. -Најмладата генерација која се натпреварува во младинската лига,екипата на Фк Вардар У16 забележа победа на домашен терен против екипата на Шкупи со резултат 1:0.Стрелец на единствениот гол на овој натпревар беше Никола Џурџу.По воведните први две кола и порази,оваа генерација не знае за неуспех веќе долго време.Од ... Read More »

Три победи,и еден пораз за генерациите на Фк Вардар во 9 коло од младинската лига.

1187035_645563672123121_1614923897_n-660x330

Екипата на Фк Вардар У16 продолжува со имресивните игри и победи и во ова коло од првенството.По воведните две кола и порази на оваа генерација,во продолжение од првенството и купот,незнаат за пораз веќе долго време.Овој викенд нивна следна жртва беше екипата на Дрита,кои на свој терен доживеаа висок пораз од црвено-црните.Мечот заврши со резултат 0:7 за Вардар.Стрелци на головите беа:Јакуп ... Read More »

Борјан Тодоровски за Вардарфанс:Мора да бидеме задоволни од играта и резултатот.

10723516_814630028557475_2104820640_n

Фк Вардар У 18 ја продолжува победничката серија и резултати оваа сезона.Фактот дека на последниве три натпревари ,од кои еден во националниот куп,имаат 13 постигнати и само еден примен гол говори за нивната супериорност.Во 8 коло од младинската лига беа подобри од екипата на Турново.Натпреварот се одигра во Струмица,каде вардарци забележаа убедлива победа од 0:4.Стрелци на головите беа Виктор Димков(2),Борјан ... Read More »

Три победи и еден нерешен резултат за генерациите на Фк Вардар во купот на Македонија

10154144_620734284685717_5069801587708937825_n

Во првите мечеви од купот на Македонија,генерациите на Фк Вардар забележаа три убедливи победи и само едно реми. -Фк Вардар У 16 речиси го осигура пласманот во следната фаза од националниот куп,откако забележаа гостинска победа со резултат 0:3 против екипата на Милано.Марко Ѓоргиевски стрелаше два пати,а еднаш противничката мрежа ја погоди и Јакуп Бериша.Само да напоменеме дека истиве екипи играа ... Read More »

Две победи,еден нерешен резултат и еден пораз за генерациите на Фк Вардар,против екипата на Милано.

1975066_547230798729622_1639412570_n-660x330

-Најмладата генерација на Фк Вардар,која се натпреварува во младинската лига одигра без голови 0:0 против екипата на Милано на гостински терен..После две убедливи победи во претходните кола,следи нерешен резултат,на тешкото гостување во Куманово. -Екипата на Фк Вардар У 17 се враќа со пораз од Куманово.Во 7 коло од младинската лига беа поразени со 2:0 од екипата на Милано. -За разлика ... Read More »

Андреј Ричков за Вардарфанс:Во првите 20 минути го решивме натпреварот.

10836514_902620603081724_1634417624_n

Единствена вардарова генерација која е без пораз оваа сезона во младинската лига ,е екипата на Фк Вардар У 18 предводена од тренерот Љупчо Марковски.Во ова шесто коло,црвено-црните забележаа победа на гостински терен против екипата на Ренова со резултат 0:2 и запишаа нови три бода.Стрелци на головите за Вардар беа:Есмин Личина и Виктор Димков -Натпреварот се играше на прилично лош терен,каде ... Read More »

Една победа,еден нерешен резултат и два порази за младинските категории на Фк Вардар,против Академија Пандев

10717945_814628378557640_321974338_n

-Единствената победа во дуелите против екипата на Академија Пандев,ја постигнаа токму најмладите.Фк Вардар У 16 продолжуваат со одличните игри и резултати.На домашен терен,на локомотива беа подобри од врсниците од Академија Пандев совладувајќи ги со 3:1.Стрелци на головите на овој дуел беа:Кристијан Ристовски,Виктор Ивановски и Кренарт Дардиша.Следен натпревар е против екипата на Ренова. -Втор неуспех по ред за екипата на Фк ... Read More »

Александар Најдоски за Вардарфанс:Прекрасно е чуството,кога ќе постигнеш таков гол.

10698395_992648220761190_8098779202772342905_n

Во четвртото коло од младинската фудбалска лига,екипата Фк Вардар У 18 на домашен терен ремизираше 1:1 со екипата на Металург.Тимот предводен од тренерот Љупчо Марковски имаше поголема иницијатива во текот на целиот натпревар со повеќе шанси,но сепак немаа среќа да ги однесат сите три бода од овој дуел. -Доста добар натпревар со одлични шанси,од кои повеќето беа наши.Ова за мене ... Read More »

Борјан Тодоровски за Вардарфанс:Одигравме тежок натпревар со Работнички.

10723647_814626791891132_739617197_n

Вечното градско дерби помеѓу екипите на Фк Вардар У 18 и нивните врсници од Работнички заврши со поделба на бодовите,кој одиграа без голови 0:0.По стартните две победи во првенството,и една во купот на Македонија,момците предводени од Љупчо Марковски одиграа реми со Работнички. -Одигравме еден тежок и квалитетен натпревар.Дуелот помеѓу Вардар и Работнички е вечно градско дерби.Мислам дека бевме за нијанса ... Read More »