Monday ,23 April 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Втор тим (page 34)

Втор тим

Втората екипа на Жрк Вардар се пласира на заршницата на националниот куп

vardarfans kup

Избраниците на Симе Симовски се пласираа меѓу најдобрите четири екипи, кои ќе се борат за трофејот во купот на Македонија. Во единствениот меч за да стигнат до завршницата, противник им беше екипата на Ѓорче. Натпреварот заврши со голема побед на Вардарки со резултат 28:19. Ѓорче беше рамноправен противник некаде до крајот на првото полувреме, кога одржуваа резултатска неизвесност. Сепак на ... Read More »

Вардарки доминираат во составот за квалификацискиот турнир во Скопје

Vardrafans mladinki

Младинската ракометна репрезентација до 19 години, во периодот од 17-19 април ќе го одигра квалификацискиот турнир во рамките на европското првенство што ќе се одигра оваа година во Шпанија. Во составот кој ќе биде предводен од моменталниот тренер на втората екипа на Жрк Вардар и младинките Симе Симовски, доминираат ракометарки на Вардар. Од првата екипа, тука се голманот Драгана Петковска, ... Read More »

Првата екипа подобра од втората на Жрк Вардар.

zhrk-vardar-vardar-24.03.2015-1178(1)

Избраничките на Индира Кастратовиќ преку натпревари од Супер-лигата ја темпираат формата пред натпреварот со актулениот европски првак, екипата на Ѓер во 1/4 на ЛШ. После вчерашната убедлива победа против Пелистер, денес одиграа нов натпревар против вториот тим на Вардар. Поискусните забележаа висока победа со резултат 40:21. Девојките на Симе Симовски дадоа силен отпор и беа донекаде рамноправен противник до првото ... Read More »

Втората екипа на Жрк Вардар продолжува победнички

mladite-vardarki-go-deklasiraa-gjorche-odlichnata-nolevska-postigna-12-gola-1098

Избраничките на Симе Симовски продолжија со настапите во Супер лигата. После големата победа против екипата на Металург, забележаа нов триумф во дуелот против Ѓорче. Незивесност околу победникот постоеше само во првиот дел, кога на пауза се замина со резултат 13:11. На почетокот на второто полувреме, Вардарки направија серија од 6:0 и го скршија отпорот на противникот. Како одминуваше натпреварот, разликата ... Read More »

Втората екипа и младинките на Жрк Вардар, ги одмерија силите во младинската лига

mladite-vardarki-so-golem-presvrt-go-pobedija-metalurg-1000

Во натпревар од младинската лига, силите ги одмерија Вардарки едни против други. Втората екипа на Жрк Вардар предводени од Симе Симовски, славеа убедливо против младинките кои ги предводи Благојче Весиќ. Победата на вториот тим, ни во еден момент не беше доведена во прашање. На полувреме се замина со резултат 27:4. Сепак тоа е далеку поискусна и повозрасна екипа, од младинките ... Read More »

Иднината на женскиот ракомет: Теодора Керамитчиева

10408556_10204891874881190_2730424677254847119_n

Иднината на женскиот ракомет во Македонија може да биде пресреќна што има генерација за поздрав, која во иднина треба да бидат носители на првиот тим на Репрезентацијата  на Македонија. Вистински потег направи управата на Жрк Вардар, со доведувањето на Теодора Керамитчиева од екипата на Металург. Уште во куп натпреварите минатата сезона Теодора даде јасна порака до управата на нашиот клуб дека ... Read More »

Маја Трпковска: Оваа победа ја зголемува самодовербата во екипата

mladite-vardarki-so-golem-presvrt-go-pobedija-metalurg-1000

Втората екипа на Жрк Вардар со победа го стартуваше вториот дел од сезоната во Супер лигата. Во С.Ц. Јане Сандански успеаа да забележат победа против првиот тим на Металург, со резултат 18:17. Нашите девојки во финишот подобро се снајдоа, и имаа поголема желба за победа. -Тоа беше тежок и израмнет натпревар до последните моменти. Во последните 15 минути изигравме агресивна ... Read More »

Симовски: Задоволен сум од победата – Ангела Тодоровска: Големата победа се должи на тимската игра и желбата за триумф.

mladite-vardarki-so-golem-presvrt-go-pobedija-metalurg-1000

Втората екипа на Жрк Вардар приреди мало изненадување, забележувајќи победа против првиот тим на Металург. Екипата од автокоманда во текот на натпреварот на два пати имаа предност од четири гола 3:7 и 12:16. Сепак избраничките на Симе Симовски успеваа да се вратат во игра, и во драматичен финиш да забележат голема победа. Конечниот резултат гласеше 18:17. -Задоволен сум од победата. ... Read More »

ЖРК Вардар со нов дизајн на сајтот

Новиот дизајн на http://zrkvardar.com.mk/

Како и машкиот ракометен клуб Вардар и Женскиот се одлучи да направи редизајн на својот Веб сајт. Од како тимовите се под една капа и сопствеништво на г-н Сергеј Самсоненко целосно се професионализираа во сите сегменти :маркетингот, односот со јавноста , условите и.т.н .  За целосен увид во новит сајт погледнетена http://zrkvardar.com.mk/   Read More »

Жрк Вардар 2 – Жрк Металург 18-17 Голема победа на младите девојки !

29

Во промотивниот меч од вториот пролетен дел во Супер лигата вториот тим на Жрк Вардар успеја да ја однесе победата над ривалките од Автокоманда . Мечот заврши со тесна и заслужена победа на младите Вардарки од 18-17 . Тврд меч со малку голови  во кој главна улога  ја имаа одбраните на двата тима . Најдобри стрелци во Црвено-Црниот тим беа ... Read More »