Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 80)

Петлиња

(Фотогалерија) Вардарци од генер. 2006 како брз „воз“ ја поминаа 1/4 и 1/2 финалната пречка

14

Вардаровата генерација 2006 за прв пат успеа да стане шампион на Македонија, откако на завршниот турнир кој се одигра на терените на ФФМ се покажа како најдобра и на крајот заслужено го освои првото место. Во големото финале, избраниците на Филип Спасески ја победија екипата на Албарса (3:2). Претходно во 1/4 финалето бевме подобри од Кул (6:2), додека во 1/2 ... Read More »

(ФОТО) Данстак, Пишовски и Грчевски се голманските бисери на Вардар, додека Алији е златното вардарово момче

1

Петлињата на Вардар и оваа сезона доминираа на завршниот турнир во детската лига. Оваа сезона се натпреварувавме со пет генерации, од кои со три успеавме да го освоиме првото место. Тоа се генерациите родени 2006, 2007 и 2008 година, генерацијата 2009 стигна во 16-те најдобри екипи, додека најмладите вардарци од 2010 се пласирааа во осумте најдобри екипи во Македонија. На ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Петлињата на Вардар и оваа сезона доминантни, три финалиња, три трофеи за црвено-црните

70

По крајот на финалињата во Детската лига, на главниот терен на ФФМ во Ново Лисиче беа доделени медалите и пехарите за најуспешните. ФК Вардар одигра и победи во три финалиња, ние сме шампиони во генерациите 2006, 2007 и 2008 година. Пехарите ги подигнаа капитенот на 2008- Ненад Дамјаноски, капитенот на 2007, Грашески Александар и за генерација 2006 пехарот му беше ... Read More »

Нова доминација на ФК Вардар генер. 2007, кој дури после изведување на пенали го совлада Кул во големото финале

63

Генерацијата 2007 на ФК Вардар успеа да го одбрани трофејот во детската лига и четврта година по ред да се закити со златниот медал, откако успеа во едно неизвесно финале да ја победи екипата на Кул од Скопје, дури по изведување на ударите од белата точка, откако во регуларниот дел натпреварот заврши со нерешен резултат 1:1. Екипата на Кул даде ... Read More »

Спасевски со вардаровата генер. 2006 ја „покори“ Албарса и станаа нови шампиони на Македонија

13

Трета среќа за генерацијата 2006 на ФК Вардар која успеа денес да победи во големото финале на детската лига. Момците на Филип Спасевски во неверојатен меч, полн со пресврти и возбудувања успеа да ја победи екипата на Албарса (3:2) и да стане новиот шампион на Македонија во оваа возрасна генерација. Мечот го оправда епитетот финале на завршниот турнир во детската ... Read More »

Шампиони!! Колев и ФК Вардар ген.2008 дојдоа до титула во Детската лига

61350915_10214447594965864_378296072277065728_n

Во големото финале од Детската лига кај генерација родени 2008, ФК Вардар се сретна со ФК Милано од Куманово. Во еден одличен дуел, црвено-црните дојдоа до титулата откако ја потврдија доминацијата оваа сезона. Дуелот започна со целосна доминација на Вардар, имавме големи прилики преку капитенот Ненад Дамјаноски, Лука Трпевски и Арти Азизи. Напаѓавме постојано, прашање на време беше кога ќе ... Read More »

(Фотогалерија) Победа во последното коло од регионалната-скопска лига, за вардарците од генер. 2004

15

Генерацијата 2004 на ФК Вардар со победа ја заврши сезоната во регионалната-скопска лига. Избраниците на Петар Ѓорѓиески на домашен терен ја совладаа високо екипата на Драчево Јуниор. Погледнете ја фотогалерија од мечот, Вардар – Драчево Јуниор 6:0  (2:0). Read More »

(Фотогалерија) Вардар генер. 2010 испадна во 1/4-фин. од Детската лига

4

Вчера, најмладите вардарци од генерација 2010 кои оваа сезона беа дел од детската лига, д на терените на ФФМ беа несреќно поразени во 1/4 финалето од екипата на Јанг Тим од Струга. Победникот беше решен во пенал рулетот, во кој подобро се снајде противничкиот тим. Региларниот дел заврши 2-2, а стужани победија со 2-0 на пенали. Read More »

(Распоред) Три финалиња за вардаровите генерации во детската лига

1

Три генерации на фудбалскиот клуб Вардар во текот на утрешниот ден ќе играат во големите финалиња на детската лига, откако денес ги поминаа 1/4 и 1/2 финалните пречки. Тоа се генерациите родени 2006, 2007 и 2008 година. ФК ВАРДАР ГЕНЕР. 2006 – Албарса  10:40 ФК ВАРДАР ГЕНЕР. 2007 – Кул Здравје  10:30 ФК ВАРДАР ГЕНЕР. 2008 – Милано  10:30 Нашиот ... Read More »

Шампионската ген.2007 на ФК Вардар ќе ја брани титулата, пласман во финалето обезбедивме по победата над Драчево Јуниор

61318396_2219692321410935_2614133137495556096_n

ФК Вардар генерација родени 2007 година ќе ја брани ланската титула во Детската лига. Денес во 1/2-финалето успеавме да го совладаме скопскиот тим на РК Драчево Јуниор со 4-1. Финалето се игра утре на терените на ФФМ во Скопје. Ние доминиравме уште на почетокот на ова полуфинале, отворивме рано со голот на Стефан Младеновски по кој водевме со 1-0. Имавме ... Read More »