Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка (page 12)

Одбојка

Одбојка: Ристо Клопчевски се врати во Вардар

risto

Повремениот македонски репрезентативец Ристо Клопчевски е првото засилување на ОК Вардар за наредната натпреварувачка сезона. Средниот блокер кој важи за „дете на Вардар“ минатата сезона ја мина во дресот на Тетовски Универзитет, но летово постигна договор со управата на „црвено-црните“ за кам-бек во матичниот клуб. Со трансферот на Клопчевски „вардарци“ ја потенцираат желбата за составување на квалитетен тим, во кој ... Read More »

(ФОТО) ЖОК Вардар ЕМ ги започна подготовките

236435711_10220079781527008_3447297562065242201_n

Младинките и кадетките на ЖОК Вардар ЕМ, вчера понеделник 16.август ги започнаа летните подготовки. Девојките го одработија првиот тренинг на отворено, следи период на „базични подготовки“. По одличната сезона лани и настапите за мак.селекцијата од младите одбојкарки се очекуваат се подобри игри во новата сезона. Read More »

Денес започнува Балканското првенство, три девојки и тренер од Вардар ЕМ дел од младинската селекција

Од денес,   29-ти јуни до 3-ти јули во Република Србија ќе се одржи балканскиот шампионат за одбојкарки У-19. На скратениот  списокот од 12.девојки за македонската одбојкарска репрезентација до 19 години дури една 1/4-тина  се девојки од ЖОК Вардар ЕМ. Одличните настапи во кадетскиот и младинскиот шампионат на нашиот тим оставија впечаток,  тоа и заедно со подготовките донесе до тоа да 25% од ... Read More »

Пет одбојкарки и еден тренер од Вардар ЕМ дел од младинската селекција на Македонија

189654315_884417912147361_309236423016422464_n1

На списокот од 25.девојки за македонската одбојкарска репрезентација до 19 години дури една петтина се девојки од ЖОК Вардар ЕМ. Одличните настапи во кадетскиот и младинскиот шампионат на нашиот тим оставија впечаток, исто така покрај тоа има и тренер од црвено-црниот табор на овој поширок список за подготовки за селекцијата. Младинската селекција на Република Македонија се подготвува за предизвик  кој ќе ... Read More »

Браво! „Сребро“ за кадетките на ЖОК Вардар ЕМ

197460786_382629349838288_2126218056630872671_n

Вчера во  кадетска конкуренција кај дамите  се играше завршниот турнир кој  го даде одбојкарскиот шампион.  Кадетскиот тим на ЖОК Вардар ЕМ  покажа квалитет и дојде до „среброто“. Полуфиналниот  дуел кој го игравме во Битола каде што се играше завшниот Ф-4 турнир го добивме против тимот од тој град. Одлична игра на црвено-црните девојки против   ЖОК Пелистер Волеј донесе победа со ... Read More »

Одбојка: Кадетките на Вардар ЕМ денес играат Ф-4

189654315_884417912147361_309236423016422464_n1

Денес во кадетска конкуренција кај дамите ќе се игра завршниот турнир кој ќе го даде одбојкарскиот шампион. ЖОК Вардар ЕМ  (кадетки) имаат обезбедено место помеѓу најдобрите четири тима. Нашиот полуфинален дуел е закажан со почеток во 11-00 часот, ривал во истиот ни е екипата на ЖОК Пелистер Волеј од Битола. Во другото полуфинале кое е закажано за час подоцна ќе ... Read More »

Одбојка: Младинките на Вардар ЕМ на „мегдан “ со Пелистер, 1/2-финале е утре од 11ч.

192265012_1165971437209519_4681745782146556018_n

Закажан е финалниот ден на Ф-4 турнирот во женската младинска одбојкарска лига, истиот ќе се одржи утре, недела 30.мај. На завршицата пехар ќе брка нашиот ЖОК Вардар ЕМ, во исти ден ќе се одиграат полуфиналните и финалните натпревари по кој ќе се дознае шампионот во младинската конкуренција. Ова се саатниците за полуфиналето и за дуелите за медали: - Вардар ЕМ-Пелистер ... Read More »

Одбојка: Пелистер ривал на црвено-црните младинки и кадетки на Ф-4

000

Убава вест ни пристигна минатиот викенд, две млади екипи на Женскиот одбојкарски тим „Вардар ЕМ„ обезбедија завршен Ф-4 турнир, станува збор за женската кадетска и младинска екипа на црвено-црните. Co истите ќе атакуваме на два шампионски  пехара. Следниот викенд ќе се играат двата завршни турнира (Ф-4), кај кадетките ривал ни е тимот на Пелистер, во другиот пар на завршницата се тимовите на ОК ... Read More »

Младинската и кадетската екипа на ЖОК Вардар ЕМ обезбедија Ф-4

191585568_2607783286196930_7750803144725919647_n

Две млади екипи на Женскиот одбојкарски тим „Вардар ЕМ„ обезбедија завршен ф-4 турнир, станува збор за женската кадетска и младинска екипа на црвено-црните.На истите ќе атакуваме на два шампионски  пехара. Следниот викенд ќе се одржи Ф-4 кај младинките,  на истиот свој пласман обезбеди тимот на ЖОК Вардар ЕМ. Нашите дами во младинскиот 1/4-финален дуел го совладаа тимот на ОК Јанта ... Read More »