Saturday ,21 July 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Втор тим (page 33)

Втор тим

Младинската ракометна репрезентација, вечерва тргнува за Валенсија

vardarfans-zdrepka-636x330

Женската младинска ракометна репрезентација вечерва тргнува на пат за Шпанија, каде ќе се одржи Европското првенство за младинки до 19 години. Девојките вечерва со автобус патуваат за Софија, од каде со авион ќе пристигнат во Валенсија. Избраничките на Симе Симовски имаа можност, месец и повеќе да се подготвуваат за ова големо натпреварување. Во текот на подготовките одиграа четири подготвителни натпревари, ... Read More »

Нина Бојаџиска: Спремни сме да се бориме до крај и да го оставиме срцето на терен

vardarfans nina

Младинската женска ракометна репрезентација до 19 години ги одработува последните денови пред заминувањето во Шпанија, на Европското првенство. Младинките во периодот од 23 јули до 2 август ќе бидат дел од ова големо натпреварување. Подготовките започнаа на 10-ти јуни и ќе траат се до понеделник, веќе следниот ден ќе се тргне на пат за Валенсија, каде ќе се одржи ова ... Read More »

Младинките во вторник тргнуваат за Шпанија

vardarfans mladinki

Младинскатга ракометна репрезентација до 19 години во периодот од 23 јули до 2 август ќе учестува на Европското првенство за младинки, кое ќе се одржи во Шпанија (Валенсија). Останува уште една недела до започнување на ова натпреварување, а нашата репрезентација веќе во вторник ќе отпатува за Шпанија. Во вторник вечера со автобус се патува до Софија, а следниот ден утрото ... Read More »

Стефанија Мишевска: На европското првенство ќе дадеме се од себе и се надеваме на голем успех

vardarfans stefanija

Изминативе два дена младинската ракометна репрезентација до 19 години имаше можност да игра два контролни натпревари со репрезентацијата на Србија. По една победа забележаа двете селекции, кои се подготвуваат за Европското првенство во Шпанија. На првиот дуел, нашите девојки забележаа убедлив триумф со резултат 32:19. На вториот меч, Србинките возвратија со победа од седум гола разилка 18:25. Селекторот Симовски имаше ... Read More »

Продолжува серијата на победи за женската младинска репрезентација

vardar fans mladinki

Девојките на селекторот Симе Симовски продолжуваат да не воодушевуваат со добри игри и резултати пред Европското првенство во Шпанија. После трите победи на квалификацискиот турнир кој се играше во С.Р.Ц. Кале и победите против Исланд, Холандија и Црна Гора, со кој обезбедија пласман на едно големо натпреварување, серијата на победи продолжи и на подготовките. Беа забележани два триумфи против Бугарија ... Read More »

Младинките денес и утре ќе одиграат два контролни натпревари, со репрезентацијата на Србија

vardarfans mladinki

Младинската женска ракометна репрезентација до 19 години продолжува со подготовките за Европското првенство кое од 23 јули-2 август ќе се одигра во Шпанија. Откако одигравме два контролни натпревари со селецијата на Бугарија во Габрово и на двете забележавме победи, нашата селекција ќе ги има последните тест дуели за проверка на формата и подготвеноста на екипата. Селекцијата на Србија во наредните ... Read More »

Младинките продолжуваат со подготовките, пред Европското првенство во Шпанија

vardarfans zrk

Нема одмор за младинската женска ракометна репрезентација до 19 години која напорно се подготвува за престојното Европско првенство, кое ќе се игра во Шпанија (Валенсија) . Оваа селекција има секој ден по два тренинга каде се работи на воигрување и тактичкиот дел. Се испробуваат различни варијанти на игра во нападот и одбраната. Се работи и на физичката подготовка, каде девојките ... Read More »

Одлична сезона за втората екипа на Жрк Вардар, која го освои третото место во супер-лигата и станаа шампиони во младинската лига

vardarfans vtor tim

Вториот тим на Жрк Вардар предводен од Симе Симовски изминатава сезона се натпреваруваше во две конкуренции. Посебен акцент беше ставен на натпреварите во супер-лигата , каде на крајот овие девојки го освоија третото место. Сезоната беша напорна и беше тешко да се игра на два фронта. Ако се земе во обзир и настапот во ЕХФ купот каде бевме елиминирани од ... Read More »

Наташа Нолевска: Сигурна сум дека ќе ја подигаме формата како времето поминува, за да во Шпанија го дадеме најдоброто од нас

vardarfans nolevska

Нема одмор за младинската ракометна репрезентација до 19 години, која напорно се подготвува за предизвикот кој им следува во периодот од 23 јули-2 август. Тоа е европското првенство за младинки кое ќе се игра во Шпанија, во градот Валенсија. Викендов нашите надежи одиграа два подготвителни мечеви во Габрово, со младинската селекција на Бугарија. На двата натпревари нашите девојки забележаа минимални ... Read More »

Ангела Петровска: Со нетрпение го чекаме моментот кога ќе тргнеме за Шпанија

vardarfans angela

Младинската ракометна репрезентација до 19 години напорно се подготвува за предизвикот што им престои, а тоа е Европското првенство во Шпанија. Избраничките на селекторот Симе Симовски веќе речиси две недели активно тренираат, со цел поспремни да го дочекаат ова натпреварување. -Моментално подготовките за престојното Европско првенство течат одлично. Помеѓу нас се сплоти извонредна хемија, така што со нетрпение го чекаме ... Read More »