Sunday ,18 March 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 30)

Петлиња

ФК Вардар организира летен фудбалски камп во Охрид

11376-rezultati-od-vardar-junior-ligata-odigrana-vo-ohrid

ФК Вардар ќе организираа  летниот камп  во Охрид, во информацијата за истиот се вели: Ве повикуваме, покрај тренерите на Вардар во младинската школа и високите стручни лица, да земете учество на овој камп, и да го надоградите своето фудбалско знаење. Биди подобар фудбалер под водство на високо образовани тренери од фудбалската Академија на ФК Вардар. Кампот ќе биде посетен и ... Read More »

Алек Сељанац: Успехoт оваа сезoнa се дoлжи нa сите нaс игрaчите и секако тренерот Трајановски

vardarfans-alek

Зад нас е натпреварувачката сезона 2016/17, во која генерацијата на ФК Вардар родени “2003“ година успеаа да станат шампиони на Македонија и да го освојат националниот куп, што не им успеа на ниту една друга генерација оваа сезона. Избраниците на Томче Трајановски имаа 18 победи од 19 одиграни натпревари во регионалната-скопска лига, додека еден дуел го одиграа со нерешен резултат. ... Read More »

Стефан Младеновски и оваа сезона е најдобар стрелец кај Вардаровата генерација “2007“

2530

Генерацијата на фудбалскиот клуб Вардар, родени “2007“ втора година по ред успеаа да станат шампиони на Македонија. Вардар (1) го повтори успехот од минатата сезона и го освои првото место во детската лига, додека нивните соиграчи од Вардар (2) на крајот беа освојувачи на бронзениот медал. Оваа генерација постигна најмногу погодоци од сите екипи на Вардар, кои оваа сезона се ... Read More »

Исмет Хајдари: Со одбрана на трофејот покажавме дека сме најдобри, сепак оваа генерација го нема кажано последниот збор, допрва следи вистинското од овие момци

vardarfans-ismet-hajdari

Втора сезона по ред, Вардаровата генерација родени “2004„ година се шампиони на Македонија, откако успеаа да ја освојат детската лига во својата возрасна категорија. Интересно и во двете сезони, првото место го освојуваше екипата на Вардар (2), додека третото му припаѓаше на Вардар (1). Тоа нишно не значи, со оглед дека тренерите, Арсовски и Андовски вршеа подеднаква селекција и во ... Read More »

Шампионска сезона за дебитантите од ФК Вардар генер. “2008“ кои ја освоија детската лига

vardarfans-gener-2008

Најмладата генерација на ФК Вардар која оваа сезона се натпреваруваше во детската лига, момчиња родени “2008“ година успеаа да станат шампиони на Македонија, во нивната дебитантска сезона во ова натпреварување. Во есенскиот дел се натпреварувавме со една екипа, додека во пролетниот дел на лигата се приклучи и Вардар (2). И двете екипи беа предводени од тренерот Павел Неделковски, а на ... Read More »

Дарко Трпезановски: Колективноста и самодовербата ја красеше нашата генерација, која успеа на крај да ја освои двојната круна

vardarfans-trpezanovski

Зад нас е натпреварувачката сезона 2016/17, во која генерацијата на ФК Вардар родени “2003“ година успеаа да станат шампиони на Македонија и да го освојат националниот куп, што не им успеа на ниту една друга генерација оваа сезона. Избраниците на Томче Трајановски имаа 18 победи од 19 одиграни натпревари во регионалната-скопска лига, додека еден дуел го одиграа со нерешен резултат. ... Read More »

(Фотогалерија) Доделување на трофеи и награди за Вардаровите екипи, на турнирот во Штип

3

Две генерации на фудбалскиот клуб Вардар претстојниве два дена беа дел од меморијалниот турнир “Ѓорѓи Стојков-Пивка“. Тоа беа момчињата родени “2005“ и “2006“ година, кои освоија прво место на овој турнир, кој се очекува во наредниве години да стане традиција. Тројца наши играчи земаа поединечни награди: Филип Јовановски ( најдобар стрелец), Давор Серафимов ( најдобар играч) кај генерација “2005“ и ... Read More »

(ФОТО) Вардаровите генерации “2005“ и “2006“ се освојувачи на првиот меморијален турнир “Ѓорѓи Стојков-Пивка“

vardarfans-naslovna-2

Овие два дена на теренот со вештачка трева во градот Штип се одигра меморијалнот турнир во чест на “Ѓорѓи Стојков-Пивка“, кој е поранешен голман на Брегалница. На турнирот учествуваа вкупно усм екипи поделени во две возрани генерации, родени “2005“ и “2006“ година. На него учество земаа и екипите на Вардар во двете категории. Инаку турнирот го организираше Мал Ајак, кој ... Read More »

Финале за генерациите “2005“ и “2006“ на меморијалниот турнир „Ѓорги Стојков -Пивка“

19247679_920460944759022_7136236191480828334_n

Вардаровите генерации родени “2005“ и “2006“ година ќе играат во финалето на меморијалниот турнир “Ѓорѓи Стојков-Пивка“. Вечерва избраниците на Игор Кралевски и Филип Аровски беа подобри во дуелите со екипите на Марек и Постолов Пандев и на тој начин утре ќе играат во финалните натпревари. Генерацијата “2005“ на ФК Вардар за противник ја имаше екипата на Марек од Бугарија, која ... Read More »

Импресивна сезона за генерацијата “2007“ на ФК Вардар, која освои прво и трето место и постигна 436 голови

vardarfans-naslovna

Генерацијата родени “2007“ година на фудбалскиот клуб Вардар успеа да стане шампион на Македонија и да ја освои детската лига. Двете екипи кои беа предводени од Зоран Петковски освоија прво и трето место на завршниот турнир, кој се одигра на терените на фудбалската федерација на Македонија. Вардар (1) имаше импресивна сезона забележувајќи 29 победи од исто толку одиграни натпревари, а ... Read More »