Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 60)

Куглање

Куглање! Вардар му одржа лекција на шампионот на БиХ, дуото Влаќевски-Димитровски повторно во елемент

На последниот ден од турнирот во градот Бања Лука, Република Српска, БиХ вардарци се сретнаа со домаќинот и воедно шампион на Босна екипата на КК Ревита. Домаќинот на турнирот доби кугларска лекција од нашиот ”црвено-црн” колектив, кој му нанесе пораз со висока разлика од над 200 соборени “дрва”. По овој последен ден на турнирот во Бања Лука момците се вратија ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар со добар настап на турнирот во Бих, искусниот Миле Димковски најистакнат

Кугларите на Вардар вчера одиграа силна  контролка  во Бања Лука-Република Српска (БиХ). Таму тие  настапија на силен меѓународен турнир, каде покрај нив  учествуваа и три други одлични кугларски колективи. Домаќинот и шампион на Босна и Херцеговина во куглање екипата на КК Ревита, репрезентацијата на Словенија,  и шампионот на нашиот северен сосед, Србија екипата на КК Београд. На вчерашниот прв ден се одигра ... Read More »

(ФОТО) Кугларите на Вардар заминаа за БиХ

Кугларите на Вардар денес  рано наутро  заминаа  за градот Бања Лука-Република Српска (БиХ). Таму тие ќе настапат на силен меѓународен турнир, покрај нив ќе учествуваат и три други одлични кугларски колективи. Домаќинот и шампион на Босна и Херцеговина во куглање екипата на КК Ревита, репрезентацијата на Словенија,  и шампионот на нашиот северен сосед, Србија екипата на КК Београд. Со екипата ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар петок рано наутро заминува за БиХ, позната програмата на турнирот во Б.Лука

13892047_1283485798352187_4118728683446294803_n

Избраниците на Драги Димитровски кугларите на Вардар во петок рано наутро ќе замиат  за градот Бања Лука-Република Српска (БиХ). Тие ќе настапат на силен меѓународен турнир во Босна каде покрај нив ќе учествуваат и три други одлични кугларски колективи. Репрезентацијата на Словенија, домаќинот и шампион на Босна и Херцеговина во куглање екипата на КК Ревита и шампионот на нашиот северен ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардарци одиграа контролен турнир, дуото Влаќевски-Димитровски доминантно, Донковски веднаш зад нив

Вардаровите куглари како што ви најавиме неколку пати ги чекаат два предизвиви, еден другиот викенд во Бања Лука-БиХ на силен подготвителен меѓународен турнир и она што е вистински предизвик “Светскиот куп“ во Болцано-Италија наесен каде ќе има собир на 14 шампиони од стариот континент, турнир кој ќе го собере кугларскиот крем од Европа. Тренерот на црвено-црниот кугларски колектив Драги Димитровски ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Последна недела од подготовките пред заминување на турнирот во Бања Лука

kk2

Црвено-црниот кугларски колектив од денес ќе ја одработува последната недела пред заминувањето во Бања Лука на силниот меѓународен кугларски турнир. Според планот момците на Драги Димитровски заминуваат во четврток на 25-ти следната недела  за Босна и Херцеговина. Тие ги стартуваа официјалните подготовки на први август за   новата натпреварувачка сезона 2016/2017. Сепак тие подготвувајќи се за новата сезона пред тоа две ... Read More »

(ФОТО) Кугларите на Вардар со пеколно темпо на почетокот од подготовките

kk3

Избраниците на тренерот Драги Димитровски кугларите на Вардар тргнаа со пеколно темпо на почетокот од подготовките за новата сезона 2016/2017 во која ги чекаат дузина предизвици. Најпрво патуваат на крајот од месецот на силен меѓународен турнир во Бања Лука, Република Српска (Б и Х), потоа ги очекува настап на “Светскиот куп“ во Италија и се разбира остануваат двете домашни натпреварувања Македонската ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Дарко Димитровски: Подготовките течат непречено, на “Светскиот куп“ ќе учествуваат најподготвените, подобар успех во МКЛ од лани ќе биде остварување на сонот

Подготовките за новата натреварувачка сезона 2016/2017 кај кугларскиот црвено-црн колектив се во полн ек. Веќе трета недела тие одржуваат тренинзи во кугларницата “Мусандра“ која е лоцирана во Градскиот трговски центар. Подготовките официјално ќе тргнат на први август, а прв предизвик е подготвителниот турнир во Бања Лука – Република Српска (Бих), каде нашите момци ќе одиграат квалитетен турнир со неколку државни ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар стартува официјално со подготовки на први август

kuglanje

Црвено-црниот кугларски колектив со своите подготовки официјално стартува на  први следниот месец. Први август е ден кога и официјално кугларскиот клуб Вардар ќе ги отпочне подготовките за новата натпреварувачка сезона 2016/2017 . Сепак избраниците на Драги Димитровски  веќе две недели активно имаат тренинзи во кугларницата “Мусандра“ каде се стационирани моментално бидејќи нивната матична куглана во спортскиот центар “Борис Трајковски“ не е ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардарци две недели активно се подготвуват за учеството на силниот турнир во Бања Лука на 27-ми август

koko-660x330

Избраниците на Драги Димитровски членовите на црвено-црниот кугларски колектив веќе две недели активно имаат тренинзи во кугларницата “Мусандра“ каде се стационирани моментално бидејќи нивната матична куглана во спортскиот центар “Борис Трајковски“ не е во фунција за време на летниот период. Играчите на кугларскиот клуб Вардар се подготвуват за силен турнир во Бања Лука- Република Српска (БиХ) кој е закажан за ... Read More »