Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Втор тим (page 30)

Втор тим

Маја Трпковска: Мислам дека имаме доволно квалитет, за да ја преземеме улогата на фаворит

vardarfans maja trpkovska zrk vardar junior

Екипата на Жрк Вардар јуниор во петок и сабота ја очекуваат два натпревари, во рамките на третото коло од Челинџ купот. Противник е “анонимниот“ тим на Лондон Ејнџелс, кој веќе допатува во Скопје и се подготвува за двомечот против нашите девојки. Двата дуели ќе се одиграат во спортскиот центар Јане Сандански, со почеток од 18 часот. Од утрешниот натпревар ќе ... Read More »

ЧЕЛИНЏ КУП: Вардар јуниор во петок и сабота игра со Лондон Ејнџелс, од првиот меч ќе има ТВ.пренос

vardar-junior-prilep-30.09.2015-2374

 ЖРК Вардар јуниор годинава ја преставуват нашата земја во европскиот Челинџ Куп. Екипата предводена од Симовски противник во истиот го имаат тимот на Лондон Ејнџелс. Овие дуели на нашите млади  девојки се е дел од  3-то  коло од Челинџ Купот и тие се закажани за на  13 и  14 ноември. За јуниор ова е второ учество  на европска сцена, лани немавме многу среќа и за противник ... Read More »

Ангела Тодоровска: Добрата и силна одбрана го реши натпреварот

vadrfans pobeda za vardar junior, izjava na todorovska

Во дербито на 5 коло во женската “скопско супер-лига“ , екипата на Жрк Вардар јуниор направи подвиг совладувајќи го првиот тим на Металург, на теренот во Автокоманда. Дуел кој имаше неизвесна завршница, во кој нашите девојки влегоа со предност од два гола, која ја зачуваа до крајот на 60 минути. Конечниот резултат гласеше 21:22. Металург беше подобар во првата половина ... Read More »

Изненадување во Автокоманда, вториот тим на Жрк Вардар го победи првиот на Металург

vardarfans pobeda na zrk vardar junior vo avtokomanda

Дека оваа сезона ќе гледаме целосна доминација на Вардаровите екипи во “скопско супер-лигата“ ја потврди Жрк Вардар јуниор кој на теренот на противникот, во населбата Автокоманда беше подобар од првиот тим на Металург. Малку беа тие што веруваа дека избраничките на Симе Симовски ќе направат подвиг и на гостински терен ќе го победат големиот фаворит. Домаќинот, екипата на Металург одлично ... Read More »

Нина Ладева: Сигурна сум дека девојките се подготвени за голем триумф во Автокоманда

vardarfans izjava na nina ladeva

Утре во спортската сала во населбата Автокоманда не очекува дерби дуелот, во рамките на 5 коло од женската “Скопско супер лига“ . Во него ќе се сретнат вториот тим на Жрк Вардар и првиот тим на Металург. Двете екипи се наоѓаат на првите две места на табелата, со максимален учинок на бодови во првите четири одиграни кола. Црвено-црните играат одлично ... Read More »

Дуел на непоразените, утре ЖРК Вардар Јуниор гостува кај Металург

y3 (1)

Утре Петок во спорската салата во скопската населба Автокоманда ќе се одигра дуелот на единствените две непоразени екипи во “Скопско супер лигата“. Нашите девојки од тимот на Вардар јуниор гостуваат кај тимот на Металург во рамки од 5.коло во единствената ракометна лига во земјава. Двете екипи по крајот на изминатите две кола собраа максимални 12 бодови. Мечот во Автокоманда е ... Read More »

(ФОТО) Жрк Вардар Јуниор со супериорен старт 4-та победа од 4 одиграни меча, последна “жртва„ Ѓорче

y

Избраничките на Симе Симовски имаат супериорен старт во “Скопско Супер лигата“ тие во четвртиот дуел ја забалежаа четвртата победа со што го заземаа лидерското место на табелата. Младите девојки без особени проблеми како домаќини однесоа  победа со екипата на ЖРК Ѓорче со резултат 34-17, а дуелот на полувреме беше 15-6. Ракометарките на Ѓорче отворија со 0-1, но брзо покажавме дека ... Read More »

ЖРК Вардар јуниор победи на гостувањето кај Куманово

vardarfans-615x330

Нашите млади ракометарки од ЖРК Вардар јуниор денес по крајот на паузата заради репрезенативни обврски го имаа вториот меч во женската Супер лига. Тие во рамки третото коло од единствената домашна лига (првото беа слободни) гостуваа во Куманово кај истоимениот ракометен женски тим каде ја остварија својата втора победа сезонава . Нашите девојки ја имаа фаворитската улога  која и ја ... Read More »

Македонија поразена од Ц. Гора, Петковска и Ристовска со забележителна улога

vardarfans devojke

Македонската сениорска репрезентација е поразена на стартот од квалификациите, за европското првенство кое во 2016 ќе се одигра во Шведска. Во градот Бар, домашната селекција на Ц. Гора беше поуспешна, забележувајќи победа со резултат 21:14. Црнагорките на стартот од натпреварот направија серија од 4:0, ние првиот погодок го постигнавме дури во 8 минута. Сепак во продолжение гледавме подобра игра на ... Read More »

ЖРК Вардар јуниор на 13 и 14 ноември ќе ги игра мечевите во Челинџ Купот

vardarfans Y

Младите ракометарки на црвено-црните од  тимот на ЖРК Вардар јуниор годинава ја преставуват нашата земја во Челинџ Купот. Екипата предводена од Симе Симовски противник во истиот го имаат тимот на Лондон Ејнџелс. Овие дуели на нашите млади  девојки се е дел од  3-то  коло од Челинџ Купот и тие се закажани за на  13 и  14 ноември. Спортскиот центар „Јане Сандански“ ќе биде домаќин и на двата меча  по ... Read More »