Monday ,22 January 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Втор тим (page 33)

Втор тим

Жрк Вардар(втор тим) сезона 2016/2017

1. Нина Ладева 2. Љупка Белмезова 3. Маја Трпковска 4. Марија Прленда 5. Теодора Керамитчиева 6. Ангела Тодоровска 7. Клаудија Георгиевска 8. Сара Митова 9. Леонида Гичевска 10. Анастасија Николовска 11. Наташа Нолевска 12. Стефанија Мишевска 13. Ања Велкова 14. Ива Божиноска 15. Симона Стојановска 16. Сара Николовска 17. Николина Бојаџиска 18. Ана Станиќевска 19. Моника Георгиевска Тренер:Симе Симовски Помошен ... Read More »

Пионерки сезона 2016/2017

1. Ивана Станчева 2. Сара Миновска 3. Ангела Гроздановска 4. Андреа Седлоска 5. Јана Арсовска 6. Мирјана Петковска 7. Лилија Ивановска 8. Катерина Дамјановска 9. Стефанија Ѓорѓиевска 10. Јована Трајковска 11. Катерина Крстевска 12. Теодора Ѓошевска 13. Ангела Костовиќ 14. Јана Донева 15. Магдалена Наскоска 16. Ангела Цветановска 17. Марија Галевска 18. Ана Исабел Гонзалес 19. Ивана Џатовска 20. Лора ... Read More »

Кадетки сезона 2015/2016

1. Анета Ѓорчевска 2. Јована Величковска 3. Марија Танчева 4. Драгана Нацевска 5. Мила Митровска 6. Кристина Таневска 7. Марија Ивановска 8. Ивона Ивановска 9. Сара Станисиќ 10. Бојана Диневска 11. Деспина Буцевска 12. Ружица Атанасова 13. Александра Марковска 14. Марија Дамовска 15. Валери Јакимовска 16. Ивона Марковска 17. Кристина Ристовска 18. Викторија Ацевска 19. Елена Ивановска 20. Бојана Алексовска ... Read More »

Младинките на Жрк Вардар се освојувачи на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“(ФОТОГАЛЕРИЈА).

DAD_7258

Младинките на Жрк Вардар предводени од Симе Симовски се победници во својата категорија на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ кој се играше во периодот од 14-18 јануари во Скопје. Девојките без поголеми проблеми успеаа да забележат две убедливи победи и да го  освојат првото место. 1.ЖРК Вардар-Жрк Чаир 32:10 2.ЖРК Вардар-Жрк Ѓорче Петров 23:11 Најголем дел од екипата се најде и ... Read More »

Николина Бојаџиска за Вардарфанс:Посебно среќна ме направи личната награда.

DAD_7425

Младинките на Жрк Вардар се освојувачи на турнирот-Вардар“еден живот,една љубов“ кој беше во организација на ракометниот клуб Вардар.Турнирот се играше на три локации во четири сала во Скопје:во двете сали во СЦ „Јане Сандански“, во СРЦ Кале и во ОУ „Круме Кепески“ во Кисела Вода. 1.ЖРК Вардар-Жрк Чаир 32:10 2.ЖРК Вардар-Жрк Ѓорче Петров 23:11 -Со оглед на тоа дека оваа ... Read More »

Нина Ладева за Вардарфанс:Наградата најдобар голман, представува потик и мотив за понатамошна надоградба како голман.

10945523_803445899702258_1845021204_n

Младинките на Жрк Вардар се освојувачи на турнирот-Вардар“еден живот,една љубов“ кој беше во организација на ракометниот клуб Вардар.Турнирот се играше на три локации во четири сала во Скопје:во двете сали во СЦ „Јане Сандански“, во СРЦ Кале и во ОУ „Круме Кепески“ во Кисела Вода. 1.ЖРК Вардар-Жрк Чаир 32:10 2.ЖРК Вардар-Жрк Ѓорче Петров 23:11 -Ова е прв организаиран турнир на ... Read More »

Жрк Вардар го освои второто место на турнирот во Хрватска.

phoca_thumb_l_DD1_7846

Втората екипа на Жрк Вардар учествуваше на турнир во Хрватска,на кој го освои второто место. На првиот натпревар,противник им беше кадетската селекција на Црна Гора против кој забележаа победа со резултат 22:13 (10:5).Ангела Тодоровска беше најефиксна постигнувајќи 6 гола,ја пратеа Итана Грбиќ со 4 ,Митова и Георгиевска со 3 гола. Вториот дуел го одиграа со екипата на Жрк Сињ, на ... Read More »

Ивана Маневска за Вардарфанс:Во Вардар сите се супер.

1477378_10203219995679485_429254348_n

Членот на вториот тим на Жрк Вардар, Ивана Маневска оваа натпреварувачка сезона ќе ја пропушти од приватни причини. Сепак не заборави да даде комплименти за својата екипа. -За екипата можам да кажам се најдобро, задно со стручниот штаб. Сите се амбициозни, талентирани и верувам дека голем дел од нив се иднината на Вардар. По првиот дел од сезоната, втората екипа ... Read More »

Втората екипа на Жрк Вардар ја заврши полусезоната во супер лигата.

phoca_thumb_l_DD1_2764

Вториот тим на Жрк Вардар предводени од Симе Симовски завршија со настапите во Супер лигата,по првиот дел од сезоната.Екипата забележа 6 победи и 4 порази. 1 коло: Жрк Вардар-Жрк Металург 14:20 2 коло: Жрк Вардар-Ѓорче 31:15 3 коло: Жито Прилеп-Жрк Вардар 26:39 4 коло: Жрк Вардар-Вардар 23:36 5 коло: Жрк Пелистер 2012-Жрк Вардар 21:34 6 коло: Жрк Металург-Жрк Вардар 23:19 ... Read More »

Вториот тим на Жрк Вардар со подготвителни натпревари.

phoca_thumb_l_DD1_5704

На подготовките во Аранѓеловац,вториот тим на Жрк Вардар одигра неколку подготвителни натпреаври и ги оствари следниве резултати: 1.Жрк Вардар-Књаз Милош генер. 96/97 30:18  Керамичиева (8),Тодоровска и Нолевска (5) 2.Кадетска Српска репрезентација-Жрк Вардар 13:20 Керамичиева(10),Тодоровска(5) 3.Жрк Вардар-Јагодина 19:26 Керамичиева(10),Гакидова(4),Тодорвска(3) 4.Наиса-Жрк Вардар 19:21 Прленда(5),Керамичиева и Гакидова(4), Ладева 12 одбрани. На турнирот во Кикинда,беа остварени следниве резултати: 1.Кикинда-Жрк Вардар 27:26 2.Жрк Вардар-Петроварадин 31:17 ... Read More »