Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 81)

Петлиња

Вардаровата генер. 2010 во пенал серијата елиминирана во 1/4 финалето на детската лига

2

Најмладите вардарци од генерација 2010 кои оваа сезона беа дел од детската лига, денес на терените на ФФМ беа несреќно поразени во 1/4 финалето од екипата на Јанг Тим од Струга. Победникот беше решен во пенал рулетот, во кој подобро се снајде противничкиот тим. Првиот обид го имаше противникот, кој од центарот упати удар, но одбрани нашиот голман. Јанг Тим ... Read More »

„Петарда“ во мрежата на Топ Тим, за големо финале на ФК Вардар генер. 2006 во детската лига

5

Генерацијата на ФК Вардар родени 2006 година ќе играат во големото финале на детската лига, откако славеа и на полуфиналниот дуел против екипата на Топ Тим од Охрид. Избраниците на Филип Спасевски покажаа многу повеќе од противникот, кој мора да биде среќен и со поразот од 5:0. Доколку реализиравме уште некоја шанса, сигурно на крајот победата ќе беше изразена со ... Read More »

ФК Јанг Тим од Струга лесна пречка, утре финале против Милано за генер.2008 на Вардар

60996431_2219502134763287_180299681954267136_n

Фудбалерите на Вардар родени 2008 година се пласираа во големото финале на Детската лига, откако денеска го победија тимот на ФК Јанг Тим од Струга со резултат 7:4 во полуфиналето. Натпреварот започна со иницијатива на тимот од Скопје. Со два удари кон противничкиот гол се заканија Ненад Дамјаноски и Иван Ташовски, потоа два удари на противникот одбрани и Лука Грчевски. ... Read More »

Со убедливиот триумф против Драчево Јуниор, ФК Вардар генер. 2004 ја заврши сезоната во лигата

4

ФК Вардар генерација.2004 на Петар Ѓорѓиески  денес на домашен терен го пречека тимот на ФК Драчево Јуниор во последното коло од лигата. Нашите момци дојдоа до победа со резултат 6-0 (2-0) на оваа средба. Вардар: Ангелов, Љушев, Мишовски, Дошев, Ибраим, Попов, Хајдари, Стоимов, Ричков, Перковски, Стојановски. Нашата офанзива започна само на почетокот, таа вроди со “плод’ во 21.минута кога отворивме со ... Read More »

Пишевски „јунак“ ФК Вардар генер. 2007 во тежок меч успеа да ја елиминира Албарса и да се пласира во 1/2 финалето

5

Генерацијата 2007 на ФК Вардар обезбеди пласман во полуфиналето на завршниот турнир, откако во еден тврд натпревар успеа да ја победи екипата на Албарса (3:2). Во првиот дел се играше цврсто, видовме само еден гол и тоа во мрежата на Албарса, Стефан Младеновски беше играчот кој го отвори резултатот за 1:0. Имавме прилик преку Шаботиќ и Грашески, но голманот одбрани, ... Read More »

Вардар генер.2006 го совлада ФК Кул за пласман во 1/2-финалето од Детската лига

60863142_10214440832276801_3309417686210969600_n

Момците на Филип Спасевски, ФК Вардар генер.2006 година во 1/4-финалето од Детската лига се соочија со ФК Кул. Црвено-црните обезбедија пласман во 1/2-финалето, местото во најдобрите четири тима во земјата го обезбедија со победа од 6-2 (2-1). Прва прилика имаа црвено-црните, Нуман нафрли топката со глава Алији Алтин  ја закачи, таа мина крај голот.  По еден прекин ФК Кул се закани ... Read More »

Момците на Колев, Вардар генер.2008 го совлада ФК Пелистер и се пласираа во 1/2-финалето

61200805_600298170474385_8224029826789408768_n

ФК Вардар генерација родени 2008 обезбедија 1/2-финале во детската лига. Момците на Колев Влатко во 1/4-финалето во дербито со ФК Пелистер успеаа да победат со високи 6-1 тие влегоа во најдобрите четири тима во Македонија. Лука Трпевски отвори со два обида кон голот на противникот, тој во два наврата шутна силно, но не успеа да погоди. Капитенот Ненад Дамјаноски го проба ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ШАМПИОНСКАТА КРУНА ЗА ФК ВАРДАР ГЕНЕР. 2005, КОЈА ОСВОИ ПРВО МЕСТО ВО РЕГИОНАЛНАТА-СКОПСКА ЛИГА

vardarfans-naslovna

Генерацијата на ФК Вардар родени 2005 година денес на теренот на Академијата го одиграа последното коло во рамките на регионалната-скопска лига. Избраниците на Зоран Петковски успеаа да ја совладаат екипата на Драчево Јуниор и на тој начин со триумф да ја крунисаат добрата сезона. Иако гостионскиот тим поведе со 0:1, црвено-црните со голот на Лефковски и двата на Цветков го ... Read More »

(Фотогалерија) Четири голови во мрежата на Дарданет, за пласман на ФК Вардар генер. 2006 во 1/4 финалето

25

Генерацијата 2006 на ФК Вардар се пласираше во 1/4 финалето на детската лига, откако вчера во рамките на 1/8 финалето ја победија екипата на Дарданет (4:1). Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел. Read More »

(Фотогалерија) Вардаровата генер. 2008 убедливо ја порази А.Пандев и ќе игра во 1/4 финалето

16

Пласман во осумте најдобри екипи за вардаровата генерација 2008 која во рамките на 1/8 финалето од детската лига успеа да ја совлада екипата на А.Пандев и тоа убедливо со резултат 6:1. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »