Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 32)

Петлиња

Алтин Алији од Вардар повикан во репрезентацијата на Македонија до 15 години

117812315_2585771591733882_5158322708976870640_o

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години денес заминува за Црна Гора, каде во претстојниов период ќе одигра контролни натпревари со соодветната селекција на оваа земја. Селекторот на Македонија У16, повика и двајца играчи од редовите на Вардар, но едниот од оправдани причини мораше да го откаже настапот, се работи за Димитар Порчу, а со репрезентацијата ќе патува најдобриот стрелец на ... Read More »

Генерациите 2006 и 2007 на ФК Вардар одиграа пријателски натпревари

157717008_10219155048209253_4752888799501745519_o

Генерациите 2006 и 2007 на ФК Вардар под водство на Милан Коцески денес беа активни со одигрување на пријателски натпревари. Генерацијата 2006 успеа да слави на гостувањето кај екипата на Македонија Ѓ.П. Конечниот резултат на натпреварот гласеше 1:3 во корист на црвено-црните. По првото полувреме резултатот беше 1:1, а Вардар прв успеа да го отвори резултатот со голот на Алтин ... Read More »

(ФОТО) Две генерации на ФК Вардар одиграа пријателски натпревари со Јанг Тим од Струга

naslovna

Генерациите 2010 и 2011 на фудбалскиот клуб Вардар одиграа пријателски натпревари на теренот на Академијата. Гостин на Вардар беше тимот на Јанг Тим од Струга, против кој одигравме три контролни натпревари. Два беа со генерацијата 2011, од кои по една победа им припадна на двете екипи, додека на дуелот кај генерација 2010 како победник испадна тимот на Јанг Тим. Двете ... Read More »

Голем број на контролни натпревари за младите надежи на ФК Вардар

13403983_619891941505294_6494602894258407134_o

Младите надежи на ФК Вардар во претстојниве два дена ќе одиграа голем број на пријателски натпревари. Вака изгледа распоредот на одигрување натпревари за младинските екипи на Вардар Натпревари кои ќе се одиграат во петок (05.03) Генерација 2011: Вардар – Јанг Тим  18:00 Генерација 2011: Вардар – Јанг Тим  19:00 Генерација 2010: Вардар – Јанг Тим  20:00 Вечерашните натпревари ќе се ... Read More »

Втор триумф на контролните натпревари за избраниците на Милан Коцески

155255873_10219117931401356_770752540050859005_o

Генерацијата 2006 на ФК Вардар стигна и до вториот триумф на контролните натпревари. Вчера на теренот на Академијата успеавме да ја победиме генерацијата 2005 на ФК Работнички. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 5:2 во корист на вардарци. На полувреме, нашите млади надежи имаа водство од 3:0, со два гола на Марко Николовски и еден на Алтин Алији. Во вториот ... Read More »

(Фотогалерија) Вардар ген.2006 го совлада ФК Кул

0a

Вчера, ФК Вардар ген.2006 на теренот  при тренинг центарот на црвено-црните го пречека тимот на ФК Кул од Кисела Вода. Ова беше тест -напревар кој нашите момци го добија со четири разлика. Ние победивме со резултат 5-1 (0-0), ви носиме 30.фотографии од овој дуел. Извештај достапен на нашиот сајт -ТУКА! Read More »

Вардар ген.2006 подобар од Кул на „контролката“ (ФОТО)

155410148_10219115905630713_3546394841297477145_o

ФК Вардар ген.2006 денес на теренот  при тренинг центарот на црвено-црните го пречека тимот на ФК Кул. Ова беше тест -напревар кој нашите момци го добија со четири разлика. Ние победивме со резултат 5-1 (0-0). Тренерот Милан Коцески започна со овој состав: Данстак, Порчу, Јанковски, Крстевски, Николов, Лефковски, Нуредини, Ајетовиќ, Николовски, Танчев и Коловски. Првиот дел помина во голема борба ... Read More »

(Фотогалерија) Тренинг на генерација 2007 под водство на Милан Коцески

154676080_10219110331531364_1498197019369479156_o

 На теренот при  Академијата на ФК Вардар, тренинг одржа генерацијата 2007 на ФК Вардар  која е предводена од Милан Коцески. Момците заедно со нивниот тренер одржаа тренинг на теренот на Академијата, од истиот можете да погледнете галерија на фотографии. Read More »

(Фотогалерија) Милошевски работи со најмладите надежи на ФК Вардар

8

Координаторот на Академијата на ФК Вардар и тренер, Саше Милошевски одржа тренинг со најмладите надежи на црвено-црниот тим. Станува збор за момци родени 2013 и 2014 година. Тие полека навлегуваат во фудбалските води под „будното око“ на нивниот ментор. Погледнете ја фотогалеријата на Вардар Фанс од тренингот на дечиња кои се родени 2003 и 2014 година.   Read More »

(Фотогалерија) Тренинг на генерација 2008 под водство на Миле Крстев

2

Генерацијата 2008 под водство на новиот тренер Миле Крстев одржаа тренинг на теренот на Академијата.  Се работи за старо-нов тренер на оваа генерација, со оглед дека Крстев и претходно работеше со оваа генерација во младинската школа на Вардар. Нашиот медиум беше присутен на вчерашниот тренинг на оваа геенрација од кој ви носи фотогалерија   Read More »