Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 69)

Куглање

Кугларите на Вардар во голем стил со победа во Дербито над КК Работнички се вратија на втората позиција на табелата

44

КК Вардар во голем стил се врати на второто место на табелата во Македонската Кугларска Лига. Во директен дуел со аспирантот за вицешампионското место, екипата на КК Работнички, Вардар го покажа сиот свој квалитет за максимална доминација и убедлива победа од 7-1 и 341 разлика во соборени кегли. Веќе од самиот старт, Бојан Влаќевски најави успешен ден за Вардарци, кога ... Read More »

Кугларите на Вардар со дерби во сабота против КК Работнички

45

Во сабота нов предизвик на Кугларскиот Клуб Вардар им следи дерби со тимот на КК Работнички .Колото број 10 од МКЛ е од голема важност за КК Вардар, ако не и круцијално за крајниот поредок на табелата за сезоната 2014/2015. Во сабота, 14.00 часот, во кугланата во СЦ Борис Трајковски, ќе се судрат моментално второпласираниот Работнички и моментално третопласираниот Вардар. ... Read More »

Кугларски Клуб Вардар со 4 куглари во изборот на иделаните топ6 на колото

7

По одиграното 9то коло во Македонската кугларска лига и убедливата победа над КК Империал Тобако нашите Црвено-Црни куглари напредуваа на табелата . Огромната и убедлива победа со 8:0 не остана незабележана па во идеалниот Топ 6 за изминатото колото во кугларската лига дури 4ца преставници се од КК Вардар .Прв на листата од 6 куглари на колото е  Димитровски Димитар ... Read More »

Кугларски Клуб Вардар со убедлива победа над КК Империјал Тобако

333333333333333

Од досега одиграни 9 кола на МКЛ, четврта максимална победа од 8-0 на КК Вардар 2014. И по втор пат жртва беше екипата на Империјал Тобако, која како домаќин во кугланата Мусандра го пречека Вардар 2014, но гостинскиот терен не беше пречка за Вардарци да ја оправдаат фаворитската улога и да демонстрираат квалитет. Она што уште повеќе радува е вкупниот ... Read More »

Вардарови Резултати : Победа за Фудбалерите, Кошаркарите, Кугларите и Ракометарките единствено пораз за РК Вардар

vardar fans

Овој викенд на спортските борилишта излегоа тимовите на Црвено-Црните речиси сите однесоа победа Фудбалерите победиа во Турново , Кошаркарите победиа на гостувањето во Пробиштип , Кугларите победија во мечот со КК Империјал Тобако , Девојките му нанесоа пораз на Динамо единствено Ракометарите негативно не изнеадиа со поразот во Висла Плоцк од минус  6 гола . ФК Хоризонт Турново – ФК ВАРДАР ... Read More »

Во второто коло од кугларската лига Вардар му гостува на КК Империјал Тобако

Младен Донковски сегашен член на КК Вардар !

По поразот во дербито од првото пролетно коло од Шампионот во кугларската лига тимот на КК Макпетрол за Вардарци продолжуваат возбудувањата во кугларската лига . Во второто коло од пролетниот дел на кугларската сезона, нашиот КК Вардар му гостува на КК Империјал Тобако кој е домаќин во кугланата Мусандра во Градскиот Трговски Центар во Скопје. Во овој дуел , судејќи ... Read More »

Кугларите на Вардар поразени во дербито од КК Макпетрол

45

  На дербито во Кугларската лига на Македонија тимот кој е долги години последователен шампион на Македонија во куглање во неизвесен дуел ја однесе победата над нашиот КК Вардар . И ако Вардар прокнижи пораз треба да им се честита за залагањето на овој тим кој во ваков формат фунционира од лани против искусниот противник кој децениа и пол владее ... Read More »

Повелете на Кугларското дерби Вардар- Макпетрол бесплатно

1221

По две одложувања на пролетното прво коло во Македонската кугларска лига конечно во сабота е стартот и тоа одма со дерби . Во истото е инволвиран и нашиот КК Вардар кој влегува со амбиција да му нанесе пораз на првопласираниот КК Макпетрол-Скопје . КК Вардар е домаќин и се обраќа на публиката да ја искористи шансата БЕСПЛАТНО да присуствува на ... Read More »

Во сабота дерби Кугларите на Вардар на мегдан со Макпетрол

kugla

Првото коло од пролетниот дел на сезоната на Македонската кугларска лига дефинитивно ќе се одржи во сабота  07.03.2015 година.  После конечното решение за спорот помеѓу КК Макпетрол и КК Вардар 2014 за трансфер на играчот Бојан Влаќевски. Во спорот , во кој мораше да посредува и Кугларската Федерација на Македонија застапувана од претседателот на истата, г-динот Александар Бичиклиски, поради несогласувањата ... Read More »

Повторно одложено е дербито на кугларите на Вардар со Макпетрол

Тимот на Вардар (Куглање)

Почетокот на пролетниот дел од Македонска кугларска лига е на два пати одложуван од првичниот распоред, така да моменталниот нов датум за официјален почеток е 07.03.2015. Причината за ова одложување на првото коло од пролетниот дел од кугларската сезона е спорот кој што го има (создаде) КК Макпетрол со негови два поранешни играчи ,на кои им беше попречен трансфер во ... Read More »