Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 90)

Петлиња

Дури 27 гола во мрежата на ривалите од ФК Вардар генер.2007 во детската лига

j3

Денес момците од ФК Вардар генерација родени 2007 постигнаа дури 27 гола во мрежите на Драчево и Смилковци во средбите од детската лига. Вардар (1) генер. 2007  лесно се справи со ФК Драчево во првата средба и победи со 12-0. Победата ја остваривме и најавивме уште во првиот дел кога отидовме на одмор со 4-0. Доминирвавме во целност на овој дуел. ... Read More »

Два нови успеси за ФК Вардар генер.2009 во детската лига

f

ФК Вардар генерација 2009 денес на ФФМ во натпреварите од Детската лига успеа да ги совлада двата свои ривали. Момците на Илија Колевски обезбедија две сигурни победи. ФК Вардар-1 лесно го совлада тимот на ФК Дрим Тим со седум гола разлика, 9-2. Овој натпревар го добивме по првиот дел кога на пауза заминавме со дури пет гола предност. Нашата мрежа ... Read More »

(Фотогалерија) Два натпревари за ФК Вардар генер. 2006 во детската лига

20

Генерацијата на ФК Вардар родени 2006 година во текот на вчерашниот ден одиграа два натпревари во детската лига. Вардар (1) беше убедлив во дуелот со Њу Старс (3) триумфирајќи со резултат 15:0, додека Вардар (2) загуби од Њу Старс (4) со резултат 0:5 Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари. Read More »

ФК Вардар генер. 2004 го загуби лидерското место после поразот од Шкупи, генер. 2005 освои само бод

615

Денес на теренот во Драчево своите натпревари во рамките на регионалната-скопска лига ги одиграа генерациите на ФК Вардар родени 2004 и 2005 година кои гостуваа на екипата на Шкупи. Генерацијата 2005 на Вардар одигра со нерешен резултат (2:2) во дуелот со екипата на Шкупи. Екипата на Шкупи успеа прва да го отвори резултатот и да поведе со 1:0 во 14 ... Read More »

Два нови успеха за ФК Вардар генер.2008 во детската лига

5-2

Момците на Влатко Колев, ФК Вардар генерација 2008 година денес забележаа две победи. Тие на мечевите од детската лига одиграни на терените на ФФМ во Ново Лисиче доминираа во двете средби денес. ФК Вардар-1 го совлада ФК Кул во првиот дуел одигран денес со 8-1. Противникот отвори со еден случаен гол за почетни 0-1 во првата минута од овој дуел. ... Read More »

Вардар (1) генер. 2006 повторно победнички, нов пораз во серија за Вардар (2) во детската лига

2

Вардаровата генерација 2006 денес на терените на ФФМ одигра ново коло во детската фудбалска лига. Вардар (1)повторно победи, додека Вардар (2) влезе во серија од три последователни порази. Наш противник денес беше екипата на Њу Старс. Вардар (1) беше доминантен во дуелот со екипата на Њу Старс (3) која ја совлада убедливо со резултат 14:0.Првиот обид кон противничкиот гол го ... Read More »

Шкупи е следниот противник за вардаровите генерации 2004 и 2005

815

Генерациите на ФК Вардар родени 2004 и 2005 година во сабота ги продолжуваат натпреварите во рамките на регионалната-скопска лига. Противник на црвено-црните ќе биде екипата на Шкупи, мечеви кои ќе се одиграат на теренот во Драчево. И двете вардарови генерации во изминатиов период успеаа да обезбедат финале во купот на Македонија, откако успеаа во полуфиналето да ги елиминираат екипите на ... Read More »

Четири генерации на ФК Вардар во големото финале на купот, познати се и противниците во борбата за трофејот

192

Академијата на фудбалскиот клуб Вардар е на прагот да стигне до една од најуспешните сезони во историјата на клубот. Четири од вкупно шест генерации на Вардар ќе играат во големото финале на националниот куп и ќе се борат за трофејот во ова натпреварување. Генерацијата 2004 предводена од Петар Георгиевски успеа да се пласира во ново финале во националниот куп, откако ... Read More »

Вардарците од генер. 2005 повторно ја „преслушаа“ Шкендија, избраниците на Петковски ќе играат во големото финале на купот

79

И трета генерација на фудбалскиот клуб Вардар денес успеава да се пласира во големото финале на националниот куп. На теренот на Академијата генерацијата 2005 на Вардар и втор пат ја совлада екипата на Шкендија, овој пат со резултат 3:1 и на тој начин се избори за финале во купот на Македонија. Вардар: Филевски, Јакимовски, Јовановски, Спасиќ, Величковски (c), Гаштаров, Уневски, ... Read More »

ФК Вардар генер. 2004 ќе игра во големото финале на клупот, откако на реваншот ја совладаа А.Пандев

176

Генерацијата на ФК Вардар родени 2004 година успеаа да се пласираат во големото финале од купот на Македонија, откако утрово на теренот на Академијата го добија реванш мечот против екипата на Академија Пандев. Вардар денес триумфираше со резултат 3:1 и со вкупни 5:3 се пласираше во големото финале Вардарци успеаа да го отворат резултатот уште во 3.минута од дуелот кога ... Read More »