Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 192)

Младински лиги

Александар Димовски:Очекувам уште повеќе вакви турнири.

DAD_7327-150x150

Младинците на Рк Вардар на убедлив начин го освоија првото место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ кој беше во организација на ракометниот клуб Вардар. Во сите натпревари забележаа големи победи: 1.Рк Вардар-Рк Младост Јуниор 34:19 2.Рк Вардар-Рк Метрополис 30:20 Финале:Рк Вардар-Рк Ѓорче Петров 41:18 -Ваков турнир за првпат е организиран и тоа од страна на нашиот клуб, што ми е ... Read More »

Пионери сезона 2019/20

1. Никола Спасовски 2. Марио Стојановски 3. Иле Табаков 4. Давид Славевски 5. Алек Алексовски 6. Тадеј Аритонов 7. Мартин Сипковски 8. Стефан Ристевски 9. Кирил Симоновски 10. Петар Колевски 11. Андреј Петрушевски 12. Матеј Трајановски 13. Мартин Тодороски 14. Александар Стојменов 15. Христијан Петковски 16. Ѓорѓи Спасовски 17. Виктор Трифуновски 18. Никола Анакиевски 19. Иле Велковски 20. Стефан Гугуталиев ... Read More »

Алија Амзоски за Вардарфанс:Впечатоците од турнирот се позитивни.

10954943_323425181186865_1201768345_n

Избраниците на Зоран Петковски се победници на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ во својата категорија.Турнирот се играше во периодот од 14-18 јануари во четири сали во Скопје. Кадетите на Рк Вардар беа убедливи во сите натпревари,и на крај сосема заслужено се искачија на највисокото место. 1.РК Вардар-Рк Илинден 30:6 2.РК Вардар-Рк Вардар Карпош 27:6 1/2 РК Вардар-РК Вардар(пионери) 25:18 ФИНАЛЕ:РК Вардар-Хјс ... Read More »

Младинците на Рк Вардар се освојувачи на турнирот Вардар“еден живот,една љубов“(ФОТОГАЛЕРИЈА).

Избраниците на Стојан Петрушевски го освоија првото место во својата генерација на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ .Турнирот се играше во периодот од 14-18 јануари на три локации во четири сали во Скопје: во двете сали во СЦ „Јане Сандански“, во СРЦ Кале и во ОУ „Круме Кепески“ во Кисела Вода. Учество земаа вкупно 75 екипи од 21 ракометна школа од Македонија. ... Read More »

Филип Арсеновски за Вардарфанс:Заслужено го освоивме првото место.

DAD_7338

Младинците на Рк Вардар на убедлив начин го освоија првото место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ кој беше во организација на ракометниот клуб Вардар. Во сите натпревари забележаа големи победи: 1.Рк Вардар-Рк Младост Јуниор 34:19 2.Рк Вардар-Рк Метрополис 30:20 Финале:Рк Вардар-Рк Ѓорче Петров 41:18 -Како член на ракометниот клуб Вардар веќе пет години сум учествувал на многу турнири,но за прв ... Read More »

Никола Кизиќ за Вардарфанс:Полека но сигурно ја подигаме нашата форма.

DAD_7312

Избраниците на Стојан Петрушевски се победници во својата генерација на турнирот кој во периодот од 14-18 јануари се одржа на три локации во четири сали во Скопје:во двете сали во СЦ „Јане Сандански“, во СРЦ Кале и во ОУ „Круме Кепески“ во Кисела Вода. Во сите натпревари забележаа големи победи: 1.Рк Вардар-Рк Младост Јуниор 34:19 2.Рк Вардар-Рк Метрополис 30:20 Финале:Рк ... Read More »

Пет ракометари од младинците на Вардар се најдоа во идеалниот состав на турнирот(ФОТОГАЛЕРИЈА).

DAD_7371

На доделувањето на наградите за најдобри поединци на турнирот-Вардар“еден живот,една љубов,дури пет играчи беа од екипата на Вардар. Капитенот Александар Димовски го понесе епитетот за најдобар играч на турнирот.Тоше Ончев е најдобар стрелец со вкупно 27 постигнати гола.Наградата за најдобар голман ја понесе Никола Кизиќ,најдобро десно крило е Томи Јагуриновски,додека пикерската позиција му припадна на Филип Арсеновски. Во финалето младинците ... Read More »

Тоше Ончев за Вардарфанс:Навистина е убаво чуството да си најдобар стрелец.

DAD_7363

Младинците на Рк Вардар на убедлив начин го освоија првото место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ кој беше во организација на ракометниот клуб Вардар. Во сите натпревари забележаа големи победи: 1.Рк Вардар-Рк Младост Јуниор 34:19 2.Рк Вардар-Рк Метрополис  30:20 Финале:Рк Вардар-Рк Ѓорче Петров 41:18 -За прв пат се организира ваков турнир,иако требаше да дојдат и појаки екипи,но за жал се ... Read More »

Марко Кизиќ за Вардарфанс:Турнирот за нас беше одлично искуство.

10931070_391330247714010_2845537983399552971_n

Пионерите на Рк Вардар предводени од тренерот Горан Стојков го освоија третото место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“. Резултатите кои ги остварија на турнирот се следниве: 1.Вардар ДБ – РК Вардар 2 6-27 2.РК Вардар 1 – РК Вардар 2 15-28 3.РК Вардар 2 – ХЈС Работник 11-17 4.Шампион Вардар – РК Вардар 2 21:28 -Турнирот беше одлично организиран.За нас ... Read More »

Александар Стојчевски за Вардарфанс:Ова е моја прва награда и сум многу задоволен.

10734059_752019418213668_5502337231331312896_n

Пионерите на Рк Вардар предводени од тренерот Горан Стојков го освоија третото место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“. Резултатите кои ги остварија на турнирот се следниве: 1.Вардар ДБ – РК Вардар 2 6-27 2.РК Вардар 1 – РК Вардар 2 15-28 3.РК Вардар 2 – ХЈС Работник 11-17 4.Шампион Вардар – РК Вардар 2 21:28 Александар Стојчевски ја понесе наградата ... Read More »