Saturday ,21 July 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 33)

Куглање

КУГЛАЊЕ! Утре е денот “Д“, Вардар-Макпетрол мечот кој ќе го даде шампионот во МКЛ

vardarfans-291-660x330

Конечно дојде и денот “Д“ за црвено-црниот кугларски колектив кој утре ќе го игра кугларското дерби на Република Македонија.  Мечот  Кк Макпетрол – Кк Вардар според распоредот  ќе се одигра во сабота од 11-00 часот во кугланата при С.Ц.“Борис Трајковски“. Овој дуел ќе се одигра на  патеки 5-8, на истиот формален домаќин се “пумпашите“. Овој дуел несомнено  ќе го одлучи ... Read More »

Kуглање! Доминација на вардарците со дури 5 места во топ-6 , нашиот Димитровски е играч на колото

zmz-660x330-660x330

Зад нас се мечевите од 9.коло во Македонската кугларска лига кој беа дел од  предпоследното коло од оваа натпреварувачка сезона. Вардар во мечот од 9.коло на домашен терен во кугларницата при спортскиот центар “Борис Трајковски“ го пречека гратскиот ривал екипата на Кк ГТЦ Мусандра. Во овој дуел црвено-црниот кугларски колектив однесе победа со 7:1, 3608:3337 (17,5: 6,5) Сепак најголем впечаток во ... Read More »

Драги Димитровски човекот кој животот го посвети на куглањето, лидерот кој од клупата го води Вардар до врвот

df-660x330

Вардар фанс како неуморен поддржувач на се што е “Вардар“ ви носи сторија за еден помалку промовиран член на големото црвено-црно семејство, голем човек, тренерот, стратег, предан спортист,  кормиларот на црвено-црниот кугларски колектив Драги Димитровски. Тој својот живот му го посвети на овој “мал спорт“ со голема душа. Истиот е еден од најуспешните и најдолготрајните кугларски тренери во Македонското куглање. ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар го победи ГТЦ и постави нов рекорд за “соборени дрва„ во МКЛ

koko

Овој викендот на програмата во Македонската кугларска лига беа мечевите од предпоследното коло од оваа натпреварувачка сезона. Вардар во мечот од 9.коло на домашен терен во кугларницата при спортскиот центар “Борис Трајковски“ го пречека гратскиот ривал екипата на Кк ГТЦ Мусандра. Во овој дуел црвено-црниот кугларски колектив однесе победа со 7:1. Иако со оваа победа црвено-црните прокнижиа нови бодови сепак ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар домаќин во предпоследното коло од МКЛ на Кк ГТЦ

uu

Викендов  повторно  на програмата се возбудувањата во македонската кугларска лига, во сабота ќе се одиграат мечевите од предпоследното коло во МКЛ. Црвено-црните избраници на Драги Димитровски ќе го одиграат последниот домашен дуел оваа сезона во кугларницата при С.Ц “Борис Трајковски“, во кој ќе го нагостат градскиот ривал тимот на Кк ГТЦ Мусандра. Мечот ќе се игра на 27 февруари, во сабота ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Повторно црвено-црна доминација во топ-6 на колото, дури 4 од 6 позиции резервирани за вардарците

pppppppppppppp-660x330

Повторно како по некое (не)пишано правило од коло во коло “царуваме“ во изборот на иделните шест куглари за изминатото коло. Црвено-црниот кугларски тим успеаа да “заземе“ дури четири позиции од вкупно шест колку што има во овој избор, останатите две ги заземаа по еден играч од  Кк Макпетрол и Кк Хераклеа. Овој избор на иделните шестмина се однесува за изминатот ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Влаќевски трето коло по ред играч на рундата во МКЛ

vardarfans-121-660x330

Викендов што е зад нас на програмата беа возбудувањата од 8.коло во Македонската кугларска лига. Ова коло црвено-црниот кугларски колектив гостуваше кај “фенерџијата“ во МКЛ екипата на Кк Империал Тобако ТКС. Дуелот се одигра   во кугларницата “Мусандра“ во гратскиот трговски центар во Скопје. Избраниците на Драги Димитровски  на ова гостување однесоа победа со резулат 1-7. Вкупниот ефект на нашите вардаровите ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар реди нови победи, дуото Влаќевски-Димитровски повторно “гази“ во МКЛ

vardarfans-6

Вчера на програмата беа возбудувањата од 8.коло во Македонската кугларска лига. Во осмиот круг оваа сезона црвено-црниот кугларски колектив гостуваше кај “фенерџијата“ екипата на Кк Империал Тобако ТКС. Мечот се одигра во кугларницата “Мусандра“ во гратскиот трговски центар во Скопје. Вардарци на ова гостување однесоа победа со резулат 1-7. Играчите на Кк Вардар имаат одличен лигашки ефект годинава, тие во ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар гостува кај Империал Тобако, во рамки на МКЛ

zmz-660x330

Викендов на програмата се возбудувањата од македонската кугларска лига, ќе се одигра според распоредот 8-мото коло во МКЛ. Избраниците на Драги Димитровски по два домашни меча, ќе гостуваат ова коло во кугларската лига . Црвено-црниот кугларски колектив ќе гостува  во кугларницата “Мусандра“ кај фенерџијата на лигата екипата на Кк Империал Тобако ТКС.  Овој меч е закажан за сабота 20/02/2016година, и ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Дуото Димитровски-Влаќевски на првите две позиции во топ -6 изборот

vardarfans-25

По комплетирањето на седмото коло во македонската кугларска лига вардарци останаа на врвот од табелата со еднаков број на бодови со Макпетрол. Тие во ова изминато коло како домаќини во кугларницата при С.Ц Борис Трајковски ја пречекаа екипата на КК 18 Август Адинг , која ја совладаа со  резултат 7-1. Избраниците на Драги Димитровски остварија лесна победа предводени од расположените ... Read More »