Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 66)

Куглање

КУГЛАЊЕ! Како и минатото 4-то така ова 5,коло вардарецот Димитар Димитровски е играч на колото

tt

Кугларот Димитар Димитровски е вистински “бисер во круната“ на црвено-црниот кугларски колектив во кој патем е и претседател. Тој зимово поради лични обврски за време на зимската пауза не одработи речиси ништо од подготвителните термини и влезе “дирекно во оган“ на двете скопски дерби пресметки со ГТЦ и оваа која покрај скопска е дерби за шампион во Македонија со Кк Макпетрол. ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар пропушти шанса да го “фрли на колена“ шампионот, одигра реми со Макпетрол во дербито

ggggggggggggggggggggggggggggggggggg

Дојде денот за дерби во Македонската кугларска лига, помеѓу нашиот Вардар  и тимот кој е шампион речеси деценија и пол Кк Макпетрол. На програмата беше 5-то коло во МКЛ, а мечот се одигра на наш домашен терен во кугларницата при С.Ц “Борис Трајковски“, со почеток во 11-00 часот . Избранците на Драги Димитровски денес пропуштија шанса да го “фрли на ... Read More »

Утре македонското кугларско дерби Вардар-Макпетрол, влез бесплатен

vardarfans kuganje

Конечно дојде денот за дерби во Македонската кугларска лига помеѓу нашиот Вардар од една страна и тимот кој е шампион речеси деценија и пол Кк Макпетрол. Ова е меч од петото коло во МКЛ, во  кое  влегуваме со 100% ефект во досегашните четири кола. Дербито на Македонската кугларска лига е закажано за утре  30 јануари на домашен терен во кугларницата при ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Драги Димитровски: Дербито со Макпетрол очекувам да е екстремно тежок дуел

df

Во сабота е ден кога ќе се одигра најважниот натпревар во првата полусезона за нашите вардарови куглари ,  тоа е Кугларско дерби на Македонија. Избраниците на Драги Димитровски ќе се соочат со шампионот на Македонија Кк Макпетрол. Овој меч ќе се игра на наш домашен терен во кугларницата при С.Ц “Борис Трајковски“. Вардарци влегуваат со максимален 100% успех во овој ... Read More »

Интервју! Димитар Димитровски: Императив на Вардар е да се бори за титули

vardarfans dime

Се ближи сабота, ден кога ќе се одигра најважниот натпревар во првата полусезона за црвено-црниот кугларски колектив, меч кој го носи приматот “Кугларско дерби на Македонија“. Избраниците на Драги Димитровски ќе се соочат со шампионот на Македонија Кк Макпетрол. Овој меч ќе се игра на наш домашен терен во кугларницата при С.Ц “Борис Трајковски“, и на истиот ќе се обидеме ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардарецот Димитар Димитровски играч на 4.коло и Влаќевски има резултат во топ-6

vardarci

Викендов  во кугларницата “Мусандра“  се одигра мечот од четвртото коло помеѓу домаќинот Кк ГТЦ и нашиот црвено-црн кугларски колетив. Во еден тежок и напорен меч кој беше неизвесен до крај вардарци славеа минимална победа со резултат 3-5. Вардар и по ова коло остана со максимален 100% ефект, наредивме 4 победи од исто толку меча. . Вардар овој меч го доби со резултат  3:5 (11:13) ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Херојска победа на вардарци кај ГТЦ , дербито со Макпетрол го дочекуваме со 100% ефект

vardarfans kk v

Вчера во кугларницата “Мусандра“ која се наоѓа во Гратскиот трговски центар-Скопје се одигра мечот од четвртото коло помеѓу домаќинот Кк ГТЦ и нашиот црвено-црн кугларски колетив. Во еден тежок и напорен меч кој беше неизвесен до крај избраниците на Драги Димитровски славеа минимална победа со резултат 3-5. Вардар и по ова коло остана со максимален 100% ефект, наредивме 4 победи ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардар во сабота гостува на Кк ГТЦ , одиме на четвртата победа во четвртиот меч

cale

По паузата заради новогодишните и божиќните празници Македонската кугларска лига викендов повторно на програмата. Црвено-црниот кугларски колектив гостува во ова четврто коло кај гратскиот ривал Кк ГТЦ, каде атакуваме на четвртата победа сезонава. Дуелот со скопскиот ривал Кк ГТЦ е наше трето гостување во четвртото коло од домашната лига, на првите две гостувања имавме одличен настап и издвојувавме две исклучително ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Дарко Димитровски: Со победа над ГТЦ титулата ќе ја одлучуваме во меѓусебните дуели со Макпетрол

vardarfans-dare-lepi-660x330-660x330

Вардар во Македонската кугларска лига мометално е првопласирана екипа со максимален број на бодови по воведните три кола, на второто место е екипата на Кк Макпетрол со идентичен број бодови, тим кој со црвено-црните ќе се бори до последниот меч годинава за одличјето Шампион на Македонија. Првиот предизвик во оваа година  е дуелот со скопскиот ривал Кк ГТЦ, кое е наше ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Вардарецот Влаќевски трет на државното поединечно првенство, Донковски на 11 место

hhk

Вчера  16 јануари во кугларницата при Спортскиот Центар “Борис Трајковски“   се одржи вториот  и воедно финален круг од “Државното поединечно првенство“ во куглање нашата земја. На првенството земаа учество и два куглари од црвено-црниот кугларски колектив, тоа беа Младен Донковски и Бојан Влаќевски. Бојан Влаќевски го освои одличното трето место на ова првенство, тој вчера имаше резултат 596 “соборени дрва“ зад ... Read More »