Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 50)

Петлиња

Момците на Спасески и на седмиот дуел ја зачуваа својата мрежа незатресена, генер. 2006 продолжува со победите

2717

Генерацијата 2006 на ФК Вардар стигна до седмиот последователен триумф сезонава во регионаната скопска лига. Вечерва на теренот на Академијата нашите млади надежи не дозволија изненадување и убедливо ја победија екипата на Кул Здравје со резултат 7:0 . Тренерот Спасески го стартуваше мечот со следните 11-сетмина: Данстак, Порчу (c), Спасовски, Јанкоски, Николов, Миовски, Величковски, Нурединовски, Николовски, Ајетовиќ, Алији. Андреј Величковски ... Read More »

ФК Вардар ген.2007 одигра две нерешени средби со резултат 2:2

1

ФК Вардар генерација родени 2007 денес одиграа два меча во детската лига. Избраниците на Горан Петревски-Чунга на двата меча одиграа реми со идентичен резултат 2-2. Во првата средба ФК Вардар(2) се сретна со тимот на ФК Сарај овој меч заврши 2-2 (2-1). Најпрвин се закани ривалот, на нашиот гол веќе во првата минута мораше да интервенира Даниел Исајловски. Потоа ние ... Read More »

Голем пораз на ФК Вардар генер.2005, Кул за едно полувреме ни даде шест голови и ни го нанесе првиот пораз сезонава

74184257_142796167037029_2560708185329500160_n

Честитки до екипата на Кул Здравје која успеа да не надигра во второто полувреме и да ни постигне шест голови. Генерација 2005 доживеа висок пораз на домашен терен, иако на полувреме имавме водство од 0:2, на крајот бевме поразени со резултат 3:6. Тренерот Петковски стартуваше со следните 11-сетмина: Јакимовски, Таневски, Серафимов, Кулуковски, Дошев, Спасиќ, Цветков, Јовановски, Антевски, Величковски (c). Првиот ... Read More »

Генерација 2010 на ФК Вардар без победа во денешното коло од детската лига

2418

Вардаровата генерација 2010 денес на терените на ФФМ одигра два натпревари, на кои не успеа да забележи победа. Вардар (1) „прокоцка“ два гола предност и одигра само нерешено 2:2 против екипата на Грозданоски (1). Матеј Чедевски беше играчот кој успеа со два гола да ни донесе предност од 2:0. Во последните минути од првиот дел, противникот од пенал успева да ... Read More »

Вардар (1) генер. 2008 убедливо го доби мечот со екипата на Кул

1117

Генерацијата 2008 на ФК Вардар денес одигра еден меч во рамките на детската лига, кој го доби во своја корист. Активен беше Вардар (1) кој го совлада тимот на Кул. Избраниците на Петар Георгиевски славеа убедлива победа со резултат 9:0. Коста Бошковски беше играчот кој ги постигна првите два гола на натпреварот, со кои стигнавме до водство од 2:0. Кул ... Read More »

(ФОТО) ФК Кул поуспешен од Вардар ген.2011 во Детската лига

1

Денес на терените на ФФМ, во Ново Лисиче најмладите фудбалерчиња, ФК Вардар генер.2011 година одигра два натпревари во детската лига. Тие имаа двомеч со екипите на ФК Кул. ФК Вардар(1) се сретна со тимот на ФК Кул-1, на оваа средба дојдовме до пораз со резултат 1-2.(0-0). Првиот дел заврши со почетни 0-0, двата тима имаа прилики за погодок. На нашиот ... Read More »

Кул Здравје е следниот противник за генер. 2005 и 2006 на ФК Вардар

229

Во недела на теренот на Академијата, 8.коло во регионалната-скопска лига ќе го одиграат генерациите на Вардар родени 2005 и 2006 година, кои за противник ќе ја имаат екипата на Кул Здравје. Мечевите ќе се одиграат во термините од 14:30 и 16:30 часот. Генерацијата 2006 на Вардар има максимални 18 освоени бодови на шест одиграни мечеви. Гол разликата на црвено-црните е ... Read More »

Претстојниов викенд ќе се одигра ново коло во детската фудбалска лига

75250950_144751520174827_4333157934742634496_n-660x330

Претстојниов викенд на терените на ФФМ ќе се одигра ново коло во детската фудбалска лига. Генерациите родени 2007 и 2009 година своите натпревари ќе ги одиграат во недела, додека генерациите 2008, 2010 и 2011 ќе играат во сабота. Ви го претставуваме распоредот на одигрување натпревари за вардаровите екипи: Вардар (1) генер. 2007 – Кул (1)   13:10 Вардар (2) – Сарај  10:50 Вардар ... Read More »

(ФОТО) Генерациите 2005 и 2006 остануваат со максимален број на бодови и по одигрување на 7.коло во регионалната-скопска лига

a2

Вардаровите генерации 2005 и 2006 останаа со максимален ефект и после одигрување на 7.коло во регионалната-скопска лига. Нашите млади надежи во саботата гостуваа кај екипата на Њу Старс, дуели на кои славеа убедливи победи. Избраниците на Филип Спасески, генерација 2006 играат одлично во дебитантската сезона на регионалната-скопска лига. Во изминатото коло ја победија убедливо екипата на Њу Старс (0:8). Црвено-црните ... Read More »

(ФОТО) Генерација 2011 на ФК Вардар запиша победа и пораз во детската лига

4

Генерацијата 2011 на ФК Вардар денес на терените на ФФМ одигра два натпревари во рамките на детската лига. Момците на Боби Андоновски остварија по една победа и пораз. Вардар (2) излезе како победник во дуелот со екипата на Бутел (2). На овој меч триумфиравме со резултат 3:1. Два гола во редовите на Вардар беа за Божиновски, додека еден постигна Митровиќ. ... Read More »