Monday ,22 January 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Втор тим (page 20)

Втор тим

Нина Бојаџиска: Верувам во девојките, ќе дадеме се од себе да се пласираме во полуфиналето

vardrafans nina bojadjiska

Екипата на Жрк Вардар Јуниор го направи првиот чекор, кон историскиот пласман во полуфиналето на Челинџ купот. Избраничките на Симе Симовски со предност од три гола ќе патуваат на реваншот во Украина и ќе се обидат да ја елиминираа екипата на Карпати. Конечниот резултат на овој прв дуел гласеше 22:19. По првото полувреме имавме исто така предност од 13:12. Можеби ... Read More »

Победа! Вардар Јуниор ќе патува со три голови предност во Украина

vardarfans pobeda na zrk vardar junior vo avtokomanda

ЖРК Вардар Јуниор го одигра првиот, од вкупно двата историски натпревари за влез во 1/2 финалето од Челинџ купот. Младите Вардарки одиграа одличен натпревар против тимот на Карпати од Украина и го добија со резултат 22-19, тоа значи дека нашите младите девојки ќе патуваат за Украина со три голови предност. Натпреварот во првите десет минути се играше гол за гол, во ... Read More »

Познат составот на Вардар јуниор, за дуелот од 1/4 финалето во Челинџ купот со Карпати

vardarfans-vardar-junior-se-plasirase-vo-slednata-runda-660x330

Црвено-црниот млад женски колектив Жрк Вардар Јуниор ќе брка историски пласман помеѓу најдобрите четири екипи во рамките на Челинџ купот. Противник во 1/4 финалето   е екипата на Карпати од Украина. Избраничките на Симе Симовски ќе бидат домаќини на првиот дуел, кој  се игра денес во спортскиот центар “Јане Сандански“, од 18-30 часот. Нашиот противник е лидер во украинското првенство со ... Read More »

Челинџ Куп 1/4 финале: ТВ пренос Вардар јуниор-Карпати 18.30 часот

vardarfans-zrk-vardar-junior-so-osma-pobeda-660x330

Нашиот млад црвено-црн женски колектив Жрк Вардар Јуниор ќе брка историски пласман помеѓу најдобрите четири екипи во рамките на Челинџ купот. Противник во двата 1/4 финални натпревари е екипата на Карпати од Украина. Избраничките на Симе Симовски ќе бидат домаќини на првиот дуел, кој  се игра денес во спортскиот центар “Јане Сандански“. Овој  европски меч за нашите девојки ќе започне во ... Read More »

Сара Митова: Верувам во секоја од девојките дека ќе одиграме добар и борбен натпревар

vardarfans-sara-mitova-660x330

Утре со почеток од 18:30 часот во спортскиот центар Јане Сандански, екипата на Жрк Вардар Јуниор ќе го одигра првиот натпревар во рамките на 1/4 од Челинџ купот. Противник е екипата на Карпати од Украина. Во таборот на Јуниор се свесни за значањето на овој двомеч, кој е историски за успехот на овие млади ракометарки. Во пресрет на овој дуел ... Read More »

Жрк Вардар Јуниор повторно го победи Металург во Автокоманда, овој пат на контролен натпревар

vardarfans zrk vardar junior

Екипата на Жрк Вардар Јуниор која е најпријатното изненадување оваа сезона во супер лигата и европските натпреварувања, продолжува со добри резултати дури и на контролните натпревари. Избраничките на Симе Симовски имаа успешна “контрола“ пред можеби најважните два натпревари во рамките на 1/4 од Челинџ купот. Црвено-црните по втор пат оваа сезона го совладуваат првиот тим на Металург во автокоманда, но овој ... Read More »

Симовски: Со добра одбрана можеме да стигнеме до поволен резултат – Трпковска: Ќе се бориме за секоја топка и ќе оставиме срце на терен

vardarfans zrk vardar junior

Вториот тим на Жрк Вардар во понеделник го очекува голем предизвик, во рамките на 1/4 од Челинџ купот. Во Скопје доаѓа екипата на Карпати од Украина, во пресрет на првиот натпревар од ова натпреварување. На денешната прес-конференција присуствуваа тренерот Симовски, капитенот Маја Трпковска и Симона Стојановска. -Карпати е една пречка за којашто речиси еден месец се подготвуваме. Голем успех за ... Read More »

Вардар јуниор од 16 часот ќе одигра пријателски меч против Металург

vardarfans vardar junior se plasirase vo slednata runda

Денеска со почеток во 16 часот во салата во Автокоманда, ЖРК Вардар Јуниор и ЖРК Металург ќе одиграат пријателски натпревар. Ова ќе биде последната проверка на тренерот Симе Симовски пред историскиот натпревар против Карпати во рамките на 1/4 финалето од Челинџ купот кој ќе се одигра в понеделник во нашата сала со почеток во 18:30. Тренерот на Вардар Јуниор Симе Симовски за ... Read More »

Информација за утрешните прес-конференции на Жрк Вардар и Вардар Јуниор

vardarfans-pres-konferencija-660x330

Двата женски црвено-црни ракометни колектви ги чекаат сериозни европски предизвици во наредните денови. Избраничките на Кастратовиќ и Камара во недела го пречекуваат европскиот и црнагорскиот женски ракометен шампион екипата на Будуќност, а младите девојки од Жрк Вардар Јуниор ден подоцна исто така во С.Ц. Јане Сандански ќе имаат европски меч со украински Карпати во рамки на Челинџ купот. По тој ... Read More »

Челинџ Куп: Последни подготовки за историскиот меч на Вардар јуниор со Карпати

vardarfans junior

Нашиот Жрк Вардар Јуниор ќе брка историски пласман помеѓу најдобрите четири екипи во рамките на Челинџ купот. Наш противник во двата 1/4 финални натпревари е екипата на Карпати од Украина. Избраничките на Симе Симовски ќе бидат домаќини на првиот дуел, кој ќе се одигра на 22.февруари во спортскиот центар “Јане Сандански“. Истиот ќе започне во 18:30 часот, а Вардарки ќе се ... Read More »