Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 71)

Куглање

КУГЛАЊЕ : Вардар ја “потопи“ КК Македонија со максимални 8-0

vardarfans kugla

Црвено-црните куглари во рамки на 12 коло од Македонската кугларска лига со убедлива максимална победа од 8-0 и нанесоја пораз на последнопласираната екипа на КК Македонија . Мечот се одигра во кугланата при С.Ц Борис Трајковски-Скопје . Со оваа победа Вардар се зацврсти на втората позиција зад лидерот КК Макпетрол кој ова коло беше поразен по пауза од 6 години ... Read More »

Повторно доминација на Кугларски тим Вардар во топ6 + Табела МКЛ

vardarfans-logo-kuglanje-446x330

Во пресрет на денешниот дуел со КК Македонија последно пласираниот во куглараската лига, убави вести повторно за кугларите на Вардар. Во денешниот извештај за изминатото коло во топ 6 најдобри постигнати резултати на кугларите повторно доминација на црвено-црните со три свои куглари . Денес нашите куглари во 19-00 во Спортскиот центар Борис Трајковски ќе имаат лесен дуел со “одпишаниот“ КК ... Read More »

Кугларите на Вардар утре на мегдан со “фенерџијата“ КК Македонија

vardarfans logo kuglanje

Продолжуваат возбудувањата во Македонската кугларска лига за нашиот Вардар , момците по победата во минатото коло со КК ГТЦ веќе утре играт следен меч во рамките на 12 коло од лигата. Во минатото коло со брилијантен екипниот резултат од 3584 “дрва “ нашите момци ја демонстрира извонредната форма на екипата , и ја покажаа моќта и желбата веќе во следната ... Read More »

Куглање : Убедлива победа за Вардар со КК ГТЦ и осигурување на втората позиција

vardarfans kugla

КК Вардар повторно ја покажа својата моќ и квалитет во натпревар каде тоа беше неопходно. Со подобрување на екипниот рекорд поставен во минатото коло, Вардарци доминираа на натпреварот против КК ГТЦ за нова победа од 6-2 и заверување на вицешампионското место во Македонската кугларска лига. Екипниот резултат од 3584 ја демонстрира извонредната форма на екипата која следната сезона планира да ... Read More »

Кугларите на Вардар пред нов предизвик за зачувување на втората позиција , утре на мегдан со КК ГТЦ

vardarfans logo kuglanje

Кугларскиот Клуб  Вардар е пред нов предизвик во утрешното 11 коло на МКЛ , каде ќе си ги одмери силите со уште еден аспирант за вицешампионското место , екипата на КК ГТЦ. Меч во кој нашите куглари ќе се обидат да се зацврстат на втората позиција на табелата во Македонската кугларска лига. Ова најверојатно ќе биде последен сериозен тест за ... Read More »

Вардар со 5 куглари во топ6 на колото , и повторно на второ место на табелата

4444444444444444444444444444

Повторно Кугларите на Вардар доминантни во изборот на топ 6 најдобри играчи на колото . Минатат недела од најдобрите шест имавме четири а оваа дури пет Црвено-Црни куглари. Со убедливата победа во дербито над КК Работнички со соборени  3572 “дрва“ Вардар повторно дојде на втората позиција на табелата во Македонската кугларска лига зад шампионот КК Макпетрол .   Следен меч ... Read More »

Кугларите на Вардар во голем стил со победа во Дербито над КК Работнички се вратија на втората позиција на табелата

44

КК Вардар во голем стил се врати на второто место на табелата во Македонската Кугларска Лига. Во директен дуел со аспирантот за вицешампионското место, екипата на КК Работнички, Вардар го покажа сиот свој квалитет за максимална доминација и убедлива победа од 7-1 и 341 разлика во соборени кегли. Веќе од самиот старт, Бојан Влаќевски најави успешен ден за Вардарци, кога ... Read More »

Кугларите на Вардар со дерби во сабота против КК Работнички

45

Во сабота нов предизвик на Кугларскиот Клуб Вардар им следи дерби со тимот на КК Работнички .Колото број 10 од МКЛ е од голема важност за КК Вардар, ако не и круцијално за крајниот поредок на табелата за сезоната 2014/2015. Во сабота, 14.00 часот, во кугланата во СЦ Борис Трајковски, ќе се судрат моментално второпласираниот Работнички и моментално третопласираниот Вардар. ... Read More »

Кугларски Клуб Вардар со 4 куглари во изборот на иделаните топ6 на колото

7

По одиграното 9то коло во Македонската кугларска лига и убедливата победа над КК Империал Тобако нашите Црвено-Црни куглари напредуваа на табелата . Огромната и убедлива победа со 8:0 не остана незабележана па во идеалниот Топ 6 за изминатото колото во кугларската лига дури 4ца преставници се од КК Вардар .Прв на листата од 6 куглари на колото е  Димитровски Димитар ... Read More »

Кугларски Клуб Вардар со убедлива победа над КК Империјал Тобако

333333333333333

Од досега одиграни 9 кола на МКЛ, четврта максимална победа од 8-0 на КК Вардар 2014. И по втор пат жртва беше екипата на Империјал Тобако, која како домаќин во кугланата Мусандра го пречека Вардар 2014, но гостинскиот терен не беше пречка за Вардарци да ја оправдаат фаворитската улога и да демонстрираат квалитет. Она што уште повеќе радува е вкупниот ... Read More »