Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 67)

Куглање

КУГЛАЊЕ! Вардарецот Бојан Влаќевски во топ-10 најдобри на завршениот европски НБЦ-куп

vardarfans 9

Годинешното издание на НБЦ-купот се одржа во Австрија. На овој европски кугларски собир зема учество и нашиот црвено – црн кугларски колектив. За КК Вардар ова беше деби на европска сцена и веднаш добар резултат пласман во првата половина од 24 учесници на истиот, поточно завршивме на 10 место оставајќи зад себе 14 екипи со послаб пласман од нас. Покрај ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар го заврши својот деби настап во Европа, со пласман во првата половина од екипи на НБЦ-купот во Австрија

vardarfans 007

Кугларскиот тим Вардар го заврши дебито за нив на европска сцена со повеќе од солиден пласман на НБЦ- купот во Австрија. Овој европски собир за нашите црвено – црни куглари траеше од 29 септември до 1 октомври. Вистинско искуство за ова екипа беше натпреварувањето во овој куп со тимови кој зад своето име имаа и европски титули од минатото. Пласманот ... Read More »

(ФОТО)КУГЛАЊЕ! Вардарци пристигнаа во Австрија, денес настапуваат на европскиот НБЦ-куп

1

Нашите момци од црвено – црниот кугларски колектив од вчера се во Австрија каде ќе дебитираат денеска на за нив првиот европски предизвик НБЦ-купот, турнир на кој учествуваат поранешни екипи кој се европски шампиони. Во текот на вчерашниот ден нашата делегација се појави на свеченото отварање , вистинска гордост е што на овој европски куп престаник е тимот на Вардар. Вардарци ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Утре последна контролка на вардарци против КК ГТЦ пред заминувањето во Австрија на “НБЦ“-купот

vardarfans hhhhhhhhh

Подготовките за европскиот предизвик и дебито на меѓународна сцена за нашиот црвено – црн кугларски колектив се во самиот финиш. Утре нашите момци ќе ја имаат последната контролка пред заминувањето во Австрија каде ќе се одржи НБЦ-купот. Противник на нашите момци во последната трета контролка е другиот учесник во истото европско натпреварување тимот на КК ГТЦ. Во подготовките веќе еднаш ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар вчера го “преслуша“ и КК Работнички

vardarfans-kuglarite-660x330

Вчера нашите момци од кугларскиот колектив во  кугларницата при Спортскиот Центар Борис Трајковски во Скопје се сретнаа на  тест-дуел со тимот Работнички. Ова беше втор тест-меч во подготовките за НБЦ-купот и нормално издвојувана е и втората победа . За напомена е дека и двата тима се преставници на земјава во европските кугларски купови. Тимот на КК Работнички е македонски преставник ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Втора контролка за Вардар во подготовките за НБЦ-купот и тоа “дерби“ со КК Работнички

vardarfans dd

Денес е закажана втората контролка во летните подготовки на нашиот кугларски тим. Втор противник е тимот со кој секој меч е дерби екипата на КК Работнички. Мечот е закажан денес со почеток во 18-00 часот. Црвено- црните и тимот на Работнички својот денешен дуел ќе го одиграат во кугларницата при Спортскиот Центар Борис Трајковски во Скопје. Ова е дуел на ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Успешна првата контролка на Вардар во подготовките за НБЦ-купот, победен КК ГТЦ

vardarfans-dare-lepi-660x330

Вчера нашиот црвено – црвено кугларски колектив го имаше првиот тест-дуел по почетокот на подготовките кој беше негде на почетокот од минатиот месец. КК Вардар вчера во кугларницата “Мусандра“ се сретна со тимот на КК ГТЦ -Скопје. Ова беше дуел на двата македонски преставници на АБЦ Купот. Подготовките се фокусирани за воигрување и подигнување на формата пред настапот во Австрија ... Read More »

(ФОТО) КУГЛАЊЕ! Вардар ги престави новите дресови за сезоната 2015/16

vardarfans kuglar

Црвено – црните куглари веќе се во напредна фаза од подготовките за новата сезона во која ги чекаат европски и домашни дуели . Тие ги почнаа подготовките од шести овој месец и интезивно работат на својата форма. Подготовките се одржуваат пред се во кугларницата при Спортскиот Центар “Борис Трајковски“ кој е домашен терен за вардарци во дуелите од Македонската кугларска ... Read More »

(ФОТО) КУГЛАЊЕ ! Вардарци тргнаа со подготовките за новата сезона

vardarfans kk

Момците од нашиот кугларски црвено – црн тим по крајот на заслужениот летен одмор почнаа со подготовките за новата сезона во која ги чекаат домашни и за прв пат и европски предизвици. Шефот на стручниот штаб на Кугларскиот клуб Вардар Драги Димитровски  ја имаше во четвтокот првата прозивка на својте пулени . Со истата почнаа подготовките за дебито на европска ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Заврши одморот за вардарци , стартуваат подготовките за европската мисијата во “НБЦ-купот“

vardarfans 22uu

Денес завршува летниот одмор за црвено – црните куглари тие од утре почнуваат со подготовките за новата сезона 2015/2016  и предизвиците  кои следат во неа како  европски  така и домашни . И ако беше првично планирано да се почне кон крајот на месецов со почетокот на новите подготовки сепак поканата за учество на европскиот предизвик за КК Вардар во Австрија- ... Read More »