Saturday ,24 February 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 71)

Куглање

Куглање : Убедлива победа за Вардар со КК ГТЦ и осигурување на втората позиција

vardarfans kugla

КК Вардар повторно ја покажа својата моќ и квалитет во натпревар каде тоа беше неопходно. Со подобрување на екипниот рекорд поставен во минатото коло, Вардарци доминираа на натпреварот против КК ГТЦ за нова победа од 6-2 и заверување на вицешампионското место во Македонската кугларска лига. Екипниот резултат од 3584 ја демонстрира извонредната форма на екипата која следната сезона планира да ... Read More »

Кугларите на Вардар пред нов предизвик за зачувување на втората позиција , утре на мегдан со КК ГТЦ

vardarfans logo kuglanje

Кугларскиот Клуб  Вардар е пред нов предизвик во утрешното 11 коло на МКЛ , каде ќе си ги одмери силите со уште еден аспирант за вицешампионското место , екипата на КК ГТЦ. Меч во кој нашите куглари ќе се обидат да се зацврстат на втората позиција на табелата во Македонската кугларска лига. Ова најверојатно ќе биде последен сериозен тест за ... Read More »

Вардар со 5 куглари во топ6 на колото , и повторно на второ место на табелата

4444444444444444444444444444

Повторно Кугларите на Вардар доминантни во изборот на топ 6 најдобри играчи на колото . Минатат недела од најдобрите шест имавме четири а оваа дури пет Црвено-Црни куглари. Со убедливата победа во дербито над КК Работнички со соборени  3572 “дрва“ Вардар повторно дојде на втората позиција на табелата во Македонската кугларска лига зад шампионот КК Макпетрол .   Следен меч ... Read More »

Кугларите на Вардар во голем стил со победа во Дербито над КК Работнички се вратија на втората позиција на табелата

44

КК Вардар во голем стил се врати на второто место на табелата во Македонската Кугларска Лига. Во директен дуел со аспирантот за вицешампионското место, екипата на КК Работнички, Вардар го покажа сиот свој квалитет за максимална доминација и убедлива победа од 7-1 и 341 разлика во соборени кегли. Веќе од самиот старт, Бојан Влаќевски најави успешен ден за Вардарци, кога ... Read More »

Кугларите на Вардар со дерби во сабота против КК Работнички

45

Во сабота нов предизвик на Кугларскиот Клуб Вардар им следи дерби со тимот на КК Работнички .Колото број 10 од МКЛ е од голема важност за КК Вардар, ако не и круцијално за крајниот поредок на табелата за сезоната 2014/2015. Во сабота, 14.00 часот, во кугланата во СЦ Борис Трајковски, ќе се судрат моментално второпласираниот Работнички и моментално третопласираниот Вардар. ... Read More »

Кугларски Клуб Вардар со 4 куглари во изборот на иделаните топ6 на колото

7

По одиграното 9то коло во Македонската кугларска лига и убедливата победа над КК Империал Тобако нашите Црвено-Црни куглари напредуваа на табелата . Огромната и убедлива победа со 8:0 не остана незабележана па во идеалниот Топ 6 за изминатото колото во кугларската лига дури 4ца преставници се од КК Вардар .Прв на листата од 6 куглари на колото е  Димитровски Димитар ... Read More »

Кугларски Клуб Вардар со убедлива победа над КК Империјал Тобако

333333333333333

Од досега одиграни 9 кола на МКЛ, четврта максимална победа од 8-0 на КК Вардар 2014. И по втор пат жртва беше екипата на Империјал Тобако, која како домаќин во кугланата Мусандра го пречека Вардар 2014, но гостинскиот терен не беше пречка за Вардарци да ја оправдаат фаворитската улога и да демонстрираат квалитет. Она што уште повеќе радува е вкупниот ... Read More »

Вардарови Резултати : Победа за Фудбалерите, Кошаркарите, Кугларите и Ракометарките единствено пораз за РК Вардар

vardar fans

Овој викенд на спортските борилишта излегоа тимовите на Црвено-Црните речиси сите однесоа победа Фудбалерите победиа во Турново , Кошаркарите победиа на гостувањето во Пробиштип , Кугларите победија во мечот со КК Империјал Тобако , Девојките му нанесоа пораз на Динамо единствено Ракометарите негативно не изнеадиа со поразот во Висла Плоцк од минус  6 гола . ФК Хоризонт Турново – ФК ВАРДАР ... Read More »

Во второто коло од кугларската лига Вардар му гостува на КК Империјал Тобако

Младен Донковски сегашен член на КК Вардар !

По поразот во дербито од првото пролетно коло од Шампионот во кугларската лига тимот на КК Макпетрол за Вардарци продолжуваат возбудувањата во кугларската лига . Во второто коло од пролетниот дел на кугларската сезона, нашиот КК Вардар му гостува на КК Империјал Тобако кој е домаќин во кугланата Мусандра во Градскиот Трговски Центар во Скопје. Во овој дуел , судејќи ... Read More »

Кугларите на Вардар поразени во дербито од КК Макпетрол

45

  На дербито во Кугларската лига на Македонија тимот кој е долги години последователен шампион на Македонија во куглање во неизвесен дуел ја однесе победата над нашиот КК Вардар . И ако Вардар прокнижи пораз треба да им се честита за залагањето на овој тим кој во ваков формат фунционира од лани против искусниот противник кој децениа и пол владее ... Read More »