Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 188)

Младински лиги

Кадетите на Рк Вардар забележаа две победи на вториот ден на турнирот-Вардар(ФОТО).

1507086_330571873818268_4259476401170391820_n

  На вториот ден на младинскиот турнир кој е во организација на ракометните клубови Вардар,кадетите остварија две лесни и убедливи победи против своите противници.Во С.Ц.Кале црвено-црните прво беа подобри од екипата на Рк Илинден совладувајќи ги со резултат 30:6.Во вториот натпревар противник им беше екипата на Вардар Карпош.И на овој меч забележаа голема победа со резултат 27:6.Утре нов ден,и нов ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар стартуваа со тренинзи во Кале(ФОТО).

DSCN1094

Кадетите на Рк Вардар го одржаа својот прв прв тренинг во новата 2015 година,и означија старт на подготвките за она што ги очекува на турнирот што ќе се игра во Скопје во перииодот од 14-18 јануари.Претходно овие момчиња настапија на меѓународен турнир во Белград каде го освоија третото место.Екипата тренираше во комплетен состав,со исклучок на повредениот Антонио Степановски. Read More »

Зоран Петковски за Вардарфанс:Момците покажаа и докажаа дека се вистинската иднина за Вардар.

10918995_1012431235437460_8901386923059532365_n

Кадетската екипа на Рк Вардар беше учесник на турнир “Трофеј Белград“,каде во конкуренција на 16 екипи го освоија одличното трето место. Момците на Зоран Петковски ги остварија следниве резултати: 1.Раднички Обреновац-Вардар 5:25 2.Београд-Вардар 15:18 3.Вардар-Сингелиќ 27:13 4.Вардар-Земун 18:18 ( на пенали 21:22) За трето место: Стари град-Вардар 9:19 -Презадоволни сме што имавме можност да играме против нашите врсници од Србија.Прикажаните ... Read More »

Ракометните клубови на Вардар домаќини на младински меѓународен турнир.

DSCN1063

Екипите на Рк и Жрк Вардар во периодот од 14-18 јануари ќе бидат организатори на голем младински турнир кој ќе се одигра во Скопје.Досега има пријавено 21 ракометна школа,односно вкупно 75 екипи кои ќе се натпреваруваат во следниве категории: 96/97-јуниори 98/99-кадети 00/01-пионери 02/03-млади пионери 04/07-почетници 04/07-почетници (мини ракомет) Натпреварите ќе се играат на три локации во четири сали,во двете сали ... Read More »

Младинците на Рк Вардар започнаа со тренинзи во новата година(ФОТОГАЛЕРИЈА)

DSCN1069

Младинците на Рк Вардар,предводени од тренерот Стојан Петрушевски продолжија со тренинзи како подготовка за она што ги очекува на турнирот кој ќе се одигра во Скопје.Ракометниот клуб Вардар во периодот од 14-18 јануари ќе биде домаќин на младински меѓународен турнир. Турнирот ќе се одржи на три локации, во четири сали: во двете сали во СЦ „Јане Сандански“, во СРЦ Кале и ... Read More »

Кристијан Стојов за Вардарфанс:Задоволни сме од постигнатиот успех на тунирот во Белград.

10177933_599766510156170_4065835421926976278_n

Од 27-29 декември,кадетската екипа на Рк Вардар учествуваше на турнир “Трофеј Белград“.Во конкуренција од 16 екипи,вардарци го освоија третото место. Резултатите кои ги забележаа се следниве: 1.Раднички Обреновац-Вардар 5:25 2.Београд-Вардар 15:18 3.Вардар-Сингелиќ 27:13 4.Вардар-Земун 18:18 ( на пенали 21:22) За трето место: Стари град-Вардар 9:19 -Гостувањето на турнирот “Трофеј Белград“  преставуваше големо искуство за мене и целата екипа во секој ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар го освоија третото место на “Трофеј Белград“

10387683_475282222610999_8563739010932819381_n

Од 27-29 декември,кадетската екипа на Рк Вардар учествуваше на турнир “Трофеј Белград“.Во конкуренција од 16 екипи,вардарци го освоија третото место. На турнирот ги остварија следниве резултати: 1.Раднички Обреновац-Вардар 5:25 2.Београд-Вардар 15:18 3.Вардар-Сингелиќ 27:13 4.Вардар-Земун 18:18  ( на пенали 21:22) ЗА ТРЕТО МЕСТО: Стари град-Вардар 9:19 Кадетите настапија во следниов состав: Голмани : 1. Мурат Куртановиќ бр. 1 2. Илија Трпевски ... Read More »

Дамјан Трајковски:Турнирот во Белград преставува едно големо искуство за сите нас.

10616597_853706011309098_157863418225328417_n

Кадетите на Рк Вардар овие денови имаа можност да настапат на силен турнир “Трофеј Београд“ во Србија.Екипата на Вардар го освои одличното трето место,што преставува еден голем успех за овие млади надежи. -Турнирот во Белград ни беше прв настап надвор од Македонија. Тоа за нас беше едно големо искуство. Сместувањето и пречекот од домаќинот беше одличен. Во групата ги победивме ... Read More »

Никола Стоилевски:Очекувам да ја освоиме кадетската лига.

1912378_955629041117680_5250103019199232384_n

Момците на Зоран Петковски завршија со натпреварите во кадетската лига за првиот дел од сезоната,каде се наоѓаат на второто место со само еден пораз и пет победи. Лигата брои седум екипи,во која и оваа сезона главни конкуренти за трофејот се Вардар и Металург. Никола Стоилевски има 16 години,и игра на позицијата десно крило. -Мора да се потенцира фактот дека имаме ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар го финишираа првиот дел од сезоната.

1424313_648308761914769_6002747182942976315_n

Со 5 победи и 1 пораз,кадетите на Рк Вардар го завршија првиот дел од сезоната.Единствениот пораз го доживеаа од екипата на Металург,кој ќе им биде главниот конкурент и оваа сезона во првенството. 1 коло: Вардар-Металург 18:24 2 коло: Зомимак-Вардар 16:37 3 коло: Вардар-Јуниро 46:19 4 коло: Вардар-Гого 45:11 5 коло: Бутел 2014-Вардар 09:37 6 коло: Вардар-Струга 30:23 Кадетите на Вардар ... Read More »