Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 274)

Петлиња

Младите генерации на Фк Вардар ќе учествуваат на “Фер плеј куп 2015“

vardarfans ferplej

Фудбалскиот клуб Вардар го потврди учеството на турнирот “Фер плеј куп 2015“ кој во периодот од 18-23 август ќе се одржи во градот Охрид. Ова ќе биде вкупно петиот по ред интернационален фудбалски турнир за млади категории, кој ќе се игра во Охрид. Организаторите на турнирот најавуваат голем број на екипи од Македонија и Балканот. Најавено е и учество на ... Read More »

Петар Давидоски: Со добра игра и стратегија на тренерот Филип Арсовски, успеавме и оваа година да го освоиме турнирот

y

Фк Вардар генерација “2003“ втора година по ред го освојуваат традиционалниот турнир “Караорман куп“ кој се играше во Струга, на градскиот стадион на Фк Караорман. Оваа генерација со четири победи и само еден нерешен резултат на крајот сосема заслужено го освои првото место на турнирот. Гол разликата беше импресивна за овие млади момчиња, кои постигнаа вкупно 25 а примија само ... Read More »

Прво и второ место за Вардаровите генерации на “Караорман куп 2015“(ФОТОГАЛЕРИЈА)

vardarfans 2005 1

Две фудбалски генерации на Вардар беа дел од второто издание на традиционалниот турнир “Караорман куп 2015“ кој се одигра во Струга.  Фк Вардар генерација “2003“ го освои турнирот со победа во финалето против екипата на Еврофудбал од Охрид со резултат 3:1. Фк Вардар генерација “2005“ заврши како второпласирана, откако во финалниот меч беа поразени дури по изведувањето на удари од ... Read More »

Фк Вардар генерација “2003“ го освои турнирот “Караорман куп 2015“

vardarfans 2003

Изминативе денови, две Вардарови генерации беа дел од второто издание на традиционалниот турнир “Караорман куп 2015“ кој се играше на градскиот стадион на Фк Караорман, во градот Струга. Фк Вардар генерација “2003“ го освои турнирот откако во финалето беа подобри од своите врсници од екипата на Еврофудбал(Охрид). Конечниот резултат беше 1:3 за нашите момци. На полувреме се замина со резултат ... Read More »

Вардаровите генерации, денес играат финале на турнирот “Караорман куп 2015“

vardarfans petlinja

Денеска завршува второто издание на традиционалниот турнир “Караорман куп 2015“, кој се одржува во Струга на градскиот стадион на фудбалскиот клуб Караорман. Двете Вардарови генерации кои земаа учество на истиов, се пласираа во големото финале кое ќе се одигра денес. Фк Вардар генерација “2005“ во големото финале ќе игра против екипата на Фк Ферплеј(Охрид). Финалето во оваа генерација е закажано ... Read More »

Втор ден на турнирот “Караорман куп 2015“ ,генерациите на Фк Вардар продолжуваат со победи

vardarfans petlinja 1

Вчера се играа натпревари од вториот ден на традиционалниот турнир “Караорман куп 2015“, на кој нашите малди генерации продолжија со настапите. Фк Вардар генерација “2005“ вчера одиграа два натпревари, и на двата забележаа убедливи победи. Најпрво беа поуспешни од екипата на Фк Талент Битола совалдувајќи ги со 0:5. Со истиов резултат ги победија и своите врсници од Штип. Фк Постолов ... Read More »

Започна “Караорман купот“ , Вардаровите генерации убедливи на стартот на турнирот

vardarfans karaorman kup

Вчера и официјално беше отворен вториот по ред традицонален фудбалски турнир “Караорман куп“ за генерации 2001/2/3/4/5/6, кој ќе се одржува на градскиот стадион на Фк Караорман во градот Струга. На турнирот ќе учествуваат одколу 50 екипи, од различни градови во Македонија. Меѓу нив е и фудбалскиот клуб Вардар, кој е застапен со две генерации. Веќе на стартот се остварени две ... Read More »

ФК Вардар почна со изградбата на Фудбалската академија зад источната трибина

vardarfans mladi

Почна со градба гордоста на ФК Вардар академијата за создавање на млади фудбалски ѕвезди. Истата ќе се наоѓа во Градскиот парк зад источната трибина .Истата ќе се протега на над 14.000 м2 површина .Академија за дечиња до 12 год, е прва од ваков тип на овие простори . Како што стои во извештаите на клубот  академијата  ќе има три  фудбалски игралишта, ... Read More »

Фк Вардар генерација 2006 први, генерација 2005 и 2004 трети, на завршниот турнир во детската лига (ФОТО)

vardarfans petlinja 7

Најмалите генерации на фудбалскиот клуб Вардар кои се натпреваруваат во детската лига, учествуваа на завршниот турнир кој се играше на терените на ФФМ. Фк Вардар родени 2006 година, играше во својата 2006 ген. и станаа шампиони на Македонија. На завршниот турнир ги остварија следните резултати: -2006:(четвртфинале) ФК Вардар-LG битола 4:1….(полуфинале) ФК Вардар-Фк неготино 4:2. ФИНАЛЕ: ФК Вардар- Фк скупи 2:1. За генерација ... Read More »

Најмлaдите Вардарци со лекција за Зенит, Челик, Перфект

11351899_495492290598559_262356804_n

Најмладите надежи на Вардар се на турнир во Босна, а таму газат се пред себе. Овие млади надежи делеа лекции овие денови за врсниците од Зенит, Челик и Перфект од Сребреник. Ви ги презентираме резултатите: 2002 година ФК ВАРДАР – Челик 4:0 2002 година ФК ВАРДАР – Перфект  Сребреник 6:0 2002 година ФК ВАРДАР – Зенит 2:0 2004 година ФК ... Read More »