Friday ,19 January 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 20)

Куглање

КУГЛАЊЕ! “Светскиот куп“ е зад нас, вардарци со нов предизвик 1.коло МКЛ и дерби со Макпетрол

kugla-92

Веќе зад нас е “кугларска европа“  пред пет дена заврши настапот на кугаларскиот клуб Вардар во Болцано-Италија каде се одигра   најквалитетното кугларско натпреварување  “Светскиот куп“, тоа беше собирот на најдобрите 14 екипи на планетава. Сепак тоа е зад нас, за нас има нови фокуси сега,  почнуваат нови предизвици за  во Македонската кугларсак лига викендов. Овој викенд на програмата е новото коло од ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар го заврши настапот на “Светскиот куп“, на вториот ден Дарко Димитровски брилијантен

kugla-92

Заврши настапот на кугаларскиот клуб Вардар во Болцано-Италија каде се одигра   најквалитетното кугларско натпреварување  “Светскиот куп“, тоа беше собирот на најдобрите 14 екипи на планетава. Вчера тројца наши куглари  одиграа на вториот натпреварувачки ден за нас. Настапи имаа искусниот Миле Димковски, Коста Ристевски и иако не се очекуваше да настапи на патеката се појави Дарко Димитровски кој го одбележа вчерашниот натпреварувачки ден. ... Read More »

(ФОТО) Куглање! Тројца вардарци вчера солидно настапија на ’’Светскиот куп“ , денес нови тројца искачаат на мегдан

kugla

Вчера во  Болцано-Италија се одигра првиот натпреварувачки ден на   најквалитетното кугларско натпреварување  “Светскиот куп“, тоа е собирот на најдобрите 14 екипи на планетава. Тројца наши куглари  одиграа вчера на првиот натпреварувачки ден за нас.  Другите   тројца според програмата ќе играат денес. Тренерот Драги Димитровски се одлучи вчера да   ги  употреби ударното вардарово дуо најдобриот македонски кугларски пар Бојан Влаќевски -Димитровски Димитар и  Младен ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Ударното вардарово дуо Влаќевски-Димитровски и одличниот Донковски денес ќе настапат на “Светскиот куп“

kuglanje

Во Болцано-Италија се одржува најквалитетното кугларско натпреварување  “Светскиот куп“,  тоа е собирот на најдобрите 14 екипи на планетава. Вардар на ова најсилно кугларско натпреварување ќе ја преставуваат Република Македонија. Според планот за настапи денес веќе нашите момци ќе се појават на патеките. Тројца наши куглари ќе настапат денес, а пак другите тројца според програмата ќе играат утре. Веќе се познати имињата ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардарци пристигнаа вчера во Италија, денес и во четврток ќе настапат на “Светскиот куп“

kugla-0

Во неделата експедицијата на црвено-црните куглари се упати од нашиот главен град Скопје за Болцано-Италија каде од денес почнува “Светскиот куп“ , собирот на најдобрите 14 екипи на планетава. Нашите момци во текот на вчерашниот ден пристигнаа во Италија , одкако се сместија почнаа со адаптација на новата средина пред почетокот на овој најтежок европски предизвик за нив. Вардар на ова ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Драги Димитровски: Во Италија одиме да се надигруваме со најдобрите европски куглари

dragi

Избраниците на Драги Димитровски , кугларите на Вардар  се во  Болцано во Италија. Тие таму ќе настапат на  најголемиот европски предизвик во нивната млада историја. Вардарци  ќе се сретнат со 14 најсилни европски екипи на “Светскиот куп“, собир кој е висококвалитетен турнир. Нивниот тренер г-н Драги во изјава за нашиот вардаров веб-сајт говори за подготовките кои претходеа на овој настан, во кои имаше ... Read More »

КУГЛАЊЕ! “Успешна контролка“ пред заминувањето во Болцано на Светскиот куп на вардарци

14117698_1290391717661595_2029861174867413013_n

Ситно бројат избраниците на Драги Димитровски пред заминувањето на почетокот од викендов за Бочлано во Италија каде ги чека најголемиот европски предизвик во нивната млада историја. Тие ќе се сретнат со 14 најсилни европски екипи на “Светскиот куп“, собир кој е висококвалитетен турнир. По тој повод вчера во кугларницата “Мусандра“  која од сезонава ќе биде наш домашен терен, се одиграа тест ... Read More »

(ВИДЕО) Вардаровите куглари Влаќевски и Димитровски гости во “ Македонија наутро“

kug

Во утринската емисија на државната телевизија МТВ, “ Македонија наутро“ гости беа двајца куглари на црвено-црниот кугларски колектив. Од Вардар поканети во емисијата се: “кугларскиот Моцарт“ еден од двајцата најдобри вардарови куглари Бојан Влаќевски и харизматичниот потпреседател и куглар на нашиот тим Дарко Димитровски. Тие појаснија неколку работи околу “Светскиот куп“ кој не очекува наскоро и околу куглањето. Погледнете во продолжение во ... Read More »

(ФОТО) Вардар го дозна распоредот во кугларската лига, прво коло супер дерби со шампионот КК Макпетрол

mkl2

Македонската кугларска лига-МКЛ стартува во средината на идниот месец поточно на 15 октомври со мечевите од првото коло во истата. Веќе се познати сите пет есенски кола во МКЛ, таа годинава брои како и изминатата сезона шест екипи каде покрај нашиот  КК Вардар, учестуваат: шампионот Макпетрол, ГТЦ Мусандра, 18 Август, Хераклеа и Тутунски Комбинат. Вардар оваа сезона ќе ги игра ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар на 2-ри октомври патува за Италија на “Светскиот куп“, потоа го очекува прво коло во МКЛ, дерби со Макпетрол

kugla

Избраниците на Драги Димитровски членовите на црвено-црниот кугларски колектив ги очекува пеколен октомври. Тие од август се подготвуваат за предизвиците во следниот месец. Тренираа во Скопје, одиграа контролка која ја добија со градскиот ривал екипата на КК ГТЦ Мусандра и учестуваа на силен турнир во Бих. Тие во Бања Лука-Република Српска (БиХ) ја имаа најсилната контролка во овие подготовки каде ... Read More »