Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 32)

Петлиња

Величковски, Алији и Порчу ќе бидат дел од Македонија У15 на меѓународниот турнир во Хрватска

117705371_2585771458400562_2755931056014009068_o

Македонската фудбалска репрезентација до 15 години се наоѓа во Велика Горица ( Хрватска), на 20 км до Загреб, каде во претстојниве три дена ќе биде дел од меѓународен турнир, на кој покрај Македонија и домаќинот Хрватска, ќе настапат уште и репрезентациите на Белорусија и Бугарија. Утре ќе го стартуваме турнирот со натпревар против селекцијата на Белорусија, додека во четврток ќе ... Read More »

(ФОТО) Меѓусебно надигрување на момците од генерација 2009

naslovna

Генерацијата 2009 предводена од Миле Крстев одигра меѓусебен контролен натпревар. Нивниот предводник ја подели генерацијата во две екипи кои имаа можност да се надигруваат и да испробуваат нови варијанти во фудбалската игра. Погледнете неколку фотографии во продолжение Read More »

(Фотогалерија) Нова „контролка“ за генер.2010, вардарци тестираа со Фудбал Кидс

179680335_3906241802755970_7902444787623662300_n

Генерацијата 2010 на ФК Вардар продолжува со одигрување на пријателски натпревари. Во пресрет на велигденските празници, момците на Боби Андоновски вчера имаа контролка со екипата на Фудбал Кидс од Драчево. Гледавме борбен дуел со многу акции и шанси за голови, на крајот победата му припадна на Вардар. Во продолжение погледнете ја фотогалерија од овој натпревар одигран на теренот на Академијата. Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2011 имаше контролен дуел со екипата на Лепенец

naslovna

Вчера на теренот на Академијата, гостин на ФК Вардар беше екипата на Лепенец. Со овој противник одигравме пријателски дуел кај генерацијата 2011. Видовме натпревар со многу голови, на крајот како победник излезе тимот на Лепенец. Честитки до двата тима за прикажаната игра. Погледнете ја фотогалеријата од овој пријателски натпревар. Read More »

(ФОТО) Вардар го победи Работнички, на контролен натпревар кај генерација 2008

179798960_3906232909423526_572475423770295016_n

На теренот на Академијата, генерацијата 2008 на ФК Вардар ја победи екипата на Работнички, на пријателски натпревар. Одличен дуел одиграа нашите момци, едноставно доминираа на теренот и на крајот заслужено победија. Честитки до целиот тим на Вардар за играта и за победата. Нашиот медиум ви носи фотогалерија од овој градски дуел кај генерацијата 2008. Read More »

(Фотогалерија) Младите вардарци од генерација 2013/14 продолжуваат да напредуваат во фудбалската игра

179675381_3903302356383248_1356186148795241153_n

Младите надежи на ФК Вардар од генерација 2013/14 продолжуваат со тренинзи на теренот на Академијата. Под водство на Филип Ивановски и Саше Милошевски, младите вардарци продолжуваат да се усовршуваат и да напредуваат во фудбалската игра. Погледнете галерија на фотографии од тренингот на младите вардарови надежи. Read More »

(ФОТО) Новата група од фудбалерчиња започна со работа во „Хиподром“

179269113_10219465581892401_7034681176302459175_n

По новите уписи во младинската школа на ФК Вардар започнаа тренинзите на новата група почетици  од овој понеделник. Се работи на терените на тренинг кампот на Вардар „Хиподром“ , кој е лоциран помеѓу скопските населби Маџари и Илинден. Во моментов со голманите работи искусниот тренер Мане Манев и Трајче Стојковски кој ќе работи со младите фудбалери. Прекрасна атмосфера, задоволни детски ... Read More »

(Фотогалерија) Генерација 2007 на ФК Вардар одигра контролен натпревар против Јанг Тим

naslovna

Изминатиов викенд, генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра контролен натпревар со екипата на Јанг Тим од Струга. Победата им припадна на гостинскиот тим. Во продолжение можете да ја погледнете фотогалерија од овој пријателски дуел. Read More »

(Фотогалерија) Генерација 2009 одигра нови контролни дуели со екипата од Струга

666666666666666666666666666666666666666666666666

Генерацијата 2009 на ФК Вардар ордигра два добри натпревари против екипата на Јанг Тим од Струга кои ги доби во своја корист. Изминатиов викенд на Академијата гостин на ФК Вардар беше тимот од Струга. Нашите млади надежи под водство на Миле Крстев покажаа допадлив фудбал и поголема желба од противникот за победа. Во продолжение погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари. ... Read More »

(Фотогалерија) Вардар и Спорт Ефе кај генерација 2011 одиграа ефикасен натпревар

178528968_10219454941386395_7045022791652134258_n

На еден ефикасен натпревар одигран на теренот на Академијата, се сретнаа екипите на Вардар и Спорт Ефе кај генерацијата 2011. Дуелот заврши со нерешен резултат. Со оглед дека сезонава не е активна детската лига, клубовите се обидуваат да ја одржуваат својата форма преку ваквите пријателски натпревари. Честитки до двата тима за прикажаната игра. Погледнете ја фотогалерија од овој натпревар кај ... Read More »