Thursday ,24 September 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка (page 99)

Кошарка

Вардарови Резултати : Победа за Фудбалерите, Кошаркарите, Кугларите и Ракометарките единствено пораз за РК Вардар

vardar fans

Овој викенд на спортските борилишта излегоа тимовите на Црвено-Црните речиси сите однесоа победа Фудбалерите победиа во Турново , Кошаркарите победиа на гостувањето во Пробиштип , Кугларите победија во мечот со КК Империјал Тобако , Девојките му нанесоа пораз на Динамо единствено Ракометарите негативно не изнеадиа со поразот во Висла Плоцк од минус  6 гола . ФК Хоризонт Турново – ФК ВАРДАР ... Read More »

КК Вардар и Комбат 87 на гостување во Пробиштип кај Пробаскет

71

КК Вардар по првото коло и победата над Ангели во второто пролетно коло гостува кај Пробаскет . Пробиштип е дестинацијата на која кошаркарите и навивачите од Скопје во Сабота ќе гостуваат . На првиот меч во малата сала во С.Ц. Кале Црвено-Црните издвојува убедлива победа со 36 поена разлика со резултат 93-57 .  По повод ова гостување и навивачката група ... Read More »

КК Вардар со победа во првиот пролетен дуел , Комбат во елемент

90

На првиот пролетен дуел КК Вардар со победа го почна походот кон врвот во лигата . Во саботата во малата сала во Спортскиот Центар Кале, црвено-црните кошаркари издвојуваа победа над тимот на Ангели со 72-58. Во есенскиот дел единствен пораз КК Вардар го доживеа токму од тимот на Ангели со само два поена , и во оваа прилика му се ... Read More »

КК Вардар стартува со првото пролетно коло и тоа дерби против Ангели , Комбат повикуваат : Сите во Кале

2323

Конечно по долгата пауза за почнува продолжението до Лигата во Кошарка за КК Вардар . Првиот меч е закажан за Сабота во 19-00 часот во Кале противник е тимот на Ангели . Овој меч е клучен за КК Вардар со победа ќе бидат многу блиску до промоција во Втората Кошаркарска лига. Тимот на Ангели е едниствениот кој му нанесе пораз ... Read More »

Филип Јованов: Екипата е во добра форма

11040066_1015709791795368_1965370409_n

Кк Вардар М-15 викендов ги продолжи натпреварите во првенството, во својата група. На домашен терен беа подобри од екипата на Баскет КАМ Р.Саса, совладувајќи ги со резултат 67-65. -Натпреварот со Баскет КАМ Р.Саса беше многу неизвесен. Утакмицата ја започнавме солидно, на полувреме водевме со 7 поени разлика. Во вториот дел играта беше изедначена но цело време бевме во водство, за ... Read More »

КК Вардар “генерација 2002“ настапија на турнир во организација на Анадолу Ефес !(ФОТОГАЛЕРИЈА) !

11007656_10204839837089191_941085110_n

По покана на турскиот гигант, Анадолу Ефес, нашите кошаркарски надежи настапија на турнир во организација на Ефес. Играа против оваа екипа, забележувајќи една победа и еден пораз. Исто така ги одмерија силите и со Галатасарај. Имаа можност да гледаат натпревар на вториот тим на Ефес, кој се натпреварува во втората турска лига. Тука имаа можност да се дружат со хрватскиот ... Read More »

Младинците на КК Вардар поразени во финалето Купот

Комбат 87

Младите кошаркари на КК Вардар не успеаа да дојдат до петтиот Куп трофеј. Во финалето беа поразени од екипата на Мзт Скопје со 87:58. Натпреварот се играше во Спортскиот Центар “Јане Сандански “ . Сепак треба да бидат задоволни и со сребрениот медал, кој ќе им биде мотив во борбата за титулата во домашното првенство. Навивачката група на КК Вардар ... Read More »

Марко Огњановски за Вардарфанс: Утре не чека пеколно финале

16407_10202271767914055_1472051722268344336_n

Утре во С.Ц.Јане Сандански ќе се одигра големото финале од националниот кошаркарски куп, помеѓу екипите на Вардар и Мзт Скопје.Натпреварот се игра со почеток од 17:00, каде вардарци ќе ја имаат подршката од навивачката подгрупа Комбат, кои верно ги следат на секој нивни натпревар. Тие беа присутни и на денешниот последен тренинг на своите пулени, каде им дадоа подршка и ... Read More »

КК Мзт – КК Вардар

10989301_900368376652200_3906819963348312385_n

Во недела од 17:00  во спортскиот центар Јане Сандански натпревар ќе одиграат младите екипи, на Мзт и Вардар. Ова ќе биде Финале од националниот куп. Во првенството,КК Вардар се наоѓа на првата позиција со скор од 5-2, идентичен скор има и Мзт Скопје на 2-то место. На оваа средба најавено е и присуство на подгрупата Комбат 87 (Навивачи на Вардар). Read More »

Кристијан Арсовски : Се надевам дека ќе влеземе во најдобрите четири екипи

09

КК Вардар М-16 се натпреваруваат во најсилната супер лига.Претходно регуларната сезона ја завршија на првото место со само еден пораз. -Регуларниот дел од групната фаза нашиот клуб Вардар ја одигра во најсилната група.Со тимска игра и напорни тренинзи успеавме да го освоиме првото место од групата со 9 победи и 1 пораз. Црвено-Црните момци на КК Вардар М-16 во Супер ... Read More »