Sunday ,01 October 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар (page 440)

ЖРК Вардар

Младинките на Жрк Вардар се освојувачи на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“(ФОТОГАЛЕРИЈА).

Младинките на Жрк Вардар предводени од Симе Симовски се победници во својата категорија на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ кој се играше во периодот од 14-18 јануари во Скопје. Девојките без поголеми проблеми успеаа да забележат две убедливи победи и да го  освојат првото место. 1.ЖРК Вардар-Жрк Чаир 32:10 2.ЖРК Вардар-Жрк Ѓорче Петров 23:11 Најголем дел од екипата се најде и ... Read More »

Вардар ТВ со : Пачовски,Брумен ,Черноиваненко(ВИДЕО)

Во овонеделната емисија на ВардарТВ можете да погледнете : победниците познати на турнирот “Вардар еден живот една љубов“, познати противниците на ФК Вардар во Анталија, ЖРК Вардар убедлив против тимот на Хопенхаген .Гости во студиото се од тимот на РК Вардар Матијаш Брумен, од ФК Вардар засилувањето на голманската позиција во зимскиот преоден рок Томе Пачовски и преставничка на дамите ... Read More »

Јована Мицевска за Вардарфанс:Наградата ја споделувам со моите соиграчи и тренери.

1656257_890910647615298_4098141149138555492_n

Прво место за кадетките на Жрк Вардар е епилогот од завршениот турнир-Вардар“еден живот,една љубов, кој во периодот од 14-18 јануари се играше во Скопје.Тие на крајот беа најдобри во својата генерација,со пресврт во финалниот натпревар против екипата на Велкова 5. Резултатите кои ги постигнаа на турниров се следниве: 1.ЖРК Вардар-Рк Вардар ДБ 20:0 2.ЖРК Вардар-Рк Илинден Вардар 18:2 Финале:ЖРК Вардар-Рк ... Read More »

Вардарки ги собраа наградите за најдобри играчи.(ФОТОГАЛЕРИЈА).

DAD_7461

Покрај осовеното прво место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“,избраничките на Симе Симовски ги собраа и најголем дел од наградите за најдобри поединки. Во идеалниот состав на турнирот се најдоа Сара Митова,Симона Стојановска и Сара Николовска на бековските позиции.Нина Бојаџиска беше избрана за најдобар пикер,а најдобар голман на турнирот е Нина Ладева. Во финалето младинките на Жрк Вардар ја совладаа екипата ... Read More »

Ана Божиноска за Вардарфанс:Благодарни сме на клубот,кој ни овозможи едно вакво дружење.

10931358_897420566969715_5965554647596497905_n

Избраничките на Анжела Платон беа втори на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов кој во периодот од 14-18 јануари се играше во Скопје,во организација на ракометниот клуб Вардар. На турнирот ги остварија следниве резултати: 1.Жрк Вардар-Карпош Куманово 18:6 2.Жрк Вардар-Урдаревски 24:3 Финале:Жрк Вардар-Делчево 14:14 (пенали 15:17) -Мене како и сите играчи на турнирот најголем впечаток ми оставија натпреварите,кои ги изигравме добро.Мал исклучок ... Read More »

Марија Дамовска:Многу научив од овој турнир.

10444640_898831163481580_2026980812954811138_n

Пионерките на Жрк Вардар генерација 2000/2001 го освоија второто место на завршениот турнир Вардар-“еден живот,една љубов“ кој беше во организација на ракометниот клуб Вардар. Марија Дамовска е  член токму на пионерките на Жрк Вардар и голема надеж на овој клуб и Македонскиот ракомет.Има 14 години и настапува на позицијата среден бек. Кога се случуват твоите први почетоци со ракометот? - ... Read More »

Анастасија Николовска за Вардарфанс:Сите излегоа задоволни и со полни срца.

16501_402202709945735_2134916348429624894_n

Кадетките на Жрк Вардар предводени од Благојче Весиќ и Билјана Пецевска го освоија првото место во својата категорија на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ во организација на ракометниот клуб Вардар. Резултатите кои ги постигнаа се следниве: 1.ЖРК Вардар-Рк Вардар ДБ 20:0 2.ЖРК Вардар-Рк Илинден Вардар 18:2 ФИНАЛЕ:ЖРК Вардар-Рк Велкова 5 15:10 -Како прв турнир сите бевме во очекување на добро организиран ... Read More »

Николина Бојаџиска за Вардарфанс:Посебно среќна ме направи личната награда.

DAD_7425

Младинките на Жрк Вардар се освојувачи на турнирот-Вардар“еден живот,една љубов“ кој беше во организација на ракометниот клуб Вардар.Турнирот се играше на три локации во четири сала во Скопје:во двете сали во СЦ „Јане Сандански“, во СРЦ Кале и во ОУ „Круме Кепески“ во Кисела Вода. 1.ЖРК Вардар-Жрк Чаир 32:10 2.ЖРК Вардар-Жрк Ѓорче Петров 23:11 -Со оглед на тоа дека оваа ... Read More »

Нина Ладева за Вардарфанс:Наградата најдобар голман, представува потик и мотив за понатамошна надоградба како голман.

10945523_803445899702258_1845021204_n

Младинките на Жрк Вардар се освојувачи на турнирот-Вардар“еден живот,една љубов“ кој беше во организација на ракометниот клуб Вардар.Турнирот се играше на три локации во четири сала во Скопје:во двете сали во СЦ „Јане Сандански“, во СРЦ Кале и во ОУ „Круме Кепески“ во Кисела Вода. 1.ЖРК Вардар-Жрк Чаир 32:10 2.ЖРК Вардар-Жрк Ѓорче Петров 23:11 -Ова е прв организаиран турнир на ... Read More »

Сандра Стамова за Вардарфанс:Нема поубаво и поемотивно од името на турнирот-Вардар“еден живот,една љубов“ .

phoca_thumb_l_DAD_6639

Прво место за кадетките на Жрк Вардар е епилогот од завршениот турнир-Вардар“еден живот,една љубов, кој во периодот од 14-18 јануари се играше во Скопје.Тие на крајот беа најдобри во својата генерација,со пресврт во финалниот натпревар против екипата на Велкова 5. Резултатите кои ги постигнаа на самиот турнир: 1.ЖРК Вардар-Рк Вардар ДБ 20:0 2.ЖРК Вардар-Рк Илинден Вардар 18:2 ФИНАЛЕ:ЖРК Вардар-Рк Велкова ... Read More »