Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 70)

Петлиња

Вардаровата генер. 2007 убедливо го победи Талент и го освои бронзениот медал на „Кул Куп“

7

Генерацијата 2007 на ФК Вардар го освои бронзениот медал на турнирот „Кул Куп“. Избраниците на Горан Петрески во малото финале убедливо ја совладаа екипата на Талент од Битола (5:1). Самиот резултат говори за одразот на силите на двете стани и квалитетот на екипите. Вардар покажа многу повеќе и на крајот заслужено го освои третото место на турнирот. Резултатот на овој ... Read More »

Вардар ја „надигра“ Црвена Ѕвезда“ но загуби во пенал серијата, генерацијата 2008 е освојувач на среброто на турнирот „Кул Куп“

9

Генерацијата 2008 на ФК Вардар го освои сребрениот медал на меѓународниот младински турнир „Кул Куп“ кој овие три дена се играше на стадионот на ФК Цементарница. Во големото финале, екипата на Црвена Ѕвезда беше посреќна во пенал серијата, која ја доби со резултат 3:2 Штета што во регуларниот дел не ја победивме екипата на Црвена Ѕвезда, имавме повеќе шанси од ... Read More »

ФК Вардар генер. 2008 ја победи Војводина и се пласира во финалето, генер. 2007 ќе игра за бронзениот медал

3

Генерацијата 2008 ќе игра во големото финале на турнирот „Кул Куп“ додека генерацијата 2007 ќе се бори за бронзениот медал. Генерацијата 2007 не успеа да се пласира во големото финале на турнирот „Кул Куп“ откако бевме поразени од екипата на Албарса, дури после изведување на удари од белата точка. Во регуларниот дел, мечот заврши со нерешен резултат 1:1. Екипата на ... Read More »

ФК Вардар генер. 2007 и 2008 се пласираа во 1/2 финалето на „Кул Куп“, генер. 2009 и 2010 ги завршија настапите во 1/4 финалето

naslovna

Денес е последниот натпреварувачки ден на турнирот „Кул Куп“, на кој две генерации на ФК Вардар ќе играат во поуфиналето на овој силен меѓународен турнир, кој се игра на стадионот на Цементарница. Во 1/4 финалето генерацијата 2007 на ФК Вардар предводена од „Чунга Лунга“ за противник ја имаше екипата на Јанг Тим од Струга, дуел на кој триумфиравме со резултат ... Read More »

Познати противниците за вардаровите генер. во 1/4 финалето на „Кул Куп“

31

Денес е последниот натпреварувачки ден на младинскиот меѓународен турнир „Кул Куп 2019“. Четири генерации на ФК Вардар ќе ги одиграат своите 1/4 финални и евентуално 1/2 финални и финални мечеви. Познати се противниците за вардаровите генерации во 1/4 финалето на „Кул Куп“ Вардар ( генер.2007) – Јанг Тим  12:00 Вардар ( генер. 2008) – Шкендија  12:00 Вардар ( генер. 2009) ... Read More »

(Фотогалерија) Втор натпреварувачки ден на турнирот „Кул Куп“

7

Во текот на вчерашниот ден се одиграа нови натпревари во групната фаза на турнирот „Кул Куп“, по што беа познати екипите кои продолжуваат во четврт-финалето. Вардар со сите четири генерации ги продолжуваат настапите на турнирот. Од вчерашниот ден ви носиме фотогалерии од следните натпревари: Вардар ( генер. 2007) – Цементарница 3:0 Вардар ( генер. 2008) – Спорт Ефе  0:0 Вардар ... Read More »

Генерациите на ФК Вардар 2007, 2008, 2009 и 2010 ќе играат во 1/4 финалето на турнирот „Кул Куп“

1

Денес на програмата беше вториот натпреварувачки ден на турнирот „Кул Куп 2019“. Сите четири генерации на ФК Вардар обезбедија пласман во четврт-финалето и утре ќе ги гледаме на стадионот на „Цементарница“ место каде се одржува турнирот. Генерацијата 2007 на убедлив начин се пласира во 1/4 финалето откако и на третиот меч издвојувавме победа. Денес за противник го имавме тимот на ... Read More »

(Фотогалерија) Второ коло на турнирот „Кул Куп“ за генерациите 2007 и 2009 на ФК Вардар

24

Генерациите 2007 и 2009 во текот на вчерашниот ден го одиграа и второто коло на турнирот „Кул Куп“. Генерацијата 2007 го победи Драчево Јуниор (3:0) и стигна до вториот триумф, додека генерација 2009 ремизираше во дуелот со екипата на Прилеп-Тони-Прилеп (1:1). Погледнете фотографии од двата натпревари на нашите генерации. Read More »

Втора победа за ФК Вардар генер. 2007, додека генер. 2009 одигра со нерешен резултат, во 2.коло на „Кул Куп 2019“

6

Две генерации на ФК Вардар го одиграа второто коло на меѓународниот турнир „Кул Куп“ кој од денес стартуваше на стадионот на Цементарница. Генерацијата 2007 на ФК Вардар се пласира во 1/4 финалето, откако стигна и до втората победа во својата група. Избраниците на Горан Петрески убедливо ја совладаа екипата на Драчево (3:0). Противничката екипа долго време даваше отпор, но сепак ... Read More »

Стартни победи на турнирот „Кул Куп“ за генер. 2007, 2008 и 2009 на ФК Вардар, пораз само за генер. 2010

naslovna

Денес на стадионот на Цементарница стартуваше новото издание на младинскиот фудбалски турнир „Кул Куп 2019“. Четири генерации на ФК Вардар ќе учествуваат на овој меѓународен турнир. Генерацијата 2007 имаше убедлив старт на турнирот откако успеа убедливо да го добие својот прв меч и тоа против екипата со која играше во големото финале на турнирот Гази Баба Куп. За разлика од ... Read More »