Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 273)

Петлиња

Започна “Караорман купот“ , Вардаровите генерации убедливи на стартот на турнирот

vardarfans karaorman kup

Вчера и официјално беше отворен вториот по ред традицонален фудбалски турнир “Караорман куп“ за генерации 2001/2/3/4/5/6, кој ќе се одржува на градскиот стадион на Фк Караорман во градот Струга. На турнирот ќе учествуваат одколу 50 екипи, од различни градови во Македонија. Меѓу нив е и фудбалскиот клуб Вардар, кој е застапен со две генерации. Веќе на стартот се остварени две ... Read More »

ФК Вардар почна со изградбата на Фудбалската академија зад источната трибина

vardarfans mladi

Почна со градба гордоста на ФК Вардар академијата за создавање на млади фудбалски ѕвезди. Истата ќе се наоѓа во Градскиот парк зад источната трибина .Истата ќе се протега на над 14.000 м2 површина .Академија за дечиња до 12 год, е прва од ваков тип на овие простори . Како што стои во извештаите на клубот  академијата  ќе има три  фудбалски игралишта, ... Read More »

Фк Вардар генерација 2006 први, генерација 2005 и 2004 трети, на завршниот турнир во детската лига (ФОТО)

vardarfans petlinja 7

Најмалите генерации на фудбалскиот клуб Вардар кои се натпреваруваат во детската лига, учествуваа на завршниот турнир кој се играше на терените на ФФМ. Фк Вардар родени 2006 година, играше во својата 2006 ген. и станаа шампиони на Македонија. На завршниот турнир ги остварија следните резултати: -2006:(четвртфинале) ФК Вардар-LG битола 4:1….(полуфинале) ФК Вардар-Фк неготино 4:2. ФИНАЛЕ: ФК Вардар- Фк скупи 2:1. За генерација ... Read More »

Најмлaдите Вардарци со лекција за Зенит, Челик, Перфект

11351899_495492290598559_262356804_n

Најмладите надежи на Вардар се на турнир во Босна, а таму газат се пред себе. Овие млади надежи делеа лекции овие денови за врсниците од Зенит, Челик и Перфект од Сребреник. Ви ги презентираме резултатите: 2002 година ФК ВАРДАР – Челик 4:0 2002 година ФК ВАРДАР – Перфект  Сребреник 6:0 2002 година ФК ВАРДАР – Зенит 2:0 2004 година ФК ... Read More »

Младинските категории на Фк Вардар родени 2003 и 2005, беа учесници на турнир “Синалко куп 2015“ во Штип

vardarfans petlinja

Викендов кој помина две млади генерации на Фудбалскиот клуб Вардар учествуваа на Турнирот Синалко, кој се играше во Штип. Генерацијата родени 2003 го освоија првото место, со сите победи и без ниеден пораз. Во групата играа мечеви со следниве екипи: -Брегалница-Вардар 1:1 -Вардар-Академија Пандев 1:0 -Самос-Вардар 0:0 Понатаму следуваа елиминациските мечеви, во кои младите надежи продолжија да редат успеси. 1/4 ... Read More »

ФК Вардар со нов проект за иднината! Нови регионални школи. Таневски и Ивановски се дружеја со најмладите фудбалерчиња

vardarfans ficotane

ФК Вардар сериозно вложува во фудбалската иднина така вчера беше потпишани нови договор помеѓу ФК Вардар и регионалните школи од Куманово, Штип, Ресен, Охрид, Виница, Валандово и Скопје. Воедно Вардар донираше 650 сета на спортска опрема на сите членови на регионалните школи по ова се оддржа настан на фудбалскиот терен во близина на салата Јане Сандански. Како што велат од ... Read More »

Петлиња детска лига-резултати

11081733_964594193565183_1168629568_n

Започна детската лига и за најмалите Вардарови генерации-петлиња. Ви ги презентираме сите нивни остварени резултати досега во оваа лига. -Категорија 2002 година 1. Вардар-Македонија Ѓ.П. 0:0 2. Вардар-Сарај 2:2 3. Вардар-Шкупи 1:2 4. Вардар-Металург 0:2 -Категорија 2003 година 1. Вардар-Работнички 8:1 2.Вардар-Гоце Делчев 15:0 Оваа генерација ја предводи Филип Арсовски. -Категорија 2002 година 1. Работнички-Вардар 4:0 2. Вардар-Шкупи 7:1 Оваа ... Read More »

Андреј Томиќ: Ќе пробаме да ја одбраниме титулата од минатата сезона.

11042211_859117294148328_1538290843_n

“Петлињата“ на Фк Вардар генерација 2002 се активни во овој подготвителен период, преч почетокот на нивната лига која би требало да започне за некаде 15 дена. -Атмосферата во екипата е одлична. Како што го завршивме првиот дел од сезоната, така го продолживме и овој дел. Максимално се подготвуваме за пролетната полусезона каде што  играме со една генерација повозрасни од нас. ... Read More »

Фк Вардар им подари новогодишни “пакетчиња„ на најмалите генерации во Вардар- петлињата

petle

ФК Вардар ги изненади својте најмлади членови “петлињата“ а кои припаѓат на генерациите од 2003 до 2008 година со новогодишни пакетчиња. Клубот реши да ги мотивира најмладите вардарци со пригоден поклон по повод Новата 2015 година и на помошното игралиште зад Арената “Филип Втори“ им врачи 150 пакетчиња што предизвика голема радост кај најмалите генерации од фудбалската школа на Вардар. На ... Read More »

Фк Вардар генерација 2002, убедливи против Нова Колонија

10751969_402315006582955_743189364_n

Екипата на Фк Вардар генерација 2002 предводени од тренерот Павел Неделковски одиграа пријателски натпревар против екипата на Нова Колонија,на која остварија убедлива победа од 7:0.Натпреварот се играше по 25 минути во двете полувремиња.На овој дуел дури пет пати во листата на стрелците се запиша Марио Илиевски, а два гола постигна и Леонид Игњатов. Натпреварот се одигра на помошното вештачко игралиште ... Read More »