Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 40)

Петлиња

(ФОТО) Генерациите 2004 и 2009 ги добија медалите за освоените 2 и 3.место на „Пирин Куп“

vardarfans-naslovna

Генерациите на ФК Вардар родени 2004, 2006 и 2009 година во периодот од 13-16.февруари се натпреваруваа на меѓународниот турнир „Пирин Куп“. Генерацијата 2004 заврши на второто место, откако во големото финале доживеа минимален пораз од екипата на Черно Море (0:1). Генерацијата 2009 се закити со бронзениот медал, со триумфот во малото финале против екипата на Национал (2:0), додека генерација 2006 ... Read More »

Трето место за ФК Вардар генер. 2009, додека генер. 2006 заврши на четвртото место, на турнирот „Пирин Куп“

86705630_2822595167809979_328049975730634752_o

Денес финишираше меѓнародниот младински турнир во фудбал „Пирин Куп“ на кој настапија и три генерации на фудбалскиот клуб Вардар. Генерацијата 2009 на ФК Вардар предводена од Никола Глигоров го освои бронзениот медал на турнирот. Утрово во борбата за третото место по втор пат на турнирот ја победивме екипата на Национал од Софија. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 2:0. Матеј ... Read More »

Генерациите 2006 и 2009 на ФК Вардар ќе играат за 3.место на турнирот „Пирин Куп“

86615279_2512437708998518_2525227494856982528_n

Генерациите 2006 и 2009 на ФК Вардар за жал ги загубија полуфиналните натпревари на турнирот во Бугарија и утре ќе играат за третото место на „Пирин Купот“. Генерацијата 2006 го загуби во дуелот со екипата на Берое, дури после изведување на удари од белата точка. Во регуланиот дел натпреварот заврши со резултат 0:0. Лошо се покажавме во пенал серијата, каде ... Read More »

Победа над Ботев Пловдив за 1/2 финале на ФК Вардар генер. 2006 на турнирот во Бугарија

86700220_195984948439407_1364354932043415552_n

Генерацијата 2006 на фудбалскиот клуб Вардар успеа да се пласира во полуфиналето на турнирот „Пирин Куп“ кој се игра во градот Сандански ( Бугарија). Утрово избраниците на Спасески за противник ја имаа екипата на Ботев Пловдив, која ја совладаа со резултат 2:0. Вардар беше подобрата екипа на теренот и заслужено стигна до победата. По првото полувреме имавме предност од 1:0 ... Read More »

ФК Вардар генер. 2009 со нови две победи го освои првото место во групата и обезбеди 1/2 финале на „Пирин Куп“

vardarfans-naslovna

Генерацијата 2009 на фудбалскиот клуб Вардар успеа да се пласира во полуфиналето на меѓународниот турнир „Пирин Куп“. Избраниците на Никола Глигоров ги добија и денешните два дуели и со максимален број на освоени бодови го освоија првото место во групата. Во рамките на третото коло за противник го имавме тимот на Ферион, кој го совладавме со резултат 6:1. Јаков Стојковски ... Read More »

Величковски донесе 1/4 финале за ФК Вардар генер. 2006 на турнирот „Пирин Куп“

86402111_2822548131148016_6394843709719969792_o

Вардаровата генерација 2006 ќе игра во 1/4 финалето на турнирот „Пирин Куп“, откако стигнавме и до втората победа на турнирот во Бугарија. Денес во рамките на последното коло во групата, момците на Филип Спасески стигнаа до минимална победа во дуелот со екипата на Хебар ( Бугарија) со резултат 1:0. Еднинствениот гол беше дело на Андреј Величковски кој од слободен удар ... Read More »

Никола Глигоров и генер. 2009 на ФК Вардар тргнаа со две победи на турнирот „Пирин Куп“

86639102_3434831596587181_885046146701983744_n

Генерацијата 2009 на фудбалскиот клуб Вардар која е предводена од Никола Глигоров имаше успешен старт на силниот меѓународен турнир „Пирин Куп“. Нашите млади надежи одиграа два натпревари на кои забележаа победи. Турнирот го отворивме со натпревар против екипата на Шипка ( Бугарија), дуел на кој славеа црвено-црните со резултат 2:0. Јаков Стојковски беше играчот кој му донесе предност на Вардар ... Read More »

Генерацијата 2006 отвори со победа и пораз на турнирот „Пирин Куп“ избраниците на Спасески се блиску до пласман во 1/4 финалето

2006

Генерацијата 2006 на ФК Вардар денес ги стартуваше настапите на турнирот „Пирин Куп“. Избраниците на Фили Спасески одиграа два натпревари, на кои остварија по една победа и пораз. Турнирот го отворивме со натпревар против екипата на ЦСКА Софија, меч кој го загубивме со резултат 3:2. Не можеме да кажеме дека ова беше заслужена победа за бугарската екипа, која сите три ... Read More »

(ФОТО) Генерациите 2004, 2006 и 2009 на ФК Вардар заминаа на турнир во Сандански

vardarfans-naslovna-3

Генерациите на ФК Вардар родени 2004, 2006 и 2009 година денес заминаа за Сандански ( Бугарија) каде од утре ги започнуваат настапите на меѓународниот турнир „Пирин Куп“. Генерацијата 2004 која е предводена од Сашо Тодоровски ќе биде значително ослабена за пет стандардни играчи. Никола Павлески, Стефан Тасев и Бесар Гуџуфи се наоѓаат со репрезентацијата до 16 години во БИХ, додека ... Read More »

(ФОТО) Вардаровата генер. 2007 го доби трофејот и медалите за освоеното 3.место на „Пирин Куп“

vardarfans-naslovna-2

Во конкуренција на 16 екипи, генерацијата на ФК Вардар родени 2007 година го освои третото место на силниот меѓународен турнир „Пирин Куп“ кој се играше во Сандански. Момците на Горан Петрески во борбата за бронзениот медал ја победија убедливо екипата на Спартак Пловдив (7:0) и на тој начин завршија на третата позиција, додека претходно во полуфиналето беа поразени од Национал ... Read More »