Monday ,11 December 2017
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим (page 241)

Прв Тим

Вардарци рутински против Нексе.

phoca_thumb_l_DD1_1426

Со постојано водство во текот на целиот натпревар,екипата на Вардар им се врати на победите во Сеха-лигата против екипата на Нексе.Вардар забележи убедлива победа со резултат 31:22.Во првите 30 минути,тимот од Хрватска успеваше да нема поголема негатива од четири гола. Натпреварот беше изедначен до 5 минута,од тие моменти почна доминацијата на Вардар која траеше во целиот натпревар.Највисоко водство црвено-црните имаат ... Read More »

Рк Вардар поразен од Веспрем,во дербито на Сеха-лигата.

12909

Црвено-црните го доживеаа првиот пораз во Сеха-лигата,од екипата на Веспрем со резултат 31:23.Заслужена победа на Унгарскиот тим,кој го контролираше натпреварот и не дозволи ни во еден момент Вардар да има водство на овој дуел. Првиот гол падна дури во 6 минута за водство на Веспрем,кој набргу имаа предност и од 3:0.Вардарци својот прв гол го постигнуваат во 8 минута,дело на ... Read More »

Ви ја Преставуваме екипата на Веспрем,следниот противник на Вардар во Сеха-Лигата.

10881698_10152826398143046_8071652448873126325_n

Оваа сезона,Сеха-лигата ќе биде посилна за уште еден великан на европскиот ракомет кој секоја година е во најдобрите топ 8 екипи во Европа.Екипата на Веспрем одлучи од оваа година да се приклучи на ова натпреварување,кое важи за голем проект,и кое прераснува во многу силна и почитувана лига од Ехф. Тимот од Унгарија,направи неколку мали промени во играчкиот кадар.Екипата ја засилија: ... Read More »

Вардар убедливо против Борац Бања Лука.

10675556_776033862440447_8348235236370949154_n

Рк Вардар ја забележа и третата победа во Сеха-лигата,совладувајќи ја екипата на Борац со резултат 22:31.Екипата на Борац беше достоен противник само во воведните 15 минути од натпреварот кога резултат беше израмнет 5:5.Од тогаш па се до крајот,црвено-црните доминираа на теренот и на крајот забележаа убедлива победа.Со два гола по ред на Шишкарев и еден на капитенот Лазаров,во 19 минута ... Read More »

Вардар против Борац Бања Лука,за трета победа победа во Сеха-Лигата.

10432477_723917994318701_8424041661614933923_n

Во среда со почеток од 20:00,екипата на Рк Вардар ќе го одигра и третиот натпревар во Сеха-лигата.По првите две воведни кола и победите против Војводина и Металург,овој пат противник е екипата на Борац. Минатата сезона,екипата на Борац ја одбрани дуплата круна во својата земја.Во регионалната лига минатата сезона,остварија резултат од 5 победи и 13 порази.На двата дуели одиграни изминатата сезона,Вардар ... Read More »

Одлично издание на црвено-црните против Металург,за нова победа во Сеха-Лигата.

phoca_thumb_l_DD1_5270

Вардар им се врати на победите во дуелите со Металург,и на убедлив начин и доминација во текот на целиот натпревар забележаа победа.Момците на Раул Гонзалес влегоа многу мотивирано на овој дуел уште од првата минута,со некои мали падови на моменти во играта.Со погодокот на Шишкарев Вардар веќе има водство од 5:0,а екипата од Автокоманда својот прв гол го постигнува дури ... Read More »

Вулканот Кале повторно се активира,со дерби натпреварот помеѓу Вардар и Металург.

Picture 046

Во сабота со почеток од 20:15 во С.Р.Ц.Кале,Вардар ја пречекува екипата на Металург во рамките на 2 коло од Регионалната лига.Дефинитивно Кале е вулканот и неосвоивата тврдина и за Вардар и за Комити,каде паѓаат и најголемите екипи.По изгубената титула минатата сезона токму од овој противник,и поразот во финалето на Струшкиот турнир,во сабота се очекува момците на Раул Гонзалес да покажат ... Read More »

Рк Вардар со победа започна во Регионалната лига.

4

Екипата на Рк Вардар со победа против Војводина во Нови Сад ја започна одбраната на трофејот во Сеха-лигата освоен мината сезона.Првите 13 минути од натпреварот не навестија дека Вардар ќе има поголеми проблеми во мечот,во тие моменти имаа предност од 1:6 со голот на Тимур Дибиров.Тренерот на Војводина повика тајмаут што резултираше во продолжение со подобра игра на тимот од ... Read More »

Ви ја преставуваме екипата на Војводина,првиот противник на Рк Вардар во Сеха-лигата

481 (1)

Екипата на Војводина од Србија,втора сезона по ред ќе се настапува во Регионалната лига.Тоа е клуб кој претрпе најголеми промени во играчкиот кадар од сите други екипи кои ќе се натпреваруваат во оваа лига.Минатата сезона го освоија седмото место,и имаа скор од 7 победи и 11 порази.Во меѓусебните дуели на Вардар и Војводина,по една победа им припадна на двата тима. ... Read More »

Вардар го освои второто место на “Кањижа Куп 2014“

00131464

Екипата на Рк Вардар завршија со подготвителните турнири,пред почетокот на новата сезона.Последна увертира и контрола за моменталната форма на играчите,Раул Гонзалес ја имаше на силниот меѓународен турнир “Кањижа куп 2014“.Во финалето на турниров,Вардар беше поразен од екипата на Пик Сегед со резултат 30:31.Најголемата предност унгарскиот преставник ја има во 18 минута,кога успева да поведе со резултат 6:14.Вардар успева да врати ... Read More »