Friday ,21 September 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 30)

Петлиња

Бесар Гуџуфи им донесе финале на ФК Вардар генер. “2004“, кој со резултатски пресврт го победи Берое

gg2

Вардаровата генерација родени “2004“ година ќе играат во големото финале на турнирот “Колониа Куп“, кој се одржува во градот Бургас. Избраниците на Игор Кралевски во полуфиналето ја совладаа екипата на Берое (2:1) и тоа со резултатски пресврт откако на полувреме имавме негатива од 0:1. Тренерот Кралевски стартуваше со следниве 11-сетмина: Ангелов, Љушев, Анчевски, Серафимов, Јаневски, Милошевски, Стоимов, Каровски, Гуџуфи, Стојановски, Павлески. ... Read More »

Полуфинале на турнирот во Бугарија, за младите надежи родени “2004“ година на ФК Вардар, под водство на Кралевски

vardarfans-naslovna

Генерацијата родени “2004“ година на фудбалскиот клуб Вардар ќе играат во полуфиналето на турнирот “Колониа Куп“ кој се одржува во градот Бургас. Избраниците на Игор Кралевски денес одиграа два натпревари, кои ги добија со идентичен резултат од 5:0. На првиот меч утринава се сретнавме со екипата на Арда од Бугарија, меч кој го добивме убедливо со резултат 5:0. Повторно Георг ... Read More »

Давидовски, Мирков, Ѓорѓоски и Андрески со фудбалската репрезентација до 15 години, ќе бидат дел од меморијалниот турнир “Јосип Каталински Шкија“

vardarfans-turnir

Младинската фудбалска репрезентација до 15 години утрово заминаа за Босна и Херцеговина, каде во петок и сабота ќе биде дел од седмото издание на меморијалниот турнир “ Јосип Каталински Шкија“. На истиот ќе настапат селекциите до 15 години на Македонија и Босна и Херцеговина, потоа селекцијата на градот Белград и заедничката селекција на Сараево и Источно Сараево. Турнирот е во ... Read More »

Вардаровата генер. “2004“ со убедлив триумф стартуваше на турнирот “Колониа Куп“, кој се игра во Бургас

vardarfans-gener-2004-660x330

Вардаровата генерација родени “2004’ година со победа го стартуваа турнирот “Колониа Куп“, кој во периодот од 3-6-ти април ќе се одигра во Бургас. Избраниците на Кралевски утрово на премиерниот свој меч беа подобри од екипата на Нафтохемик од Бургас, која ја совладаа убедливо со резултат од 5:1. Тренерот Кралевски стартуваше со следниве 11-сетмина: Ангелов, Љушев, Анчевски, Серафимов, Јаневски, Милошевски, Стоимов, ... Read More »

Ефикасно коло во детската лига за вардаровите генерации, кои постигнаа вкупно 92 голови, имаа десет победи, само еден нерешен резултат и пораз

5

 Изминатиов викенд се одигра второто пролетно коло во детската фудбалска лига. Вардаровите генерации одиграа вкупно 12 натпревари на кои забележаа дури 10 победи, само 1 нерешен резултат и 1 пораз. Постигнавме вкупно 92 голови, што говори за големата ефикасност на нашите млади надежи во ова коло. Генерацијата “2005′ одигра два дуели кои ги доби во своја корист. Вардар (1) убедливо ... Read More »

(ФОТО) Вардар (3) од генер. “2007“ стигна до нова победа, натпреварувајќи се во повозрасната “2006“ генерација

15

Екипата на Вардар (3) од генерацијата родени “2007“ имаше уште едно успешно коло во повозрасната генерација “2006“. Избраниците на Томче Трајановски овој пат славеа обеда во дуелот со екипата на Њу Старс (1), која ја победија со резултат 5:0. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2005“ славеше во дуелот со Форца

0

Викендов  на терените на ФФМ  второто пролетно коло го одигра генерацијата на ФК Вардар родени “2005“ година. Момците на Ане Андовски одиграа два натпревари и забележаа исто толку победи. Најпрво на теренот излегоа екипите на Вардар (1) и Форца, дуел кој им припадна на црвено-црните со резултат 6:0. Заслужена победа за вардарци, кои во најголем дел од натпреварот го напаѓаа противничкиот гол и ... Read More »

Петар Давидовски: Очекувавме цврст натпревар, триумфот против Шкендија не доближи до освојување на шампионската титула

20

Изминатиов викенд се одигра дербито во регионалната – скопска лига, помеѓу екипите на Вардар и Шкендија, кај генерацијата родени “2003“ година. Вардарци го добија можеби најважниот натпревар оваа сезона во лигата, откако на домашен терен минимално со резултат 1:0 ја совладаа екипата на Шкендија, која е нивни единствен конкурент за освојување на шампионската титула. Еден гол го реши дербито, на ... Read More »

ФК Вардар генер. “2004“ замина за Бургас, каде од утре ќе учествува на турнирот “Колониа куп“

received_1641085585938281

Вардаровата генерацијата родени “2004“ година во периодот од 3-6 ти април ќе учествува на силен меѓународен турнир “Колониа Куп“ кој ќе се одигра во градот Бургас ( Бугарија). На истиот ќе настапат и екипи од Србија, Украина, Романија, Турција и Бугарија. Имиња како Вардар, Партизан, Црвена Ѕвезда, Черноморец Одеса и други ќе бидат дел од овој меѓународен турнир. Тренерот Игор ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар (1) генер.2007 со 19 гола го “потопи“ ФК Хет-Трик

22

Вчера на терените на ФФМ продолжија натпреварите во рамките на детската фудбалска лига. Свои натпревари одигра и вардаровата генерација родени “2007“ година. Во утринскиот термин се сретнаа екипите на Вардар (1) и Хет-Трик, меч кој го добија избраниците на Томче Трајановски со резултат од 19:3, во прдоолжение фотографии од истиот. Read More »