Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 58)

Куглање

КУГЛАЊЕ! Вардар триумфално мина низ Битола, Миле Димковски најдобар поединец

kugla-92

Викендов на програмата беше треттото коло во Македонската кугларска лига-МКЛ, во истото црвено-црните куглари гостуваа во градот  Битола. Домаќин  ни беше екипата на КК Хераклеа. Избраниците на Драги Димитровски на овој првенствен дуел остварија висока гостинска победа, која беше изразена со резултат 1-7. Во Битола мечевите се играат во куглана која е доста постара и тешко се постигнуваат врвни резултати, ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар гостува в Битола кај екипата на Хераклеа

vardarfans-81-660x330

Викендов на програмата во Македонската кугларска лига е треттото првенствено коло во сезоната 2016/2017 година. Во истото избраниците на Драги Димитровски ќе гостуваат, ова е наше второ гостување по ред откако во минатото коло гостувавме кај екипата на КК ГТЦ Мусанадра. Во ова третто коло ние сме гости кај екипата на КК Хераклеа. Мечот ќе се игра во градот Битола ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Дуото Влаќевски-Димитровски “досадно одлични“, повторно со место во топ-6 и ова коло

ggggggggggggggggggggggggggggggggggg

Минатиот викенд се одигра   второто коло во Македонската кугларска лига-МКЛ. Кугларскиот клуб Вардар во истото  се сретна со екипата на градскиот ривал КК ГТЦ Мусандра. Избраниците на Драги Димитровски дојдоа до првата победа сезонава, со  резултат 3-5. Вардарци имаа 3407 “соборени дрва“, апак домаќините останаа на 3269 “дрва“. Победивме со 3-5 (9-15 во сетови). Повторно како и по секое минато коло ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар триумфално со ГТЦ, “Димитровски-Влаќевски“ повторно држеа кугларски лекции

mkl2-660x330

Викендов на програмата беше второто коло во Македонската кугларска лига-МКЛ. Во истото нашиот црвено-црн кугларски колектив се сретна со екипата на кугларскиот тим “ГТЦ Мусандра“. Избраниците на Драги Димитровски дојдоа до првата победа оваа сезона одкако во првото коло беа поразени од КК Макпетрол во дербито. Со екипата на КК ГТЦ Мусандра нашиот КК Вардар однесе победа со 3-5. Во ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Во сабота 2.коло МКЛ , Вардар “гостува“ кај КК ГТЦ Мусандра

kugla-92

Викендов на програмата е второто коло во Македонската кугларска лига од новата сезона 2016/2017 година. Црвено-црните куглари во ова коло условно се “гости“ во кугларницата “Мусандра“ во Градскиот трговски центар Скопје каде од оваа сезона тие ќе ги играат своите домашни дуели во МКЛ. Во сабота на 22-ри октомври според распоредот за второто коло играме гостински дуел со екипата на ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Дуото Димитровски-Влаќевски со место во топ-6 на 1коло, Димитар со скорот од 631 е лидер

kugla-660x330

Викендов се одигра  првото коло во Македонската кугларска лига-МКЛ. Големото дерби помеѓу нашиот црвено-црн кугларски колектив и тимот кој е 15 години по ред шампион на земјава КК Макпетрол беше дуел на ова коло.  Мечот се одигра во кугларницата “Мусандра“ при Градскиот трговски центар Скопје. “Пумпашите“ победија со 1-7 (8,5-15,5). Нашите момци соборија 3339 “дрва“ , а пак жолто-плавите имаа 75 ... Read More »

КУГЛАЊЕ! “Скапиот состав“ на Макпетрол подобар во дербито со Вардар

Викендов на програмата беше првото коло во Македонската кугларска лига-МКЛ. Во истото се одигра големото дерби помеѓу нашиот црвено-црн кугларски колектив и тимот кој е 15 години по ред шампион на земјава КК Макпетрол. Тимот кој е финансисни “џин“ во МКЛ кој има огромен буџет успеа да го победи КК Вардар во еден меч во кој крајниот резултат не го ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Утре е ден за дерби, мечот на Вардар со Макпетрол почнува во 10-00 часот

kugla-00

 На програмата викендов во Македонската кугларска лига-МКЛ е првото коло во новата сезона 2016/2017 година. Во истото коло ќе се одигра и македонското кугларско дерби помеѓу нашиот црвено-црн кугларски колектив и тимот кој деценија и пол владее со мак.куглањето двојниот шампион од лани кугларскиот клуб Макпетрол. Мечот е закажан за утре на 15 октомври, истиот ќе започне со почеток во ... Read More »

КУГЛАЊЕ! “Светскиот куп“ е зад нас, вардарци со нов предизвик 1.коло МКЛ и дерби со Макпетрол

kugla-92

Веќе зад нас е “кугларска европа“  пред пет дена заврши настапот на кугаларскиот клуб Вардар во Болцано-Италија каде се одигра   најквалитетното кугларско натпреварување  “Светскиот куп“, тоа беше собирот на најдобрите 14 екипи на планетава. Сепак тоа е зад нас, за нас има нови фокуси сега,  почнуваат нови предизвици за  во Македонската кугларсак лига викендов. Овој викенд на програмата е новото коло од ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар го заврши настапот на “Светскиот куп“, на вториот ден Дарко Димитровски брилијантен

kugla-92

Заврши настапот на кугаларскиот клуб Вардар во Болцано-Италија каде се одигра   најквалитетното кугларско натпреварување  “Светскиот куп“, тоа беше собирот на најдобрите 14 екипи на планетава. Вчера тројца наши куглари  одиграа на вториот натпреварувачки ден за нас. Настапи имаа искусниот Миле Димковски, Коста Ристевски и иако не се очекуваше да настапи на патеката се појави Дарко Димитровски кој го одбележа вчерашниот натпреварувачки ден. ... Read More »