Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 72)

Куглање

Вардарови Резултати : Победа за Фудбалерите, Кошаркарите, Кугларите и Ракометарките единствено пораз за РК Вардар

vardar fans

Овој викенд на спортските борилишта излегоа тимовите на Црвено-Црните речиси сите однесоа победа Фудбалерите победиа во Турново , Кошаркарите победиа на гостувањето во Пробиштип , Кугларите победија во мечот со КК Империјал Тобако , Девојките му нанесоа пораз на Динамо единствено Ракометарите негативно не изнеадиа со поразот во Висла Плоцк од минус  6 гола . ФК Хоризонт Турново – ФК ВАРДАР ... Read More »

Во второто коло од кугларската лига Вардар му гостува на КК Империјал Тобако

Младен Донковски сегашен член на КК Вардар !

По поразот во дербито од првото пролетно коло од Шампионот во кугларската лига тимот на КК Макпетрол за Вардарци продолжуваат возбудувањата во кугларската лига . Во второто коло од пролетниот дел на кугларската сезона, нашиот КК Вардар му гостува на КК Империјал Тобако кој е домаќин во кугланата Мусандра во Градскиот Трговски Центар во Скопје. Во овој дуел , судејќи ... Read More »

Кугларите на Вардар поразени во дербито од КК Макпетрол

45

  На дербито во Кугларската лига на Македонија тимот кој е долги години последователен шампион на Македонија во куглање во неизвесен дуел ја однесе победата над нашиот КК Вардар . И ако Вардар прокнижи пораз треба да им се честита за залагањето на овој тим кој во ваков формат фунционира од лани против искусниот противник кој децениа и пол владее ... Read More »

Повелете на Кугларското дерби Вардар- Макпетрол бесплатно

1221

По две одложувања на пролетното прво коло во Македонската кугларска лига конечно во сабота е стартот и тоа одма со дерби . Во истото е инволвиран и нашиот КК Вардар кој влегува со амбиција да му нанесе пораз на првопласираниот КК Макпетрол-Скопје . КК Вардар е домаќин и се обраќа на публиката да ја искористи шансата БЕСПЛАТНО да присуствува на ... Read More »

Во сабота дерби Кугларите на Вардар на мегдан со Макпетрол

kugla

Првото коло од пролетниот дел на сезоната на Македонската кугларска лига дефинитивно ќе се одржи во сабота  07.03.2015 година.  После конечното решение за спорот помеѓу КК Макпетрол и КК Вардар 2014 за трансфер на играчот Бојан Влаќевски. Во спорот , во кој мораше да посредува и Кугларската Федерација на Македонија застапувана од претседателот на истата, г-динот Александар Бичиклиски, поради несогласувањата ... Read More »

Повторно одложено е дербито на кугларите на Вардар со Макпетрол

Тимот на Вардар (Куглање)

Почетокот на пролетниот дел од Македонска кугларска лига е на два пати одложуван од првичниот распоред, така да моменталниот нов датум за официјален почеток е 07.03.2015. Причината за ова одложување на првото коло од пролетниот дел од кугларската сезона е спорот кој што го има (создаде) КК Макпетрол со негови два поранешни играчи ,на кои им беше попречен трансфер во ... Read More »

Есенскиот дел од сезоната 2014/2015 во Кугларска Лига заврши успешно за Вардар

Тимот на Вардар (Куглање)

Есенскиот дел од сезоната 2014/2015 во Македонската Кугларска Лига заврши успешно за новосоздадениот Кугларски Клуб Вардар 2014. Иако клубот ја почна својата прва сезона со големи амбиции базирани на квалитетниот играчки кадар, се случија непланирани порази кои за среќа не се одразија пресилно на конечниот исход на табелата после завршување на есенскиот дел од сезоната. Моментално КК Вардар 2014 го ... Read More »

Ви го презентираме Кугларски Клуб Вардар 2014

kugla

   Името на спортскиот бренд Вардар игра многу важна улога во текот на последните 30 години и во куглањето , иако е редок и малку застапен спорт во нашата држава. После згаснувањето на Кугларскиот Клуб Вардар во 2002 година како неколкукратен шампион на Македонија и освојувач на меѓународни одличја, група ентузијасти-куглари одлучија да го оживеат името Вардар во овој спорт, ... Read More »