Tuesday ,23 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 30)

Куглање

Куглање: Среќен роденден Гиевски Влатко

gievski

Денес свој роденден прославува, Влатко Гиевски членот на кугларскиот клуб Вардар. Тој на црвено-црниот кугларски колектив се придружи пред една година, изминатата сезона  беше дел од ростерот предводен од Драги Димитровски кој дојде до вице-шампионската круна. Токму во клучниот трет меч за овој успех в гости кај КК ГТЦ Мусандра екипа која ни беше директен конкурент, Влатко кога беше најпотребно ... Read More »

Куглање: Вардаровиот јуниорски тим ги “пали моторите“

16174797_1436668093033956_8980265629120748371_n-660x330-660x330

Покрај сениорскиот тим на кугларскиот клуб Вардар подготовките за предизвиците во есенскиот дел го отпочна и подмладокот, поточно јуниорскиот сегмент од црвено-црните. Оваа сезона ќе биде третта по ред како во Македонската кугларска лига пред дуелите на сениорските екипи ќе има настапи и на јуниорските состави. Кормиларот на вардарци, искусниот тренер Драги Димитровски работи вредно со младите момци, тој има ... Read More »

Балканскиот кугларски “крем“ на гости во Скопје

kugla-660x330

И овој септемви повторно кугларскиот клуб Вардар ќе биде домаќин на најсилните екипи од ЕХ Ју просторите во рамки на  вториот вардаров Интернационален турнир “8-ми септември“. Овој силен собир   ќе се одржи  в сабота, на 8-ми септември во Скопје. Турнирот се организира по повод денот на независноста на Република  Македонија. Списокот на учесници веќе  е дефиниран, на овогодинешниот турнир ќе играат шест екипи, од четири екс-Ју ... Read More »

Куглање: Вардар засилен со Влаќевски и Миливоевиќ ќе настапи на 8-мо септемврискиот меѓународен турнир

2018-660x330-660x330-660x330

На 8.септември  кугларскиот клуб Вардар ќе биде домаќин на најсилните екипи од ЕХ Ју просторите во рамки на  вториот вардаров Интернационален турнир “8-ми септември“.  Турнирот се организира по повод денот на независноста на Република  Македонија. Дефиниран  е форматот на турнирот на истиот ќе играат екипи од четири екс Ју републики, Србија, Хрватска, Словенија и Македонија. Учесници се екипите на КК Партизан и КК Београд ... Read More »

Куглање: Во кугланата “Вип“ при СЦ “Б.Трајковски“ ќе се одигра вториот вардаров Интернационален турнир “8-ми септември“

kugla

Годинава, повторно кугларскиот клуб Вардар ќе биде домаќин на најсилните екипи од ЕХ Ју просторите во рамки на  вториот вардаров Интернационален турнир “8-ми септември“. Овој силен собир   ќе се одржи  в сабота, на 8-ми септември во Скопје. Турнирот се организира по повод денот на независноста на Република  Македонија. Настанот ќе се одржи во кугланата “ВИП“ која е во склоп на Спортскиот центар “Борис Трајковски“ во Скопје. ... Read More »

(ФОТО) Кугларите на Вардар тргнаа во новата сезона

kugla-trening-20

Вчера играчите на кугларскиот клуб Вардар означија старт на подготовките за новата сезона  2018/2019 година. Кормиларот на црвено-црните Драги Димитровски  “прозиваше“ во кугларницата “Мусандра“ во Градскиот трговски центар. Таа куглана повторно ќе биде домашен терен на нашиот тим во домашниот шампионат оваа година. Во продолжение неколку фотографии од првиот тренинг. Read More »

Куглање: Драги Димитровски “прозиваше“, Вардар ги почна подготовките

vardarfans kugla

За  играчите на кугларскиот клуб Вардар минаа последните денови од летната пауза. Подготовките за новата сезона почнуваат денес (понеделник, 6.август). Кормиларот на црвено-црните Драги Димитровски денес “прозиваше“ . Со првиот собир нашите момци  ја стартуваат сезоната 2018/2019, истиот го имаа во кугларницата “Мусандра“ во Градскиот трговски центар. Таа куглана повторно ќе биде домашен терен на нашиот тим во домашниот шампионат оваа година, откако изминатата ... Read More »

Куглање: Дефиниран списокот, шест екипи од четири ЕХ ЈУ земји ќе бидат учесници на вардаровиот турнир

kugla1-660x330-660x330-660x330

И овој септемви повторно кугларскиот клуб Вардар ќе биде домаќин на најсилните екипи од ЕХ Ју просторите во рамки на  вториот вардаров Интернационален турнир “8-ми септември“. Овој силен собир   ќе се одржи  в сабота, на 8-ми септември во Скопје. Турнирот се организира по повод денот на независноста на Република  Македонија. Списокот на учесници веќе  е дефиниран, на овогодинешниот турнир ќе играат шест екипи, од четири екс-Ју ... Read More »

Куглање! Дефинитивно вардаровиот турнир ќе биде квалитетен собир, Партизан вице-првакот на Србија потврди настап

partizan

Оваа година повторно Вардар ќе биде домаќин на најсилните екипи од ЕХ Ју просторите во рамки на  вториот вардаров Интернационален турнир “8-ми септември“. Истиот   ќе се одржи  в сабота, на 8-ми септември во Скопје. Турнирот се организира по повод денот на независноста на Република  Македонија. Денес пристигна потврда за уште еден силен учесник кој ќе го засили квалитетот на овој турнир. Последен тим која го ... Read More »

Вардар оваа сезона ќе биде домаќин во кугларницата “Мусандра“ во ГТЦ

kugla2

По една година пауза и играњето во кугланата Вип при С.Ц “Борис Трајковски“-Скопје вардарци повторно се враќаат во кугларницата Мисандра. Црвено-црните во новата сезона 2018/2019 година своите домашни мечеви во Македонската кугларска лига ќе ги играат како домаќини во кугларницата “Мусандра“ која се наоѓа во Градскиот трговски центар. Првиот собир нашите момци со кој ќе ја стартуваат сезоната 2018/2019 ќе го ... Read More »